Piątek 18.01.2019

Logowanie

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
liczba odwiedzin: 1078590

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • Uwaga!!!!!!

  Uwaga!!!!!!
  16.01.2019

   

  Zdrowych, radosnych, a zwłaszcza bezpiecznych ferii życzą pracownicy SP Bisztynek

 • Pamiętamy o Henryku Sienkiewiczu

  Pamiętamy o Henryku Sienkiewiczu
  16.01.2019

   

  Pamiętamy o Henryku Sienkiewiczu

   

  Klasa VII b uczciła pamięć wielkiego pisarza odwiedzając jego pomnik w przededniu imienin przypadających w styczniu. Uczniowie  upamiętnili Pana Henryka symbolicznym kwiatkiem. Warto przypomnieć sobie niezapomniane dzieła Mistrza i jest ku temu okazja: uczniowie właśnie czytają „Krzyżaków”. Niech książki, które powstawały „ku pokrzepieniu serc Polaków” nadal je krzepią …

 • 100 lecie Powstania Wielkopolskiego

  100 lecie Powstania Wielkopolskiego
  16.01.2019

   

   

   

  100 lecie Powstania Wielkopolskiego

   

  Niezapomniane zwycięstwo Wielkopolan powinno mieć swoje miejsce w naszej pamięci. Powstanie wybuchło w niezwykłym, bo świątecznym czasie - 27 grudnia 1918 roku, a zakończyło się 16 lutego 1919 roku podpisaniem pokoju w Trewirze. Po I wojnie światowej nic nie wskazywało na to, żeby Poznań wraz z Wielkopolską miał być zwrócony Polsce, a nawet można powiedzieć, że Niemcy jawnie okazywali, iż nie zamierzają z tych terenów zrezygnować. Powstańcy zatem wzięli sprawy w swoje ręce, mieli  swój plan działań- powstanie było dobrze przygotowane i w konsekwencji -  wywalczyli dla Polski i Polaków Wielkopolskę.

  Wspominamy też wybitne postacie tych czasów - Mistrza Ignacego Jana Paderewskiego, niezrównanego ambasadora sprawy polskiej niepodległości, którego przyjazd do Poznania niewątpliwie w dużym stopniu przyczynił się do wybuchu powstania właśnie wtedy i oddanych sprawie powstańczej dowódców - Generała Stanisława Taczaka i Generała Józefa Dowbora -Muśnickiego.

  Setna rocznica powstańczego zrywu Wielkopolan została w naszej szkole upamiętniona okolicznościową ekspozycją w holu szkoły. Część materiałów, które są prezentowane, otrzymaliśmy od pracowników biura Regionu Wielkopolskiego NSZZ Solidarność z Poznania. Na naszą prośbę przysłano nam pakiet z okolicznościowymi plakatami, reprintem gazety „Kurjer Wielkopolski” z 1918 roku i flagą Powstania Wielkopolskiego.

  Ekspozycję przygotowała p. Maria Buszkiewicz.

 • Uwaga!!!

  Uwaga!!!
  09.01.2019

   

   

  Zabawa karnawałowa dla uczniów klas I-IV odbędzie się 16 stycznia w trakcie godzin lekcyjnych. 

 • Uwaga!!!

  Uwaga!!!
  09.01.2019

   

  17 stycznia (czwartek) o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej rozpocznie się zebranie ogólne z rodzicami. Po nim odbędą się spotkania z wychowawcami.

   

   

 • „Razem na Święta”

  „Razem na Święta”
  03.01.2019

   

  „(…) Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory…”.

   

   

  Czas przygotowań i święta Bożego Narodzenia w życiu każdego z nas powinny być szczególne. Nietuzinkowy i magiczny charakter tego okresu oparty jest na przygotowaniach, spotkaniach z bliskimi, pomocy tym, którzy nigdy o nią nie proszą sami, pamięci o ludziach samotnych, pozostawionych, już nieobecnych… Ten bezcenny czas jest momentem zadumy nad tym, co możemy zrobić, aby było choć „na chwilę” dobrze. Często w swoich działaniach i przedsięwzięciach przechodzimy samych siebie, dochodzimy do różnych wniosków, dojrzewamy do tego, że warto pomagać….

  Projekt „Razem na Święta” był planowaną serią przedsięwzięć realizowanych w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku, na terenie miasta oraz w najbliższej okolicy. Miał na celu okazanie wsparcia osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych, zintegrowanie młodzieży i środowiska lokalnego, poznanie zwyczajów świątecznych, niesienia bezinteresownej pomocy każdemu, zwiększenie poczucia lokalnej tożsamości mieszkańców.

  W ramach akcji udało nam się zorganizować już po raz piąty „Warsztaty Trzech Pokoleń”, cieszące się niezwykłą popularnością. Odbyły się one 14.12.2018 roku w godzinach popołudniowych w holu naszej świątecznie ozdobionej szkoły. Przy pięknej dekoracji, migoczących światełkach choinki, spotkały się trzy pokolenia, które wspólnie wykonywały ozdoby świąteczne z wykorzystaniem różnych technik. Posilając się słodkościami, owocami i pijąc gorącą herbatę z dziewczętami z Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku, Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bisztynku, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, XI Drużyną Starszoharcerską „Invicta”, zaprzyjaźnioną panią „kwiaciarką” Moniką Mierzwińską – Mucha, rodzicami, dziadkami, dziećmi i młodzieżą udało nam się wykonać cudowne, kolorowe, błyszczące ozdoby świąteczne, pośpiewać kolędy, porozmawiać o tradycjach Bożonarodzeniowych, spotkać z Mikołajem, wymienić drobnymi upominkami.

   

  Boże Narodzenie to niewiarygodny dowód na to, że okres przedświątecznych przygotowań, ciągły bieg i natłok obowiązków na szczęście nie spowodował braku chwili na odpoczynek, spędzanie czasu z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi oraz pomoc…

  Siedząc w ciepłym mieszkaniu, w którym unosi się zapach pierogów z kapustą i grzybami, pierników, poddajemy się refleksji nad losem niechcianych, opuszczonych zwierząt. Im także podarowaliśmy coś od siebie. Taki mały gest – karma, smycz, zabawka, kocyk… to „Paczka dla Psiaczka”!

   

  W ramach projektu „Razem na Święta” na terenie naszej szkoły zorganizowaliśmy zbiórkę karmy i rzeczy potrzebnych zwierzętom. Dzięki niej udało nam się zebrać 20 kg karmy oraz koce i zabawki dla zwierząt, znajdujących się w schronisku w Bartoszycach. Karma została przekazana do schroniska przez przedstawicieli naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za serce okazane opuszczonym zwierzakom oraz za aktywne włączenie się do akcji!!! Przecież dla nas to tak niewiele a dla nich aż tak dużo. To cudowne, że wspólnie mogliśmy pomyśleć o świętach zwierzaków.

   

  Każdego dnia małe gesty przyczyniają się do zmiany świata na lepsze, czego w swoich działaniach mamy potwierdzenie. Przecież najważniejszą rzeczą jest, żeby nam się chciało chcieć pomóc drugiemu człowiekowi. Nie trzeba podejmować się wielkich wyzwań, których nie będziemy w stanie skończyć. Warto czasem dochodzić do szczytu małymi kroczkami, które przybliżą nas do osiągnięcia wielkich, górnolotnych celów. 11 Drużyna Starszoharcerska rozumie doskonale istotę niesienia pomocy potrzebującym. Zbiórka żywności była żywym dowodem na to, że warto być blisko drugiego człowieka. Czasem podczas spotkania z drugą osobą nie brakuje łez i wzruszeń. Zuchy i harcerze przeprowadzili ją w ramach ogólnokrajowej akcji Świątecznej Zbiórki Żywności. Zebrano ok. 250 kg artykułów spożywczych, po czym obdarowano nimi potrzebujących w naszej gminie. Zuchy, harcerze i harcerki podjęli z pozoru małe kroki, czyniąc przy tym dobro.

   

  Zawsze jesteśmy blisko drugiego człowieka. Poświęcony czas nigdy nie jest stracony, kiedy chcemy czynić dobro. Wiemy, że dopóki jest szansa zawsze trzeba walczyć o życie. Magia czasu przedświątecznego sprawia, że ludzie potrafią być bardziej ofiarni, czego dowodem jest kwota 359 zł, którą zebraliśmy i przekazaliśmy fundacji „Szlachetny gest” w ramach akcji „Z pomocą dla Mateuszka”. Jest to kolejny dowód fantastycznej postawy dzieci i młodzieży.

  Pragnąc pobudzić wyobraźnię najmłodszych włączyliśmy się w działania ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji „Dbam o Mój Zasięg” z siedzibą w Gdańsku wraz z Partnerami pod hasłem „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”. Ideą kampanii było wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie, w którym tak ważną rolę odgrywa technologia informacyjno-komunikacyjna. Otrzymaliśmy 200 kartek, które wysłaliśmy do różnych osób w naszym kraju. Wysłane i wręczone pocztówki były szansą, by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych, nieznanych, samotnych, chorych. Przywołały nasze wspomnienia i pamięć o nadawcy, pozostawiły po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Aby wykonać mały gest w kierunku drugiego człowieka nie potrzebowaliśmy stałego połączenia wi-fi, mogliśmy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich. Była to dobra lekcja także dla nas, aby pogłębić wiedzę na temat istoty funkcjonowania i zachowania się na poczcie, kontakcie bezpośrednim. Na pewno dla niektórych był to trudny moment zwłaszcza, gdy wypisana kartka adresowana była do kogoś chorego lub osoby, której z nami już nie ma.

   

  W zakres działań akcji „Razem na Święta” wpisujemy spotkanie z mieszkankami zaprzyjaźnionego Domu Opieki Społecznej w Bisztynku, podczas którego uczestniczki razem z uczniami wykonały różne ozdoby świąteczne, kartki, lampiony, magnesy i zawieszki z koralików Pyssla.

   

  Realizacja projektu „Razem na Święta” spotkała się z wielkim zaangażowaniem cudownej, godnej naśladowania młodzieży, gdyż szkolny wolontariat to same korzyści: uwrażliwianie całej szkolnej i lokalnej społeczności na problemy, kształtowanie osobowości, nauka życia według uniwersalnych wartości, zachęcanie do nauki, pomoc w zdobywaniu wiedzy, nowych umiejętności, uczenie radzenia sobie w trudnych, życiowych sytuacjach, rozwijanie zmysłu estetki dzięki działalności kulturalnej.

  Proponowane formy realizacji projektu inspirowały wszystkich do aktywności twórczej, pracy nad sobą, pogłębiania wiedzy, przełamywania osobistych barier psychicznych, samodzielnego i krytycznego myślenia. Takie formy spędzania czasu uczyły nas odpowiedzialności za drugiego człowieka, pracy w zespole, bo przecież „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” – Jan Paweł II.

  Pamiętajmy, że jednym z naczelnych celów edukacji jest rozwijanie poczucia odpowiedzialności, miłości do człowieka oraz poszanowania tradycji. Powinno się to odbywać między innymi poprzez poznanie najbliższego środowiska, w którym żyjemy na co dzień – poznanie swojej „małej ojczyzny”.

   

  Tekst: Milena Rychcik

 • 20.12.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

  Życzymy:

  szczęśliwych,

  radosnych, wesołych,

  zdrowych, pełnych  miłości świąt

  Bożego Narodzenia upływających w ciepłej,

  rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w 2019 roku 

   

  Dyrekcja i pracownicy

  Szkoły Podstawowej

  im. Ziemi Warmińskiej

  w Bisztynku

   

 • Spotkanie świąteczne

  Spotkanie świąteczne
  21.12.2018

   

  21 grudnia miało u nas miejsce świąteczne spotkanie całej społeczności szkolnej.  Podczas niego wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu dzieci, które reprezentowały szkołę podczas Międzygminnego Konkursu Kolęd i Pasorałek Kolno 2018. Uczniów przygotowały panie: Jolanta Godlewska i Alicja Iwanyk. Potem  obejrzeliśmy Jasełka, nad przygotowaniem których czuwała pani Małgorzata Bazydło. W treść scenariusza przedstawienia zostały wplecione treści patriotyczne nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

  Zdjęcia z imprezy zostały zamieszczone w zakładce "Album fotograficzny".

 • Uwaga!!!

  Uwaga!!!
  18.12.2018

   

  Organizacja pracy 21 grudnia:

   

  - 1 i 2 lekcja odbywa się według planu,

  - 3 i 4 lekcja spotkanie w sali gimnastycznej na "Jasełkach",

  - 5 lekcja- spotkania klasowe z wychowawcami,

  - Odwozy - jest tylko pierwszy kurs.

   

 • Rejonowa Olimpiada Promująca Zdrowy Styl Życia

   Rejonowa Olimpiada Promująca Zdrowy Styl Życia
  17.12.2018

  14 grudnia 2018r. odbyła się  Rejonowa Olimpiada Promująca Zdrowy Styl Życia w siedzibie PCK w Bartoszycach.

  W olimpiadzie wzięły udział szkoły podstawowe, klasy gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne z całego powiatu bartoszyckiego.

  Naszą szkołę reprezentowały: Ola Gach z klasy IIIA gimn. oraz Oliwia Majewska  z klasy IIIC gimn.

  Mimo ogromnej wiedzy  -dziewczyny nie stanęły na podium, zabrakło im trochę szczęścia, w tym bardzo, bardzo trudnym teście. 

  Wygranym- gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!

   

  Opiekun SK PCK-Maria Baranowska

 • Szkolne Koło PCK zakończyło akcję „Z pomocą dla Mateuszka”.

  Szkolne Koło PCK zakończyło akcję „Z pomocą dla Mateuszka”.
  17.12.2018

   

  Celem akcji była pomoc w zebraniu pieniędzy na leczenie  5- letniego Mateusza, który  uległ poparzeniu. Ból i cierpienie całkowicie zmieniły życie tego małego dziecka. Tylko kolejne operacje i długa rehabilitacja mogą ulżyć jego cierpieniu.

  Profil Mateuszka dostępny jest na stronie WWW.szlachetnygest.pl/MateuszKrolczyk

  Młodzież naszej szkoły,  rodzice i pracownicy okazali swoje dobre serca.

  Zebraliśmy 353 zł.!!!!!!!!!!!!

  Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!!!!!!!!!!!!

   

  Opiekun SK PCK- Maria Baranowska

 • X Gala Sportu WM SZS

  X Gala Sportu WM SZS
  17.12.2018

   

  12 grudnia 2018r. w Olsztynie w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się X Gala Sportu WM SZS oraz 65-lecie WM SZS.

  Było to podsumowanie współzawodnictwa  sportowego za rok szkolny 2017/2018. Klasyfikację prowadzono dla Igrzysk Dzieci (klasy VI i młodsi) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII, VIII i III Gimnazjum).

  W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS nasi uczniowie startowali 5 razy w finałach wojewódzkich, gdzie zajmowali czołowe miejsca, a to dało szkole VII miejsce w kategorii Miast i Gmin w województwie.

   

  Tekst- Zbigniew Madanecki

 • "Mikołajkowe czytanie"

  "Mikołajkowe czytanie"
  16.12.2018

   

  5 grudnia w klasach 1a,1b i 2a odbyły się zajęcia pt. "Mikołajkowe czytanie", podczas których uczeń klasy 8a Mikołaj czytał uczniom książkę "Magia Świąt Bożego Narodzenia. Zwyczaje, ciekawostki, opowieści".

   

  Dzieci poznały ciekawostki z życia Świętego Mikołaja. Dowiedziały się też, kto przynosi prezenty w innych krajach, np. w Holandii jest to Sinterklass, w Rosji Died Moroz, we Włoszech Befana... W Polsce, w różnych miejscach kraju dzieci dostają prezenty też od Gwiazdora, Aniołka czy Dzieciątka.

  Dziękuję Mikołajowi z 8a za zaangażowanie.

   

  Marzena Magdziarz Nauczyciel-bibliotekarz SP Bisztynek

   

 • Dzień Misia Pluszowego

  Dzień Misia Pluszowego
  16.12.2018

   

  W tym roku obchody Dnia Misia Pluszowego w Bibliotece Szkolnej SP Bisztynek były bardzo ciekawe. Bibliotekarz szkolny przygotował dla uczniów wiele atrakcji.

   

  Dzieci z klas I-III uczestniczyły w zajęciach, w trakcie których poznały historię związaną z tym świętem. Poza tym pani bibliotekarka czytała uczniom książki, których bohaterem jest jakiś znany Miś, np. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Tomiś, Remiś czy Paddington. W trakcie tych wizyt uczniowie chętnie grali w następujące planszówki: „Alfabet z Kubusiem Puchatkiem”, „Bingo z Misiem Uszatkiem”, „Wyprawa po miód z Kubusiem Puchatkiem” oraz „Domino z Kung Fu Pandą”. W trakcie spotkania dzieci mogły także obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowaną wystawę książek pt. „Czy to jutro, czy to dziś- zawsze jest potrzebny Miś!!!”.  Zajęcia bardzo podobały się wszystkim naszym gościom, którzy  chętnie brali w nich udział.

                                                                        

  Poza wspomnianymi zajęciami bibliotekarz ogłosił konkurs plastyczny „Miś- bohater literacki”, który skierowany był do uczniów klas I-IV. Ostatecznie wzięło w nim udział 25 dzieci. Komisja miała dość duży problem z wyborem najładniejszych, bo wszystkie dostarczone prace były, na swój  sposób, ciekawe. Oceniano je pod względem estetyki i pomysłowości wykonania  w dwóch kategoriach: praca płaska i praca przestrzenna.

   

  W efekcie końcowym komisja konkursowa przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

  1 miejsce
  Liwia Zawadzka
  Filip Bielawski
  Kacper Czarniak
  Natalia Żuchowska

  2 miejsce
  Bartek Szanciło
  Weronika Fijałkowska
  Nikola Budnik
  Szymon Porydzaj

  3 miejsce
  Daria Stefańska
  Michał Borek
  Mikołaj Kozłowski
  Jakub Drozdowski

  Wyróżnienia:
  Olek Ledwiński, Roksana Siedlecka, Staś Kudliński, Kacper Dziatłowski, Igor Mickiewicz.

  Podsumowanie konkursu odbyło się 12 grudnia w  bibliotece. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i książki, a pozostali uczestnicy kolorowanki.

   

 • Warsztaty Trzech Pokoleń

  Warsztaty Trzech Pokoleń
  11.12.2018

   

  Chcesz poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia, stworzyć własną świąteczną dekorację, pośpiewać kolędy i zobaczyć Mikołaja?

  Zapraszamy wszystkich chętnych na „WARSZTATY TRZECH POKOLEŃ”, podczas których wykonamy ozdoby choinkowe różnymi technikami.

  Warsztaty odbędą się w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku 14.12.2018 r. o godzinie 16.00.

   

 • Uwaga!!!

  Uwaga!!!
  10.12.2018

   

  Do 18 grudnia wszystkie klasy mają ozdobić elementami świątecznymi drzwi sal lekcyjnych, w których odbywają się ich godziny wychowawcze. 

 • Uwaga!!!

  Uwaga!!!
  06.12.2018

   

  13 grudnia (czwartek) o godzinie 15.30 rozpoczną się spotkania rodziców z wychowawcami klas. Nie ma zebrania ogólnego.

 • Warsztaty zdobienia bombek

  Warsztaty zdobienia bombek
  30.11.2018

  4 grudnia w naszej szkole odbędą się warsztaty zdobienia bombek przygotowane przez Pracownię Artystyczną "As". Cena 18 złotych. Będzie także możliwość zakupu bombek (cena od 4 złotych ).

  Więcej informacji o Pracowni Artystycznej "As" można znaleźć na stronie http://www.bombki-as.pl

 • Mamy certyfikat "SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU"!!!

  Mamy certyfikat "SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU"!!!
  30.11.2018

   

  29 XI  w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu” placówkom oświatowym z Warmii i Mazur, które Kuratorium Oświaty w Olsztynie wyróżniło za wzorcowo prowadzoną edukację patriotyczną. Nasza szkoła znalazła się w gronie nagrodzonych.  Wręczenia Certyfikatów Dyrektorom nagrodzonych placówek dokonali Panowie: Sławomir Sadowski- Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski i Wojciech Cybulski- Wicekurator Oświaty w Olsztynie. Pani  Dyrektor Judyta Gos Mączarska odebrała Certyfikat dla naszej szkoły. Na uroczystość zaproszono również szkolnych koordynatorów projektu odpowiedzialnych za realizację szkolnego programu i przygotowanie sprawozdania z działań z nim związanych. Koordynatorem projektu w szkole jest p. Maria Buszkiewicz.

  Uroczystość uświetnił występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Salezjańskich w Ostródzie, wyróżnionego certyfikatem w ubiegłym roku. Uczniowie recytowali wiersze polskich poetów i śpiewali piosenki patriotyczne.

        Założeniem programu „Szkoła Wierna Dziedzictwu” jest promowanie przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, których dyrektorzy i nauczyciele realizują różnorodne programy i podejmują działania, których ideą jest promowanie dziedzictwa narodowego, patriotyzmu i wzmacnianie poczucia świadomości i tożsamości narodowej wśród dzieci i młodzieży. Do grona „szkół wiernych dziedzictwu” przyjęto w tegorocznej edycji 75 placówek oświatowych z całego naszego województwa. Certyfikaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu” są przyznawane na trzy lata i po tym czasie zainteresowani ich ponownym otrzymaniem mogą się znowu o nie ubiegać.

 • Nagrody w konkursie "Biblioteka moich marzeń" rozdane

  Nagrody w konkursie "Biblioteka moich marzeń" rozdane
  28.11.2018

   

  28 listopada zostały wręczone nagrody za konkurs "Biblioteka moich marzeń".

  W zakładdce "Album fotograficzny" można zobaczyć nagrodzone prace i ich twórców.

strona:

Galeria zdjęć