Wtorek 23.01.2018

Logowanie

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
liczba odwiedzin: 889199

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • Zebranie z rodzicami

  19.01.2018

   

  W czwartek 18 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej miało miejsce szczególne wydarzenie. Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach  na przełomie grudnia i stycznia zaprezentowali się przed szerszą publicznością.

  Najpierw pięknie zaśpiewali uczestnicy konkursu kolęd w Kolnie z klas I-III. Grupa "Śnieżynki"   przygotowana przez Jolantę Godlewską zajęła tam II miejsce  .

  Następnie  wystąpiła grupa teatralna  "Owieczki Pana -Bis" z klas IV-VI, która zajęła I miejsce w XXI konkursie Jasełek w Kętrzynie. Jasełka niosły ze sobą głębokie przesłanie, wzruszające, ale i nie pozbawione  humoru, a także prawdy o życiu. Uczniów przygotowała katechetka Krystyna Kijewicz, która tego dnia obchodziła swoje urodziny. Była to także okazja do podziękowań, ponieważ pani Krysia żegna się już z pracą w zawodzie i odchodzi  na emeryturę. Swoją wdzięczność za wieloletnią pracę wyraziła Rada Rodziców, a wszyscy zgromadzeni na sali zaśpiewali 100 lat. Wzruszeń nie dało się uniknąć.

  Na spotkanie został zaproszony  dzielnicowy policjant, który przypomniał rodzicom, by zadbali o bezpieczeństwo swoich dzieci podczas ferii .

  Dyrektor szkoły Judyta Gos-Mączarska podsumowała wyniki nauczania i zachowanie uczniów  za pierwszy  semestr.                                                                              

                                                                                                                                       Tekst i zdjęcia: Beata Majewska

   

 • Spotkanie z policjantem

  19.01.2018

   

  W dniu 16.01.2018r. odbyło się spotkanie z policjantem p. Piotrem Drozdem z Posterunku Policji w Bisztynku dotyczące zachowania bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych. Podczas prelekcji podawane były przykłady niebezpiecznych i ryzykownych zachowań w czasie zabaw zimowych. Na zakończenie była możliwość zadawania pytań.

  W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły.

   

  Tekst: Piotr Gutkowski

 • Henrykowi Sienkiewiczowi…

  18.01.2018

   

  Dzisiaj (16 stycznia), już po raz kolejny, pod pomnik pisarza udała się grupa dzieci z klasy VI B, ze Szkoły Podstawowej w Bisztynku, żeby uczcić pamięć Wielkiego Polaka z okazji jego imienin przypadających w styczniu. Dzieci złożyły pod pomnikiem piękne kwiaty, które pani w kwiaciarni przyozdobiła wstążką w barwach narodowych, a kwiaty zostały nawet solidnie przywiązane do cokołu, aby nie rozwiał ich wiejący silnie wiatr. Wizyta pod pomnikiem miała miejsce o godz. 12. 15  (prawie w samo południe). Dzieci cieszyły się z wyjścia pod pomnik i z tego, że uczestniczą w innej, niż zwykle, formie lekcji. I nie wiadomo, jaką dla tych dzieci lekcją będzie stwierdzenie faktu zniknięcia kwiatów spod pomnika już wkrótce po ich pozostawieniu tam. Faktem jest, że godz. 17.15 kwiatów już nie było, nie było też żadnych śladów zerwania się samoistnie taśmy przytwierdzającej. Najzwyczajniej ktoś je usunął. Nie wiemy z jakiego powodu- czy ktoś je sobie wziął, bo były ładne, miały wstążkę w barwach narodowych i to może przykuło uwagę jakiegoś miłośnika patriotycznych gadżetów. Czy może przyczyna była przeciwna- komuś bardzo te barwy przeszkadzały? W środku miasta stoi pomnik ale jakoś nie budzi to w kimś oporu, żeby kraść w biały dzień. To jak to jest z tymi relacjami : Sienkiewicz - mieszkańcy Bisztynka? Czy ktoś ma może za złe pisarzowi, że jego dzieła są lekturą szkolną, którą trzeba czytać? Na razie jest to zagadką i pewnie tak pozostanie.

   

  „Henrykowi Sienkiewiczowi…”-Tak brzmi początek tekstu na tablicy umieszczonej na cokole pomnika Henryka Sienkiewicza w Bisztynku. Z treści napisu dowiedzieć się można, że pomnik wznieśli wielkiemu pisarzowi mieszkańcy Bisztynka w 1965 roku. Przypuszczalnie - za zasługi dla krzewienia kultury polskiej w okresie zaborów. Choć nie wiemy do końca, czy takie były intencje, czy może wybrano tę postać, żeby usunąć z tego miejsca ślady „niemieckości”. Henryk Sienkiewicz na stałe zagościł na skwerze miejskim, choć przychodzi mu znosić osobliwe wyrazy uczuć współrodaków. Swego czasu zrzucony został przez grupę chuliganów pod osłoną nocy, a roztrzaskanej wtedy rzeźby nie naprawiano lecz wkrótce zastąpiono nową-znacznie słuszniejszych rozmiarów portretem rzeźbiarskim. Nowa rzeźba budziła początkowo jakieś emocje, kontrowersje, z czasem wszyscy przywykli, kamienna głowa pisarza pokryła się patyną czasu w postaci zielonego nalotu. Miejsce przy pomniku jest popularne i lubiane. Często w pobliżu gromadzą się jakieś grupy nieformalnie ze sobą stowarzyszone, dla pisarza na cokole jednak dotychczas łaskawe. Do tej pory nowa głowa stoi, nie spadła z należnego jej miejsca. Każdy może przyjść do parku i skorzystać z chwili wytchnienia, zwłaszcza w upalne lato, wśród drzew, pod pomnikiem.

  Nie wiadomo jednak, czy ktoś, kto kradnie kwiaty spod pomnika w biały dzień, w środku zimy, przypadkiem na głowę nie upadł…

 • Feryjne wycieczki

  16.01.2018

   

  Poniżej podajemy harmonogram wycieczek zaplanowanych na pierwszy tydzień ferii:


  Zbiórka – parking przy Marysieńce

   


  Poniedziałek
  Wyjazd godz. 8.00
  Godz. 10.00 – 12.45 seans w kinie
  Godz. 13.30 – 14.30 trampoliny
  Ok. godz. 15.00 wyjazd z Olsztyna i po godz. 16.00 powrót  do Bisztynka

   

  Wtorek
  Wyjazd godz. 8.00
  Godz. 9.00 – 11.00 basen
  Ok. godz. 12.15 wyjazd z Lidzbarka i ok. godz. 13.00 powrót  do Bisztynka

   

  Środa
  Wyjazd godz. 8.00
  Godz. 9.30 – 10.30 trampoliny
  Godz. 11.30 – 14.15 seans w kinie
  Ok. godz. 15.00 wyjazd z Olsztyna i po godz. 16.00 powrót  do Bisztynka

   

  Czwartek
  Wyjazd godz. 9.30
  Godz. 10.00 – 12.00 lodowisko
  Ok. godz. 12.20 wyjazd z Bartoszyc i ok. godz. 13.00 powrót  do Bisztynka

   

 • Apel porządkowy

  11.01.2018

   

  Apel porządkowy odbędzie się 19 stycznia na 4 godzinie lekcyjnej.

 • Rodzice!!!

  11.01.2018

   

  Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy Was na zebranie, które odbędzie się 18 stycznia. Początek o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej. W trakcie spotkania ogólnego będziecie mogli  podziwiać talenty artystyczne Waszych dzieci- zobaczymy "Jasełka" i posłuchamy kolęd w wykonaniu uczniów, którzy uczestniczyli w "Konkursie Kolęd i Pastorałek w Kolno 2017".

  Po części ogólnej zapraszamy na spotkania z wychowawcami.

   

 • Występ iluzjonisty

  11.01.2018

   

  26 stycznia o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbędzie się występ iluzjonisty- p. Łukasza Ogonowskiego.

  Pan Łukasz ze światem iluzji zetknął się już w dzieciństwie. Od 10 lat zadziwia swoimi niezwykłymi pokazami publiczność w całej Polsce i Europie. Brał udział w VII edycji programu "Mam Talent". Więcej informacji o p. Łukaszu możecie znaleźć na stronie internetowej  www.iluzjonista-ogonowski.pl

  Chcecie odbyć podróż w krainę magii, czarów, iluzji? Przyjdźcie koniecznie!!!

  Pokaz trwa 45 minut, a wstęp  jest bezpłatny.

   

 • Koncert muzyczny

  10.01.2018

   

  15 stycznia na szóstej godzinie lekcyjnej odbędzie się koncert muzyczny "Muzyka Dawnych Wieków".

   

  Cena biletu- 3 złote.

 • „Przysłowie prawdę Ci powie”

  10.01.2018

  Uczniowie klas IV-VII i klas gimnazjalnych!!!

  Uwaga!!!  Konkurs!!!

   

  W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego, zapraszam Was do udziału w konkursie wiedzy „Przysłowie prawdę Ci powie”.

  Proszę, abyście wytypowali 2 reprezentantów ze swojej klasy.

  Uczestnicy konkursu będą rozwiązywać test. W przypadku uzyskania przez kilku uczniów takiej samej liczby punktów odbędzie się dogrywka.

  O miejscu konkursu i godzinie jego rozpoczęcia powiadomię uczestników w terminie późniejszym.

   

  Zapraszam do udziału :)

  Marzena Magdziarz

   

 • "Rok dla Niepodległej. Polskie drogi do niepodległości 1918-2018. Powstanie wielkopolskie- niezwykłe zwycięstwo"

  04.01.2018

   

  Zapraszamy do biblioteki  na wystawę okolicznościową  przygotowaną przez p. Marię Buszkiewicz "Rok dla Niepodległej. Polskie drogi do niepodległości 1918-2018. Powstanie wielkopolskie- niezwykłe zwycięstwo".

  Wystawę będzie można oglądać do końca stycznia.

   

 • Konkurs plastyczny w związku z obchodami Roku Herberta

  03.01.2018

  „Pudełko zwane wyobraźnią”

   

   

   

  Bibliotekarz SP Bisztynek ogłasza konkurs polegający na plastycznej interpretacji wiersza Zbigniewa Herberta pt. „Pudełko zwane wyobraźnią”.

   

  Regulamin:

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VII i klas gimnazjalnych.

  2. Technika wykonania dowolna.

  3. Format prac dowolny.

  4. Praca musi być na odwrocie podpisana (imię i nazwisko autora, klasa).

  5. Prace nie mogą być rolowane i składane.

  6. Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 5 marca.

  7. Prace przechodzą na własność organizatora konkursu.

  W bibliotece istnieje możliwość zapoznania się z treścią utworu. Wiersz zostanie też zamieszczony na stronie internetowej szkoły w zakładce „biblioteka”

  Rok 2018 Sejm RP ogłosił Rokiem Zbigniewa Herberta (w tym roku mija 20 rocznica Jego śmierci).

  Marzena Magdziarz

  nauczyciel-bibliotekarz SP Bisztynek

 • Spotkanie wigilijne

  27.12.2017

   

  22 grudnia w naszej placówce miała miejsce szkolna Wigilia. Wszystkie klasy przygotowały stoliki, na których ustawiono tradycyjne wigilijne potrawy. Zanim jednak przystąpiono do ich konsumpcji, wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej obejrzeli Jasełka w wykonaniu uczniów z klas IV-VI skupionych  w grupie „Owieczki Pana”. Nad przygotowaniami przedstawienia (scenariusz, reżyseria, stroje) czuwała pani Krystyna Kijewicz.

  W trakcie świątecznego spotkania wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu: grupy „Śnieżynki” z klasy III b oraz Kamili Stefańskiej z klasy V b, którzy 15 grudnia reprezentowali naszą placówkę na Konkursie Kolęd i Pastorałek „Niech brzmią głosy pod niebiosy” Kolno 2017.

   

  Zdjęcia ze spotkania zostały zamieszczone w zakładce „Album fotograficzny”.

 • Życzenia...

  23.12.2017

   

  Zdrowych, szczęśliwych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w 2018 roku życzą

  pracownicy Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku

 • Zbiórka gier planszowych

  20.12.2017

   

   

   

   

   

   

  Jeżeli macie w domu niepotrzebne gry planszowe (w dobrym stanie), możecie je przynieść do naszej biblioteki.

  Bibliotekarz planuje stworzyć „Klub Miłośników Gier Planszowych”.

   

  Uczeń, który przyniesie grę otrzyma pozytywną uwagę i dodatnie punkty z zachowania :)


   

  Marzena Magdziarz

  Nauczyciel-bibliotekarz SP Bisztynek

 • „Niech grzmią głosy pod niebiosy”

  19.12.2017

   

  5 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w III Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek-   Kolno 2017. 

  Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych-  kl.I-III oraz kl.IV- VII.

  W kategorii młodszej sukces odnieśli uczniowie kl.III b. Zespół Śnieżynki zajął II miejsce. 

   

  Tekst: Jolanta Godlewska

 • „Coraz bliżej święta”

  19.12.2017

   

  15 grudnia 2017r. uczniowie klas IV wyjechali na wycieczkę do Olsztyna. Cały wyjazd miał bożonarodzeniowy klimat. W świąteczną atmosferę wprowadziła nas już pięknie udekorowana Starówka.

   

  Następnie na Zamku Kapituły Warmińskiej uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach”. Zajęcia miały charakter etnograficzny. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat zwyczajów bożonarodzeniowych, właściwych mieszkańcom dawnej warmińskiej i mazurskiej wsi. Dzieci dowiedziały się, kto przynosił dawniej gwiazdkowe prezenty, jak wyglądał stół wigilijny i do czego służyło nowolatko. Dodatkowo każdy uczeń wykonał świąteczną ozdobę.

   

  Następnie udaliśmy się do Kina Helios na równie świąteczny seans filmowy  pt. „Pierwsza Gwiazdka”. Film jest animowaną opowieścią o tym, jak osiołek, owieczka i gołąbek przeżywają narodziny Jezusa.

   

  Jesteśmy już zatem gotowi na przyjście Pierwszej Gwiazdki.

   

   

  Tekst: Ewa Symanowicz

   

 • Gala Sportu Szkolnego Związku Sportowego

  15.12.2017

   

  14 grudnia 2017r. w olsztyńskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się Gala Sportu Szkolnego Związku Sportowego. Polegała ona na podsumowaniu współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach za rok szkolny 2016/2017. W ostatnim roku istnienia gimnazjów nasi uczniowie startując w wielu zawodach w kategorii miast i gmin zostali sklasyfikowani na VI miejscu w województwie.

   

  Tekst: Zbigniew Madanecki

 • Dzień Wolontariusza

  12.12.2017

   

  W dniu 12 grudnia 2017 r. w szkole zorganizowany został Dzień Wolontariusza. W tym uroczystym spotkaniu udział wzięła społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: pani Anna Drozdowska, wyróżniona jako ”Wolontariusz roku 2015”, która od wielu lat jest inicjatorką rozmaitych akcji charytatywnych, oraz Eliza Głód, młoda wolontariuszka, wyróżniona przez Burmistrza Bisztynka w kategorii „Zaangażowani społecznie w roku 2016”. Obie Panie opowiedziały o swojej pracy na rzecz innych oraz motywach, satysfakcji i radości wynikających z tego rodzaju aktywności. Zachęcały uczniów do włączenia się w działania wolontariatu. Uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą idei wolontariatu. Następnie zaprezentowali wykonane przez siebie plakaty oraz wierszyki i rymowanki propagujące bezinteresowną pomoc innym.

   

  Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za czas i radość ofiarowane innym, a także za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie, poświęcenie i ciągłą gotowość udzielania wsparcia drugiemu człowiekowi.

   

  Tekst: Agnieszka Żyła

   

   

 • III Turniej Mikołajkowy „Mały Mistrz”

  12.12.2017

  6.12.2017r. o godz.9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej odbył się III Turniej Mikołajkowy „Mały Mistrz” dla uczniów klas trzecich. Turniej został zorganizowany przez wychowawców kl.III p. Jolantę Godlewską i p. Justynę Mądrzejewską oraz nauczyciela  w-f p. Magdalenę Marczak-Zień.

  Uczniowie czekając na przybycie Św. Mikołaja, przypomnieli sobie sygnalizację świetlną, aby Mikołaj mógł bezpiecznie do nas dotrzeć i dostarczyć prezenty.
  Przed przyjściem na salę każde dziecko otrzymało kółko w określonym kolorze: żółte, czerwone, zielone. W każdej klasie pojawiły się różne kolory kółek. Po przyjściu na salę uczniowie zostali podzieleni na 3 zespoły nie wg klas, lecz wg kolorów.

  Harmonogram imprezy wyglądał następująco:

  1.    Prezentacja okrzyków sportowych.

  2.    Zabawa ze śpiewem „Pingwinki”.

  3.    Zagadki związane z sygnalizacją świetlną .

  4.    Konkurencje sportowe i nie tylko:

  a) bieg dookoła chorągiewki z piłeczką na łyżce trzymaną w ręku,
  b) wyścig kretów,
  c) wyścig raków,
  d) podania piłki w rzędach dołem.
  e) piłka między brzuchami,
  f) zaprzęgi w parach.

  5.    Zagadki.

  6.    4 tory przeszkód

  7.    Zadania związane z sygnalizacją świetlną.

  8.    Gra drużynowa „Zbijak”.

  9.    Wizyta Św. Mikołaja.

  Po zaciętej i wyrównanej walce wygrała drużyna „żółtych”, II miejsce zajęła drużyna „czerwonych” i III drużyna „zielonych”.

  Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „MOJE PODWÓRKO”

  I miejsce

  Gabriel Łuczyc

  Lena Pomorska

  II miejsce

  Amelia Ogonowska

  Nikola Białousz

  III miejsce

  Aleksandra Żylińska

  Oliwia Kopcińska

  wyróżnienia

  Kinga Bojanowska

  Weronika Fijałkowska

  Hubert Capłap

  Julia Kobryń

  Szymon Więczkowski

  Zuzanna Dąbrowska

  Antonina Borek

  Adam Kudliński

   

  Uroczystego wręczenia medali, dyplomów oraz nagród dokonali dyrektor Szkoły Podstawowej p. Judyta Gos-Mączarska i  Burmistrz Bisztynka p. Marek Dominiak.

  Ponadto organizatorzy turnieju chcieliby podziękować sponsorom, dzięki którym impreza mogła się odbyć:

  Burmistrzowi Bisztynka p. Markowi Dominiak

  Pani Lidii Tomasik

  Pani Beacie Klik-Gołaszewskiej

  Pani Katarzynie Madaneckiej – Apteka Słoneczna

  Bankowi Spółdzielczemu w Reszlu oddział w Bisztynku
   

  Dopisała atmosfera, humory, a także nie zabrakło sportowych emocji, ale na kolejny taki turniej musimy zaczekać do następnego roku ;-) Dziękujemy wszystkim biorącym udział w turnieju ;-)

  Zdjęcia z imprezy zostały zamieszczone w zakładce „Album fotograficzny”

   

  Tekst: Magdalena Marczak-Zień

   

 • Warsztaty Trzech Pokoleń

  11.12.2017

  ZAPROSZENIE

  Podobny obraz

   

  Chcesz poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia, stworzyć własną świąteczną dekorację, pośpiewać kolędy
  i zobaczyć Mikołaja?

  Zapraszamy wszystkich chętnych
  na „WARSZTATY TRZECH POKOLEŃ”, podczas których wykonamy ozdoby choinkowe różnymi technikami.

  Warsztaty odbędą się w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku 15.12.2017 r. o godzinie 1600.

strona:

Galeria zdjęć