Aktualności

          • Sukcesy naszych uczniów

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje powiatowe

            24 kwietnia 2024 r. w Bezledach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodziez zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy gminnych eliminacji w składzie:

            I grupa wiekowa (I-IV): Mieszko Waśniewski, Aleksander Zaleski, Krystian Janiszewski

            II grupa wiekowa (V-VIII): Laura Sobolewska, Natalia Gębala, Magda Pakoca

            Miło jest nam ogłosić, że Mieszko Waśniewski uczeń klasy 3B zdobył tytuł laureata powiatowych eliminacji OTWP w swojej grupie wiekowej i tym samym przeszedł do kolejnego, wojewódzkiego etapu turnieju. Będziemy trzymać mocno kciuki w dalszych zmaganiach.

            Ponadto laureatami najstarszej grupy wiekowej zostali uczniowie reprezentujący naszą gminę: Natalia Brudzyńska (absolwentka Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku) oraz Szymon Marczak (absolwent Szkoły Podstawowej im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Grzędzie).

             

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy a laureatom życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach w Turnieju. 

             

                                                                                                                         zdjęcia: Diana Kurowicka /Urząd Miejski/

             

          • Zaproszenie

          • Zapraszamy wszystkich Państwa na spotkanie profilaktyczne dotyczące zdrowia psychicznego, form wsparcia i pomocy dla dzieci i młodzieży borykających się z problemami emocjonalnymi.

          • INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

          •  

            Według harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli od 22.04.2024 r. do 26.04.2024 r. trwa nabór wniosków w postępowaniu uzupełniającym do Przedszkola Samorządowego w Bisztynku

            Wszystkie dokumenty, jak przy pierwszym terminie rekrutacyjnym, dostępne na naszej stronie lub w sekretariacie
            ZSP w Bisztynku

             

          • 22 kwietnia - Dzień Ziemi

          • Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych.

            Z tej okazji uczniowie klas I -VIII uczestniczyli w happeningu ekologicznym. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji była walka z zaśmiecaniem naszej planety różnymi odpadami, szczególnie plastikami, promowanie działań na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska.

            Uczniowie z przygotowanymi tematycznie plakatami przemarszowali korowodem szkolnymi korytarzami i ulicami Bisztynka zachęcając skandującymi hasłami ekologicznymi do bycia eko, czyli jak żyć w zgodzie z przyrodą. Na transparentach widniały między innymi hasła:,, Dbaj o przyrodę, zakręcaj wodę", ,, Każdemu sercu bliska ochrona środowiska", ,,Kto do pieca plastik wkłada truje dzieci i sąsiada", ,,Zniszczymy las, nie będzie nas", ,,Szanuj dzieci, segreguj śmieci", ,,My jesteśmy dzieci, co nie lubią śmieci", ,,Nie wypalaj w piecu śmieci, bo tym trujesz swoje dzieci".

            Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole gościliśmy również leśniczego z nadleśnictwa Bartoszyce Pana Mateusza Wronę, który przybliżył uczniom jak dbać o naszą planetę i zachęcać dorosłych do propagowania postawy ekologicznej: szanowania przyrody, oszczędzania wody, gazu i energii elektrycznej, segregowanie odpadów, nie palenia w piecach śmieci.

            Była to również okazja do rozstrzygnięcia konkursu ekologicznego - ,,EKO - BIŻUTERIA" i rozdania dyplomów i nagród.

            Klasy I-III

            I miejsce - Jakub Żuchowski

            II miejsce - Hanna Kołodko i Eliza Waśniewska

            III miejsce - Jan Bichta i Zuzanna Ziółkowska

            Klasy I-VIII

            I miejsce - Hanna Małolepsza

            II miejsce - Alicja Gach

            III miejsce - Hanna Kuraś

            Wyróżnienia: Marcelina Wiewiórkowska, Aleksandra Oszczyk, Zofia Haraf, Aleksandra Bazydło, Zuzanna Kurowicka, Sylwia Iwaniak, Bartosz Siedlecki, Maja Kozłowska, Lena Szulc, Anastazja Pazurkiewicz, Nikola Magdziarz, Andżelika Taterka, Nadia Mickiewicz, Piotr Bazydło, Victoria Janiszewska, Hanna Kobryń, Aleksandra Szukis, Dominika Jarząbek, Aniela Drozdowska, Wiktoria Sobiesiak, Zofia Łuczyc, Oliwia Walczak, Zuzanna Stolarczyk, Natalia Żuchowska, Artur Ledwiński, Laura Mielowska, Amelia Sobiesiak, Igor Mickiewicz, Marcelina Stankowska i Basia Bazydło.

            W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie posadzili na terenie ZSP w Bisztynku trzy świerki podarowane przez Nadleśnictwo Bartoszyce w ramach akcji #sadziMY a także z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu, dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły oraz Społdzielni Socjalnej "Po Sąsiedzku" - kolorowe bratki. Posadzone kwiaty podniosą estetykę terenu szkolnego i sprawią, że będzie kolorowo i przyjemnie.

            Podejmowane przez uczniów i nauczycieli działania przynoszą pozytywne skutki. Zwiększa się świadomość ekologiczna uczniów, rodziców i mieszkańców naszej miejscowości.

             

             

          • Akcja Żonkile

          • 19 kwietnia - akcja społeczno-edukacyjna Żonkile upamiętniająca powstanie w getcie warszawskim

            "Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność, dlatego tak ważna jest edukacja i Wasz udział w akcji Żonkile. W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim pokażmy, że łączy nas pamięć" - powiedziała Agnieszka Grochowska - jedna z ambasadorów akcji Żonkile

            W naszej szkole również włączyliśmy się w akcję społeczno-edukacyjną Żonkile upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Tego dnia uczniowie obejrzeli przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin materiały edukacyjne oraz wykonali żonkile z dostępnych na stronie muzeum szablonów, które później nosili przypięte do piersi.

            A dlaczego żółty żonkil?

            Powstanie i wojnę przeżyła zaledwie garstka Żydówek i Żydów. Wśród nich był Marek Edelman i to właśnie od jego gestu – składnia każdego 19 kwietnia żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta – wziął się symbol akcji. Żonkile nawiązują do tej tradycji. Nosząc je, pokazujemy, że łączy nas pamięć o walczących, a także około pięćdziesięciu tysiącach cywilów ukrywających się w ruinach getta w 1943 roku.

             

          • 10.04.2024r. - Ogólnopolski Turniej o Puchar Tymbarku - Mistrzostwa Powiatu

          •  

            Za nami eliminacje XXIV Pucharu Tymbarku w powiecie bartoszyckim. Rozgrywki zostały rozegrane w Górowie Iławeckim. Poznaliśmy zespoły, które zagrają w fazie wojewódzkiej.

            W kategorii U-10 i U-12 chłopców spotkały się po 3 zespoły.

            U-10 awansowała drużyna z SP 3 Bartoszyce

            2 miejsce SP Bisztynek

            3 miejsce SP Górowo Iławeckie

            U-12 awansowała drużyna z SP Bezledy

            2 miejsce SP Górowo Iławeckie

            3 miejsce SP Bisztynek

            U-10

            1. Agustynowicz Daniel –kl.2a

            2. Compa Hubert – kl.2a

            3. Kaczmarczyk Szymon – kl.2a

            4. Romańczyk Maciej – kl.2a

            5. Sobolewski Tymon – kl.2a

            6. Kozłowski Marcel – kl.3b

            7. Łuczyc Mikołaj – kl.3b

            8. Tyszkiewicz Maksymilian –kl.3b

            9. Waśniewski Mieszko –kl.3b

            10. Zaleski Aleksander – kl.3b

            11. Żuchowski Jakub –kl.3b

            U-12

            1. Chałupka Jakub – kl.4a

            2. Janicki Błażej – kl.4a

            3. Małolepszy Dominik – kl.4a

            4. Misior Gracjan – kl.4a

            5. Kołodko Maciej – kl.5a

            6. Ledwiński Artur – kl.5a

            7. Machnacz Wojciech – kl.5a

            8. Żuk Filip – kl.5a

            Turniej był świetnie zorganizowany i dostarczył nam wielu niesamowitych przeżyć. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim drużynom życzymy sukcesów w kolejnych edycjach rozgrywek.

            Szczególne podziękowania dla koordynatora regionalnego pana Rafał Gajdamowicz i naszego niezawodnego szofera a zarazem fotografa pana Piotr Tyszkiewicz :)

          • ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

          • 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego celem było uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. W tym dniu, jako wyraz solidarności wszystkie przedszkolaki, a także personel założyli kolorowe skarpetki ,,nie do pary".

            Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o tolerancji, wyjątkowości oraz potrzebie wsparcia, jakim możemy otoczyć osoby z zespołem Downa.

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

          • w Przedszkolu Samorządowym w Bisztynku

            Nasze Przedszkolaki oficjalnie powitały wiosnę.

            Tradycyjnie rozpoczęliśmy od pochodu ulicami miasta z Marzannami. Były śpiewy, piski i dźwięki instrumentów a wszystko po to, aby przepędzić zimę.  Po pochodzie Dzieci wykonały wiosenną łąkę na korytarzu.

            W przedszkolu już jest wiosna, a teraz czekamy na wiosenną pogodę za oknem. 

          • OTWP 2024

          • Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 

            Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

             

            27 marca 2024 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bisztynku odbyły się Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do dalszych etapów.

            I grupa wiekowa:

            Mieszko Waśniewski 

            Krystan Janiszewski

            Aleksander Zaleski

             

            II grupa wiekowa:

            Laura Sobolewska

            Natalia Gębala

            Magda Pakoca

             

            Wszytkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!

             

             

          • PRZYPOMINAMY!!!

          • Dziś tj. 22 marca 2024 r. kończy się drugi etap rekrutacji do Przedszkola. Na złożenie wniosków mają Państwo czas do godz. 15.00

          • Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej w Bisztynku

          • OGŁOSZENIE

             

            Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bisztynku,
            informuje o rozpoczęciu rekrutacji do klasy I Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku na rok szkolny 2024/2025.

            Wnioski dostępne są sekretariacie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bisztynku lub do pobrania na stronie https://spbisztynek.edupage.org/ . Wypełnione wnioski należy składać w terminie do 29.03.2024 r. bezpośrednio w sekretariacie lub na adres zespol.bisztynek@spbisztynek.pl z dopiskiem: „rekrutacja do klasy I”

             

             

            Lista uczniów zakwalifikowanych do klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku na rok szkolny 2024/2025
                                                                                                   
                                                                                                   Bisztynek, dn. 09 kwietnia 2024 r.

             

            1. Bazydło Urszula Barbara
            2. Borkowski Kordian
            3. Derbin Maria
            4. Duplicka Julia
            5. Fijałkowski Gabriel
            6. Gruza Olaf
            7. Haraf Filip
            8. Iwaniak Janusz
            9. Janicka Marcelina
            10. Jachowicz Laura
            11. Jankowska Michalina
            12. Kornatowski Marcel
            13. Kowalczyk Antonina
            14. Kozłowska Lena
            15. Kuczyńska Zuzanna
            16. Kupis Aleksandra
            17. Kuraj Tomasz
            18. Lasecka Aleksandra
            19. Łuczyc Tomasz
            20. Marchlewska Alicja
            21. Oszmiańczuk Maja
            22. Podolecka Urszula
            23. Popielarz Igor
            24. Raczkoski Szymon
            25. Seńczyk Hanna
            26. Seńczyk Klaudia
            27. Seńczyk Nina
            28. Słupianek Hanna
            29. Sosnowy Filip
            30. Stankowski Wojciech
            31. Szanciło Magdalena
            32. Walendziak Jakub
            33. Waśniewski Kacper
            34. Waśniewski Miłosz
            35. Więczkowska Maria
            36. Zaleska Urszula
            37. Ziółkowska Iga

             

          • Zmiana dowozów na czas renontu drogi

          • W związku z ogłoszeniem PRD Sp. z o.o. w Lidzbarku Warmińskim z dnia 29.02.2024r. dotyczącym zamknięcia drogi powiatowej na odcinku Łędławki-Bisztynek informuję, że od poniedziałku, tj. 04.03.2024r. zmianie ulegają trasy oraz godziny dowozów i odwozów dzieci.

            Poniżej rozkład podany przez przewoźnika:

             

            DOWOZY:

            6:45     Pleśnik

            6:48     Pleśno

            6:55     Janowiec – prawdopodobnie dzieci z Janowca i Grzędy będą mogły czekać w Grzędzie o godz. 7:30 na drugi pojazd firmy DELUX

            7:00     Łabławki

            7:10     Grzęda

            7:15     Łędławki przy skrzyżowaniu

            7:17     Warmiany

            7:20     Paluzy

             

            ODWOZY:

            I odwóz  godz. 12:50    przez Warmiany

            I odwóz  godz. 13:10    jadą tylko Paluzy przez Warmiany

            II odwóz  godz. 15:10   przez Warmiany

             

          • Wspólne kolędowanie

          • "Byleby w sercach choćby cząstka mała, Tej jasności, co w Betlejem nockę rozjaśniała."

            Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Z tymi Świętami wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Dlatego też tradycją naszej szkoły stała się wspólna Wigilia spożywana przez: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły.

            W czasie Wigilii obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów klasy 3 B, pod opieką pani Małgorzaty Bazydło oraz pani Agnieszki Marchlewskiej. Piękną dekorację przygotowała pani Małgorzata Zaczyk. Uczniowie przygotowani przez panie: Justynę Mądrzejewską i Małgorzatę Zaczyk wykonali taniec do piosenki pt. "Jingle Bells".

            Do wspólnego kolędowania oraz zabawy zaprosił nas Ksiądz Mateusz Spakowski wraz z zespołem, który udowodnił, że można być i "do tańca i do różańca."

          • Lekcja o funduszach europejskich VII

          • Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.


            eduresized_1.jpg

             

            Tematyka tegorocznej Lekcji dotyczyła zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się, co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Zdobyli praktyczne wskazówki, co oni sami mogą zrobić, w swoim najbliższym otoczeniu, by ograniczać negatywny wpływ człowieka na środowisko. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze.  

            Przez zagadnienia związane ze skutkami zmian klimatycznych przeprowadził uczniów Tomek Michniewicz – jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Uczniowie zdobywali wiedzę o klimacie oglądając film z jego udziałem, czytając komiks, który powstał specjalnie na potrzeby projektu, a także rozwiązując zadania w broszurach edukacyjnych.

            Nasza szkoła otrzymała pakiet bezpłatnych materiałów dydaktycznych, a także upominki dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w akcji.

             

            Dostaliśmy również możliwość udziału w konkursie „Projekt: klimat!”, w ramach którego uczniowie mogą nagrać krótki film o zmianach klimatu w okolicy oraz sposobach im przeciwdziałania i zawalczyć o cenne nagrody.

            Więcej o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja