Przedszkole Samorządowe w Bisztynku

Czynności dzieci i nauczyciela

Zajęcia w zakresie przekraczającym realizację podstawy programowej

6.45- 7.45

Schodzenie się dzieci, grupy łączone. Swobodne zabawy indywidualne i zespołowe według zainteresowań i potrzeb dziecka z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Realizacja podstawy programowej

7.45 – 12.45

7.45- 8.15

8.15 – 8.30

8.30 – 9.00

9.00 – 10.00

10.00 – 10.15

10.15 – 11.15

11.15 – 11.30

11.30 – 12.45

12.00 – 12.30

dzieci starsze

12.00 – 14.00

dzieci młodsze

Zabawy swobodne: (indywidualnie i w małych zespołach) tworzenie okazji do wymiany informacji, rozmowy indywidualne z dziećmi, zabawy ruchowe, praca indywidualna stymulująca rozwój dzieci, w tym z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, prowadzenie obserwacji pedagogicznych.

Ćwiczenia poranne i zabawy ruchowe. Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczne, samoobsługowe, pełnienie dyżurów.

Śniadanie. Realizacja założeń programowych z zakresu wpajania zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku.

Wspieranie wielokierunkowej aktywności dzieci w trakcie sytuacji edukacyjnych poprzez nabywanie wiedzy i umiejętności w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze rozwoju z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka. Zajęcia z religii i języka angielskiego.

Drugie śniadanie.

Pobyt na świeżym powietrzu: zabawy swobodne i organizowane, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, zajęcia sportowe, porządkowe.

Przygotowanie do obiadu, czynności porządkowo – higieniczne zez szczególnym zwracaniem uwagi na właściwe mycie rąk, wietrzenie sali.

Obiad – realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami, kulturalne zachowanie się przy stole.

Odpoczynek poobiedni, relaks, wyciszenie, słuchanie bajek na podstawie literatury dziecięcej i terapeutycznej.

Odpoczynek poobiedni – leżakowanie. Słuchanie muzyki relaksacyjnej – wyciszenie lub słuchanie bajek.

Zajęcia w zakresie przekraczającym realizację podstawy programowej

12.45 – 13.45

13.45 – 14.00

14.00 – 14.20

14.20 – 14.45

14.45 – 15.45

Tworzenie sytuacji edukacyjnych rozwijających indywidualne cechy, zdolności, zainteresowania. Praca indywidualna, wspieranie rozwoju dzieci poprzez zabawy dydaktyczne, ćwiczenia mowy: oddechowe, artykulacyjne, zabawy ruchowe, konstrukcyjne, zabawy rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, zabawy w kole, rysowanie. Praca w kartach pracy.

Przygotowanie do podwieczorku, czynności porządkowo – higieniczne.

Podwieczorek.

Praca indywidualna, zabawy i gry stolikowe według zainteresowań dzieci.

Rozchodzenie się dzieci – grupy łączone. Aktywność własna dzieci, zabawy ruchowe w sali, zabawy według inicjatywy dzieci w kącikach zainteresowań, gry planszowe, konstrukcyjne, plastyczno – techniczne, układanie puzzli, prace porządkowe, kontakty indywidualne z rodzicami. Swobodne zabawy w sali lub na podwórku.

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bisztynku
    ul. Kolejowa 5, 11-230 Bisztynek