Nawigacja

Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników uczniom Szkoły Podstawowej w Bisztynku Uczeń zgubił lub zniszczył podręcznik. Co należy zrobić? Zestaw podręczników obowiązujących w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku w roku szkolnym 2021/2022 Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2021/2022

Podręczniki

1.     Podręczniki są własnością szkoły.

2.     Szkoła nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki mające postać papierową.

3.    Szkoła nieodpłatnie zapewnia uczniom dostęp do podręczników mających postać elektroniczną.

4.    Szkoła przekazuje  uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.

5. Rodzice/ prawni opiekunowie ucznia zobowiązani są do podpisania protokołu odbioru książek w postaci pisanej i elektronicznej.

6.   W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników przez ucznia dyrektor szkoły zażąda od rodziców /prawnych opiekunów ucznia zwrotu kosztów ich zakupu.

7. Dla każdego oddziału klasowego przypada jeden dodatkowy komplet podręczników.

8.    W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników.

9.     W przypadku, gdy uczeń przenosi się z jednej szkoły do drugiej w trakcie trwania roku szkolnego, w nowej szkole, na czas zakupu przez szkołę podręcznika dla niego, korzysta z dodatkowego kompletu podręczników (materiałów edukacyjnych) wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

10.  Uczniowie klas 1-3 przychodzą do biblioteki szkolnej po podręczniki całą grupą wraz z wychowawcą  podczas zajęć edukacyjnych.

11.   O kolejnych wypożyczeniach następnych części podręczników w klasach 1-3  i oddaniu użytkowanych wcześniej podręczników decyduje nauczyciel. Po umówieniu się z bibliotekarzem uczniowie przychodzą do biblioteki całym zespołem klasowym wraz z nauczycielem;  wtedy oddają lub  wypożyczają podręczniki.

12.  Uczniowie klas 4-8 przychodzą do biblioteki po podręczniki w terminie wyznaczonym przez bibliotekarza.

13. Uczniowie, których nie będzie w szkole w dniu wypożyczenia/oddawania podręczników, będą zobowiązani do indywidualnego zgłoszenia się do biblioteki szkolnej.

14.    Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręcznik (obłożenie, nie pisanie wewnątrz, naprawienie ewentualnych zniszczeń). Ponadto podręczniki muszą być podpisane przez ucznia (imię i nazwisko).

Podstawa Prawna:

Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2014r. poz. 811.

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bisztynku
    ul. Kolejowa 5, 11-230 Bisztynek