Nawigacja

Rok dla Niepodległej

GMINNY KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI NA KARTKĘ OKOLICZNOŚCIOWĄ „SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku we współpracy z Radą Rodziców ogłasza konkurs plastyczno-literacki na wykonanie kartki upamiętniającej 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem konkursu jest:

·        Pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

·        Pobudzenie inwencji twórczej, wyobraźni, fantazji.

·        Zwiększenie wiedzy społeczności Gminy Bisztynek na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości.

·        Motywowanie społeczności Gminy Bisztynek do rozwijania pasji historycznych i artystycznych.

Charakterystyka prac konkursowych:

1.      Tematyka i motywy kojarzące się z odzyskaniem niepodległości, historyczne lub współczesne ujęcie tematu odzyskania niepodległości. Projekt może zawierać własny tekst lub cytat nawiązujący do tematyki konkursu.

2.      Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VII szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Bisztynek oraz dorosłych członków społeczności lokalnej.

3.      Prace mogą być wykonane dowolną techniką (malowanie, rysowanie, wydzieranie, wycinanie, itp.) z wyłączeniem plasteliny i materiałów sypkich.

4.      Format pracy A4, pojedyncza kartka bez złożenia. Nie ma potrzeby projektowania drugiej strony kartki. Oceniany będzie awers, czyli strona wierzchnia.

5.      Praca musi być wykonana samodzielnie.

6.      Prace mogą być wykonane w szkołach, każdej innej placówce pod kierunkiem nauczyciela, wychowawcy lub indywidualnie w domu.

7.      Wszystkie prace należy dostarczyć na adres:

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku

Ul. Kolejowa 5

11-230 Bisztynek

Do 30 kwietnia 2018 roku.

8.      Każda praca powinna być opisana na odwrocie: imię i nazwisko autora, telefon kontaktowy oraz dane szkoły (w przypadku uczniów) i dostarczone z czytelnie uzupełnionym załącznikiem nr 1 lub nr 2 (osoby dorosłe) dołączonym do pracy.

Ocena prac:

1.      Prace zostaną ocenione przez komisję powołaną przez Organizatora Konkursu. Decyzja Komisji ma charakter ostateczny.

2.      Komisja spośród wszystkich prac zgłoszonych na Konkurs wyodrębni następujące kategorie wiekowe:

-       Klasy I – III szkoły podstawowe

-       Klasy IV – VI szkoły podstawowe

-       Klasy VII i klasy gimnazjalne

-       Dorośli

3.      Kryteria oceny prac:

-       Zgodność z tematem konkursu

-       Walory artystyczne

-       Oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów

-       Estetyka wykonania prac

-       Poprawność i staranność językowa

-       Samodzielność wykonania

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wniosków:

1.      Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku.

2.      Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 maja 2018 roku podczas obchodów Dnia Patrona.

3.      Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach konkursu telefonicznie.

4.      W konkursie przyznane zostaną miejsca I, II, III w każdej kategorii.

Inne uwagi:

1.      Udział w konkursie jest bezpłatny.

2.      Prace konkursowe stają się własnością organizatora

3.      Udział w konkursie równoznaczny jest z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez organizatora dla celów konkursu

Koordynator konkursu: Jolanta Szymonowicz

Załączniki:

1.      Wypełniają uczniowie klas I – VII szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Bisztynek.

2.      Wypełniają dorośli członkowie społeczności Gminy Bisztynek.

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bisztynku
    ul. Kolejowa 5, 11-230 Bisztynek