Regulamin Biblioteki

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bisztynku

1. Z zasobu biblioteki mogą korzystać: przedszkolaki i uczniowie szkoły, ich rodzice/ prawni opiekunowie oraz pracownicy placówki.

2. Wszyscy czytelnicy powinni zapoznać się z regulaminem i przestrzegać go.

3. Książki wypożyczane są bezpłatnie.

4. Jednorazowo można wypożyczyć 4 książki na okres miesiąca.

5. Jeżeli czytelnik nie przeczyta książki w ciągu miesiąca może uzyskać prolongatę (przedłużenie termin zwrotu), jeżeli nie ma na tę książkę innych zamówień.

6. Nie wolno przetrzymywać książek.

7. Wypożyczone książki należy szanować.

8. Przed wypożyczeniem należy książkę obejrzeć, a ewentualne uszkodzenia zgłosić bibliotekarzowi.

9. W bibliotece obowiązuje cisza. Osoby, które nie przestrzegają tego wymogu mogą zostać z niej wyproszone.

10. Do biblioteki przychodzimy bez jedzenia i picia.

11. W bibliotece obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych.

12. Na miesiąc przed końcem roku szkolnego należy książki zwrócić do biblioteki.

13. Książkę zagubioną lub zniszczoną należy odkupić bądź ofiarować inną (równowartościową). Wartość książki podaje bibliotekarz na podstawie ksiąg inwentarzowych.

14. Uczniowie, którzy często wypożyczają książki zastają wyróżnieni. Na koniec I i II semestru bibliotekarz wpisuje na ich konto dodatnie punkty z zachowania- za rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Punktacja przedstawia się następująco:

10 wypożyczonych książek- 5 punktów

11-15 wypożyczonych książek- 10 punktów