• Wojewódzkia Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego Droszewo 2023

• 23 września, uczniowie klas 3-8 uczestniczyli w Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego W-MSZS 2023/2024, która odbyła się w Droszewie.

Szkołę reprezentowali:
            Szymon Marciniak (kl.7a) miejsce 6
            Konrad Lewandowski (kl.7a) miejsce 7
            Maksymilian Kosiorek (kl.7a) miejsce 8

Klasyfikacja Drużynowa XXX Warmińskich Biegów Przełajowych "Droszewo 2023":
            1 SP 3 Biskupiec - 127 pkt
            2 SP Sątopy - 107 pkt
            3 SP Wilkasy - 91 pkt
            4 SP 2 Biskupiec - 75 pkt
            5 SP Czerwonka - 59 pkt
            6 SP 5 Braniewo - 50 pkt
            7 ZSP Bisztynek - 50 pkt
            8 SP 3 Braniewo - 25 pkt
            9 LO Braniewo - 25 pkt
            10 NSP Biskupiec - 17 pkt
            11 SP 29 Olsztyn - 11 pkt
            Pozostałe szkoły nie zdobyły punktów, udział wzięli zawodnicy z 16 szkół.

CEL
            - popularyzacja biegów jako najtańszej i najatrakcyjniejszej formy rekreacji
            - inauguracja sportowego roku szkolnego
            - wyłonienie najlepszych biegaczy województwa warmińsko – mazurskiego
            - samorealizacja dzieci i młodzieży poprzez sport

• Wyjazd do kina

• 22 września uczniowie klas 6-8 uczestniczyli w wycieczce do Multikina w Olsztynie, aby obejrzeć: 🍿 🥤

📺 „Kompas szkieletora”, który został poprzedzony wideoprelekcją edukacyjną, w której uczniowie poznali kilka historycznych ciekawostek i zagadek, m.in. legendę Złotego Pociągu oraz skarbu Inków, który zaginął… w Polsce.

📺 GRAN TURISMO filmu opartego na prawdziwej historii Janna Mardenborougha. Jann to nastoletni gracz Gran Turismo, który dzięki swoim umiejętnościom wygrał serię konkursów Nissana, aby stać się prawdziwym profesjonalnym kierowcą wyścigowym.

Po zakończonej projekcji udaliśmy się do ulubionych sklepików, by kupić napoje, jedzenie 🍕 🍟 🍔 🍦 🧃 i pójść do autobusu.

To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie. Emocje związane z filmem pozostały do późnego popołudnia.

Na zakończenie warto dodać słowa Karola Juliusza Webera:

,,Podróże są najlepszym bodźcem twórczości”.

• Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie plastycznym

• Uczniowie klasy 3B Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana, Klub Wojskowy w Bartoszycach, Fundację Polacy Polakom oraz Bartoszycki Dom Kultury pod tytułem „20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana w obronie ojczyzny”. Celem konkursu było kształtowanie postaw i treści patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, zainteresowanie tematyką wojskową i obroną kraju oraz upowszechnienie wiedzy o 20 BBZ w Bartoszycach i służbie wojskowej.

Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród odbyło się 17 września 2023 podczas III –go Konkursu Piosenki Patriotycznej w Klubie Wojskowym w Bartoszycach. Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać licznych utworów patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszego powiatu, które na każdym zrobiły ogromne wrażenie.

Nasi uczniowie zajęli trzy pierwsze miejsca w konkursie plastycznym w kategorii wiekowej 7-9 lat:

1 miejsce – Jakub Żuchowski

2 miejsce – Lena Szulc

3 miejsce – Zuzanna Kurowicka

Wszystkim uczestnikom obu konkursów serdecznie gratulujemy. Naszym uczniom dziękujemy za poświęcony czas i wzięcie udziału w konkursie – wszystkie prace zasługują na uznanie.

• DOWOZY ORAZ ODWOZY zaktualizowane

• Zamieszczamy harmonogram przywozów dzieci do szkoły i przedszkola na nowy rok szkolny obowiązujący od 04 września 2023 r.

Godziny odwozów ze szkoły podamy najszybciej jak to będzie możliwe po uzyskaniu ich od operatora

Proszę śledzić stronę szkoły - przywozy i odwozy mogą się zmienić, o zmianach będziemy informować na bieżąco

Przywozy uczniów

7:35  Księżno