Środa 14.11.2018

Logowanie

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
liczba odwiedzin: 1048058

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • Konkurs plastyczno - historyczny na projekt znaczka pocztowego upamiętniającego 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Konkurs plastyczno - historyczny na projekt znaczka pocztowego upamiętniającego 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  13.11.2018

   

  Z okazji Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyły się konkursy nawiązujące tematycznie do wydarzeń sprzed 100 lat, które w powszechnej świadomości uważa się za doniosłe i przełomowe. Jednym z nich był konkurs plastyczno-historyczny, w którym udział wzięli uczniowie klas starszych w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-V,  VI-VII i klasy VIII i III Gimnazjum.  Wychowawcy wyłonili spośród swoich klas po 2, a czasem nawet 3 przedstawicieli- uczestników konkursu.
  Konkurs odbył się 25.10. pod opieką nauczyciela - p. Marii Buszkiewicz. Uczestnicy konkursu projektowali znaczek pocztowy upamiętniający te wydarzenia. Pracę mogli wykonać dowolną techniką plastyczną w formie projektu graficznego. W konkursie uczestniczyło 13 uczniów  z klas IV-VI i 15 z klas VII-VIII i III Gimn. Poziom prac był wyjątkowo wyrównany w grupie uczniów z klas IV- VI oraz w grupie klas VII, VIII i III Gimnazjum, dlatego ostatecznie nie wyodrębniono osobnych trzech kategorii, a tylko dwie. Prace konkursowe oceniała komisja konkursowa- p. Maria Buszkiewicz, p. Marzena Magdziarz i p. Irena Hornik. Wszystkie prace konkursowe były wykonane zgodnie z tematem, estetycznie i oryginalnie. Przy ocenie preferowano prace bezpośrednio odnoszące się do obchodzonego Jubileuszu 100- lecia.

  Uczestników uhonorowano jako laureatów I miejsca oraz wyróżnionych. Dyplomy okolicznościowe i nagrody książkowe wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym wręczyła Pani Dyrektor: Judyta - Gos Mączarska podczas uroczystości szkolnej poświeconej 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości- 9.11. 2018 r.

   

  Nagrodzeni uczniowie z klas IV  - VI -I miejsce:

  Zuzanna Dąbrowska- kl. IV A

  Julia Sadowska- kl. V B

  Martyna Kozoń – kl. V B

  Maja Kozoń- kl. VI B

  Bartosz Brudzyński – kl. VI B

   

  Wyróżnieni  uczniowie z klas IV-VI:

  Natalia Kasinowicz- kl. IV A

  Hanna Szyło- kl. IV B

  Szymon Więczkowski- kl. IV B

  Julia Fijałkowska- kl. V A

  Lena Gach – kl. V A

  Hubert Ledwiński- kl. V A

  Nadia Zawadzka- kl. VI A

  Jakub Gołtwienko- kl. VI A

   

  Nagrodzeni Uczniowie z klas VII-VIII i III Gimnazjum:

  Szymon Wróbel- kl. VII B

  Igor Derbin- kl. VIII A

  Klaudia Kornatowska- kl. VIII B

  Weronika Budnik- kl. VIII B

  Wiktoria Rakus- kl. VIII B

  Aleksandra Słowikowska- kl. III A Gimn.

  Paweł Drużyński- kl. III A Gimn.

  Sara Byczkowska – kl. III B Gimn.

  Martyna Zając- kl. III B Gimn.

   

  Wyróżnieni uczniowie  z klas VII-VIII i III Gimnazjum:

  Daria Maszaro- kl. VII A

  Karolina Kowalczyk – kl. VII A

  Emilia Wróbel- kl. VII B

  Julia Szyło- kl. VII B

  Szymon Dąbrowski- kl. VIII A

  Dagmara Bronakowska- kl. III A Gimn.

 • Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

  Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości
  13.11.2018

  9 listopada w naszej placówce odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku jeszcze bardziej wyjątkowe, ponieważ dokładnie sto lat temu Polska uzyskała suwerenność i powróciła na mapy Europy.

   

  Szkolne obchody rozpoczęło posadzenie Dębu Pamięci, który poświęcony jest Generałowi Stanisławowi Taczakowi- pierwszemu Naczelnemu Dowódcy Powstania Wielkopolskiego. Powstania, które potwierdziło związek Wielkopolan z Rzeczypospolitą. Jedynego zrywu niepodległościowego zakończonego zwycięstwem Polaków. Dąb został wkopany i poświęcony z zachowanym cereminiałem szkolnym w obecności: dyrekcji placówki, władz samorządowych, pocztów sztandarowych, księży bisztyneckiej parafii, pracowników instytucji lokalnych i powiatowych, przedstawicieli Związku Emerytów i Rencistów,  słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pracowników i uczniów naszej placówki,  rodziców.

   

  Następnie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki hymnu narodowego. „Mazurek   Dąbrowskiego” został wykonany na prawie 400 głosów…

   

  Kolejnymi  punktami uroczystości były przemówienia: p. dyrektor Judyty Gos- Mączarskiej i burmistrza p. Marka Dominiaka oraz montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów. Koncepcję przedstawienia opracowała pani Milena Rychcik. O oprawę muzyczną zadbała p. Alicja Iwanyk, a pani Maria Buszkiewicz wykonała okolicznościową dekorację. Koncepcję całościową apelu i poczet sztandarowy przygotowała p. Ewa Symanowicz.

   

  Podczas apelu wręczono nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Projekt znaczka pocztowego upamiętniającego setną rocznicę odzyskania niepodległości” oraz w konkursie literackim „Sławię Cię, Ziemio, jak umiem”. Konkursy przygotowały panie: Maria Buszkiewicz i Anna Wołucka.

   

  Ponadto w holu szkolnym można było obejrzeć wystawę przygotowaną przez przedstawicieli Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego „Strowangen”. Państwo Marzena i Jarosław Dąbrowscy z dziećmi: Zuzią i Szymonem wyeksponowali skarby, które wcześniej były skryte pod  ziemią. Mogliśmy podziwiać odnalezione:  monety, guziki, medale, łuski po nabojach, hełmy… Ponadto państwo Dąbrowscy przynieśli archiwalne dokumenty rodzinne z okresu II Wojny Światowej.  Na wystawie została także pokazana stara skrzynia służąca do przechowywania amunicji, którą podczas akcji Sprzątania Świata znalazł uczeń naszej szkoły Robert Tyszkiewicz. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno dzieci jak i dorosłych.

   

  Szkolne obchody tego niezwykłego dnia zakończyły się. Jednak nasza pamięć o odzyskanej, po 123 latach, niepodległości, o ludziach, którzy z narażeniem własnego życia walczyli o nią, powinna być żywa- nie tylko w takie święta.

   

  Zdjęcia z imprezy zostały umieszczone w zakładce "Album fotograficzny".

   

 • Uczniowie klas 3a i 3b gimnazjum na spotkaniu z Jackiem Wszołą

  Uczniowie klas 3a i 3b gimnazjum na spotkaniu z Jackiem Wszołą
  09.11.2018

   

  Dnia 7 listopada 2018r. o godz. 11:30 wybraliśmy się (klasa 3a i 3b) na spotkanie ze złotym medalistą olimpijskim w skoku wzwyż - Jackiem Wszołą. Po dotarciu do OKiAL-u udaliśmy się do sali, gdzie Pan Jacek prowadził zajęcia fitness z seniorkami. Następnie Burmistrz Bisztynka -Pan Marek Dominiak podziękował za przybycie oraz przedstawił olimpijczyka. Jacek Wszoła opowiedział swoją historię o tym, jak doszedł do tak ogromnego sukcesu.  Później był czas na pytania, na które interesująco udzielił odpowiedzi, a na sam koniec rozdano nam przywieszki. Po zakończonym spotkaniu udaliśmy się do szkoły.

  Tekst- Daria Rudzka z klasy 3 a gimnazjum

   

 • Uwaga!!!

  Uwaga!!!
  07.11.2018

   

  Szanowni Państwo!

  Informuję, iż od miesiąca listopada nieobecność dziecka na obiedzie w danym dniu należy zgłaszać najpóźniej do godziny 7.30.

   

  Wioletta Skarul

  Intendent SP Bisztynek

 • Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Biblioteka moich marzeń”

  Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Biblioteka moich marzeń”
  07.11.2018

   

  Konkurs odbył się w związku z obchodzonym w październiku Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Wręczenie nagród nastąpi 14 listopada na 4 godzinie lekcyjnej w bibliotece.

   

  1    miejsce

  *Dagmara Bronakowska

  *Wiktoria Wiśniewska

   

  2 miejsce

  *Aleksandra Żylińska

  *Zuzanna Mic

   

  3 miejsce

  *Amelia Gronkiewicz

  *Amelia Stefańska

  *Bartosz Brudzyński
   

 • Zaproszenie

  Zaproszenie
  05.11.2018

   

   

  DYREKTOR I RADA PEDAGOGICZNA

  SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  IM. ZIEMI WARMIŃSKIEJ

  W BISZTYNKU 

  mają zaszczyt zaprosić Rodziców i Mieszkańców Bisztynka

   

  na uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,  który odbędzie się w dniu 9 listopada 2018 r. o godz. 10:30 w sali gimnastycznej szkoły

   

   

  https://radzyninfo.pl/wp-content/uploads/2018/06/logo-niepodleglosci.png

  DYREKTOR

  mgr Judyta Gos- Mączarska

   

  W programie między innymi:

  ·       * sadzenie Dębu Pamięci gen. Stanisława Taczaka

  ·       * odśpiewanie Hymnu Narodowego

  ·       * montaż słowno-muzyczny

  ·       * przemówienia okolicznościowe

 • Uwaga!!!

  Uwaga!!!
  05.11.2018

   

  9 listopada (piątek)  w naszej placówce uroczyście obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy  uczniowie przychodzą na galowo.

   

 • "Kartka dla Rodaka"

  "Kartka dla Rodaka"
  05.11.2018

   

  31 października blisko 40 kartek bożonarodzeniowych  dla Polaków zamieszkujących poza granicami naszego kraju wysłał do olsztyńskiej "Fundacji dla Rodaka" bibliotekarz szkolny. Stamtąd trafią w różne miejsca świata.

  Kartki wykonywali uczniowie w bibliotece szkolnej, a także na zajęciach zastępczych, które w ostatnim czasie prowadziła p.bibliotekarka. Do akcji włączyła się także mama jednej z uczennic p. Agnieszka Żuchowska.

 • XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży- Żary 2018

  XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży- Żary 2018
  05.11.2018

   

  W konkursie dla dzieci i młodzieży  na ekslibris, który odbył się w ramach XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży w Żarach wyróżnienie zdobyła nasza uczennica Wiktoria Hubacz z klasy VI B. Jej praca znalazła się na wystawie pokonkursowej podczas Biennale. Oprócz tego  dowiedzieliśmy się także, że praca innej naszej uczennicy znalazła się na wystawie podczas tego Biennale - jest to praca Nadii Zawadzkiej z klasy VI A. Obie dziewczynki wykonały swoje prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki, p. Marii Buszkiewicz. Konkurs, jak i samo Biennale,  ma zasięg międzynarodowy i wieloletnią już tradycję, dlatego tym bardziej jest nam miło, że doceniono prace właśnie naszych uczennic. Podsumowanie konkursu miało miejsce pod koniec września lecz my nie mogliśmy uczestniczyć w uroczystości (zbyt daleko). Organizator - Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Żarach, przesłał w ostatnich dniach października dla wyróżnionej uczennicy pamiątkowy dyplom i nagrodę,  które zostaną wręczone na apelu szkolnym przez Panią Dyrektor Szkoły.

 • BohaterOn. Włącz Historię. Napisz kartkę z życzeniami, bądź pozdrowieniami dla Powstańców Warszawskich!

  BohaterOn. Włącz Historię. Napisz kartkę z życzeniami, bądź pozdrowieniami dla Powstańców Warszawskich!
  05.11.2018

  Wzięliśmy sobie do serca zaproszenie do projektu Fundacji Sensoria i także pisaliśmy swoje życzenia, pozdrowienia i podziękowania kierowane do Powstańców Warszawskich, żeby wyrazić Im swój szacunek i uczcić 74 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Uczniowie mogli także indywidualnie przygotować swoje kartki i przynieść do opiekuna-koordynatora projektu w szkole po to, aby zostały wysłane wraz w kartkami innych uczniów we wspólnej przesyłce z naszej szkoły. Dostaliśmy 118 kartek wydrukowanych specjalnie na tę okazje z Fundacji Sensoria.


  Oprócz tych kartek, które otrzymaliśmy do wypisania i wysłania, kartki dla Powstańców były także wykonywane na zajęciach koła międzyprzedmiotowego Omnibus (pod opieką p. M. Buszkiewicz) i także uczestnicy kółka pisali swoje życzenia. 26 października wysłaliśmy prawie 150 kartek Większość kartek była wypisywana na lekcjach historii w klasach szóstych, siódmych i ósmych. W ten sposób podtrzymujemy w młodym pokoleniu pamięć o Czynie Powstańczym z 1944 roku. Opiekunem projektu w naszej szkole była p. Maria Buszkiewicz-nauczyciel historii.

 • Program profilaktyczny

  Program profilaktyczny
  05.11.2018

  W czwartek w sali gimnastycznej o godzinie 9.00 rozpocznie  się program profilaktyczny "Scena" dla klas VI-VIII i gimnazjum. Wstęp wolny.

 • Udział w Projekcie „Sto dębów pamięci bohaterów Niepodległej”

  Udział w Projekcie „Sto dębów pamięci bohaterów Niepodległej”
  05.11.2018

   

  Nasza szkoła wzięła udział w projekcie, który został przygotowany i ogłoszony przez Delegaturę Instytutu Pamięci narodowej w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie i  Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie, pod patronatem honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

  Celem projektu jest upamiętnienie w świadomości społeczeństwa, a zwłaszcza młodego pokolenia, zarówno wspaniałej rocznicy , jak też przede wszystkim wybitnych postaci, które wywarły istotny wpływ na odzyskanie oraz utrwalenie niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Lista naszych bohaterów narodowych jubileuszu stulecia  zawierała nazwiska stu osób szczególnie zasłużonych dla naszej niepodległości. Mogliśmy wybrać sobie jedną z postaci, której pamięci będzie poświęcone nasze drzewo. Szkolny koordynator projektu, wraz z Dyrektorem Szkoły dokonali zgłoszenia  naszego akcesu w projekcie. Wybraliśmy postać niewątpliwie jednoznacznie wpisującą się w dzieło niepodległościowe - Generała Stanisława Taczaka, pierwszego Naczelnego dowódcę Powstania Wielkopolskiego, które przypieczętowało nierozerwalność Wielkopolski od Rzeczypospolitej i udowodniło, że właśnie tam bije serce Polski. A tym, którzy nie rozumieją, jakie to było ważne wyzwanie, należałoby przypomnieć, że to dzięki temu Czynowi Powstańczemu Rzeczpospolita  pozyskała ponad stutysięczną armię, kilka lotnisk wojskowych, pociąg pancerny i szpitale polowe, jakże przydatne w toczącej się potem wojnie polsko- bolszewickiej. Samo doświadczenie żołnierzy Wielkopolski i świetna organizacja oraz dyscyplina zostały natychmiast wykorzystane właśnie w walce o nasze wschodnie granice.

  Uroczyste przekazanie Szkole Dębu Pamięci wraz z certyfikatem odbyło się 19 października w Urzędzie wojewódzkim w Olsztynie. Na uroczystości obecna była nasza Pani Dyrektor- Judyta Gos Mączarska, która przywiozła drzewo wraz z certyfikatem.
  Postać Generała Stanisława Taczaka została upamiętniona w gablocie z okolicznościową prezentacją na korytarzu szkolnym. Zostało to przygotowane przez koordynatora projektu w szkole - p. Marię Buszkiewicz (nauczyciela historii i plastyki). Drzewo zostanie uroczyście posadzone 9 listopada podczas szkolnych obchodów stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   

   

 • Niezwykłe historie zwykłych ludzi…

  Niezwykłe historie zwykłych ludzi…
  05.11.2018

   

  W poniedziałkowy poranek klasa VII A, podczas lekcji historii, odwiedziła wystawę militariów w CIT w Bisztynku, gdzie uczniów i ich opiekunów- nauczycieli przyjął Pan Jarosław Dąbrowski.

  Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli eksponowane pamiątki historyczne, jak też mogli porozmawiać z miłośnikiem historii i poszukiwaczem skarbów, jakie skrywa ziemia. Wszystkie eksponaty zawdzięczają swoje powołanie do życia właśnie Panu Jarosławowi, który jest zrzeszony w lokalnym stowarzyszeniu miłośników historii Strowangen. Mogliśmy poznać także ciekawe, choć burzliwe koleje losu rodziny Pana Jarosława związane z II wojną światową, co jest dla młodych ludzi zwiedzających wystawę żywym dowodem na to, że historię piszemy my sami i nasi bliscy. Niektórzy uczniowi z iskrą w oku słuchali, jak zabrać się za poszukiwanie takich znalezisk osobiście i już od dzisiaj marzą o własnym sprzęcie do poszukiwań nieodkrytych jeszcze skarbów. Na wystawie znalazła się też skrzynia po amunicji z czasów II wojny światowej, którą to znaleźli podczas tegorocznego Sprzątania Świata uczniowie z klasy VII A, a zaopiekował się skrzynią, zadbał o jej stan i przekazał Panu Jarosławowi uczeń tej klasy- Robert Tyszkiewicz.

  Lekcję w terenie przygotowały i opiekę nad uczniami sprawowały Panie- Maria Buszkiewicz i Marzena Magdziarz.

 • Koncert muzyczny

  Koncert muzyczny
  31.10.2018

   

   

  6 listopada na 1 godzinie lekcyjnej odbędzie się koncert muzyczny pt. "Polski Romantyzm" dla uczniów klass VI-VIII i gimnazjum- cena 3,50.

 • Uwaga!!!

  Uwaga!!!
  31.10.2018

   

  6 listopada o godzinie 16.00 rozpocznie się spotkanie  z rodzicami. Podczas części ogólnej przed zebranymi w sali gimnastyczej wystąpi p. Dorota Wójcicka z Ośrodka Profilaktyki i Edukacji "Lider" z prelekcją "Jak chronić swoje dziecko przed zagrożeniami". Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

   

   

 • Uwaga!!!

  Uwaga!!!
  29.10.2018

   

  2 listopada jest dniem wolnym  od zajęć dydaktycznych.

 • SZKOLNE KONKURSY NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

  SZKOLNE KONKURSY NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
  29.10.2018

   

        25 października odbył się Konkurs plastyczno- historyczny na projekt znaczka pocztowego upamiętniającego tę szczególną rocznicę. Eliminacje przygotowała i przeprowadziła p. Maria Buszkiewicz. W Konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV- VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum- w trzech kategoriach wiekowych.  Każdą klasę reprezentowało dwóch uczestników, którzy wykonali dowolną techniką plastyczną( np. rysunek, malarstwo, wycinanka, collage)- projekt znaczka pocztowego o tematyce patriotycznej, niepodległościowej.

  Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystego apelu szkolnego z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Laureaci i uczniowie wyróżnieni otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy.

  Ocenie będą podlegać:

  * Oryginalny pomysł.

  * Estetyka wykonania.

  * Poprawność merytoryczna.

  * Właściwy zapis( jeśli praca zawiera napisy).

   

              Do 5 listopada można jeszcze zgłaszać swój udział w Konkursie literackim pod hasłem „ Sławię Cię, Ziemio, jak umiem!”.  Przygotowała go p. Anna Wołucka. Podobnie jak w przypadku poprzedniego Konkursu wyniki zostaną ogłoszone na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości.

   

  Ogólne cele obu Konkursów to między innymi:

  - kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży,

  - promowanie dziedzictwa kulturowego Polski,

  - rozwijanie zdolności uczniów( plastycznych, literackich), kompetencji językowych,

  - uczczenie setnej rocznicy Niepodległości naszej Ojczyzny.

   

              Uczestnicy Konkursu literackiego z klas IV- VI( kategoria I) przygotowują pracę pisemną    o tematyce patriotycznej, w której znajdzie się wyraźne nawiązanie do historii kraju lub naszego regionu, ukazanie piękna określonego miejsca, krajobrazu, obiektu kultury.

  Uczeń może napisać wiersz lub wypowiedzieć się w jednej z następujących form: list, opowiadanie, opis miejsca, krajobrazu, kartka z pamiętnika.

   

              Uczniowie starsi, czyli z kl. VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum( kategoria II)

  prezentują najpiękniejsze krajobrazy, miejsca, zakątki przyrody, obiekty kultury w Polsce, wypowiadając się w formie: listu, opisu przeżyć wewnętrznych, opisu krajobrazu, kartki z pamiętnika, kartki z dziennika, artykułu prasowego. Uczestnicy wybierają jedną z tych form wypowiedzi.

   

  Uwaga( dotycząca obu kategorii):

  Uczestnicy za przedmiot swojej pracy wybierają takie miejsca( krajobrazy, obiekty), które widzieli np. podczas wakacyjnych wędrówek, podróży i mogą się swoimi wrażeniami podzielić z innymi. Liczy się więc oryginalność ujęcia tematu, zauważenie walorów prezentowanego miejsca, emocjonalne zaangażowanie piszącego. Tekst prozatorski nie może przekroczyć 2 stron A4( czcionka 14 Times New Roman), oczywiście  praca może być krótsza.

   

  Kryteria  oceny :

  - samodzielność,

  - wartość merytoryczna wypracowania,zgodność z tematem,

  - walory poznawcze,

  - spełnienie wymogów wybranej przez ucznia formy wypowiedzi pisemnej,

  - poprawność językowa, ortograficzna, interpunkcyjna,

  - funkcjonalny styl wypowiedzi, bogaty zasób słownictwa,

  - właściwa kompozycja.

   

  Prace zgłaszane na Konkurs należy przekazać do p. Anny Wołuckiej w terminie do 5 listopada 2018 r. Mają one być podpisane,  uczeń podaje:  imię, nazwisko i klasę.

   

 • Konkurs "Mój ulubiony Miś- bohater literacki"

  Konkurs "Mój ulubiony Miś- bohater literacki"
  28.10.2018

   

  25 listopada obchodzimy Dzień Misia Pluszowego. Z tej okazji bibliotekarka szkolna organizuje konkurs pt. "Mój ulubiony Miś- bohater literacki", który kieruje do uczniów klas 1-4.

  Regulamin:

  1. Uczestnik konkursu wykonuje pracę do książki, której bohaterem jest miś.

  2. Można wykonać pracę plastyczną płaską w dowolnej technice na formacie A4 lub pracę przestrzenną.

  3. Pracę należy odpowiednio oznaczyć, czyli podać imię i nazwisko ucznia oraz tytuł książki (ilustrację podpisujemy na odwrocie, a do pracy przestrzennej dołączamy metryczkę).

  4. Ilustracje nie mogą być składane.

  5. Prace należy dostarczyć do biblioteki do 30 listopada.

  6. Prace przechodzą na własność organizatora.

   

  Marzena Magdziarz

  Nauczyciel-bibliotekarz

 • Egzaminy próbne

  Egzaminy próbne
  26.10.2018

   

  W dniach 29-31 października  klasy 3 gimnazjum mają  próbne egzaminy. Uczniów z pozostałych klas  prosimy o zachowanie spokoju podczas przerw, aby nie przeszkadzać piszącym.

   

 • Mecz Legia Warszawa- Wisła Kraków

  Mecz Legia Warszawa- Wisła Kraków
  22.10.2018

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Legia Warszawa- Wisła Kraków, na który pojechała 30 osobowa grupa z Bisztynka, w tym uczniowie naszej szkoły. Mecz miał miejsce 21 października.

   

  Zdjęcia można zobaczyć w zakładce "Album fotograficzny".

   

   

strona:

Galeria zdjęć