Dziś tj. 22 marca 2024 r. kończy się drugi etap rekrutacji do Przedszkola. Na złożenie wniosków mają Państwo czas do godz. 15.00
Aktualności
PRZYPOMINAMY!!!
Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej w Bisztynku
OGŁOSZENIE
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bisztynku,
informuje o rozpoczęciu rekrutacji do klasy I Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku na rok szkolny 2024/2025.Wnioski dostępne są sekretariacie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bisztynku lub do pobrania na stronie https://spbisztynek.edupage.org/ . Wypełnione wnioski należy składać w terminie do 29.03.2024 r. bezpośrednio w sekretariacie lub na adres zespol.bisztynek@spbisztynek.pl z dopiskiem: „rekrutacja do klasy I”
Lista uczniów zakwalifikowanych do klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku na rok szkolny 2024/2025
Bisztynek, dn. 09 kwietnia 2024 r.
- Bazydło Urszula Barbara
- Borkowski Kordian
- Derbin Maria
- Duplicka Julia
- Fijałkowski Gabriel
- Gruza Olaf
- Haraf Filip
- Iwaniak Janusz
- Janicka Marcelina
- Jachowicz Laura
- Jankowska Michalina
- Kornatowski Marcel
- Kowalczyk Antonina
- Kozłowska Lena
- Kuczyńska Zuzanna
- Kupis Aleksandra
- Kuraj Tomasz
- Lasecka Aleksandra
- Łuczyc Tomasz
- Marchlewska Alicja
- Oszmiańczuk Maja
- Podolecka Urszula
- Popielarz Igor
- Raczkoski Szymon
- Seńczyk Hanna
- Seńczyk Klaudia
- Seńczyk Nina
- Słupianek Hanna
- Sosnowy Filip
- Stankowski Wojciech
- Szanciło Magdalena
- Walendziak Jakub
- Waśniewski Kacper
- Waśniewski Miłosz
- Więczkowska Maria
- Zaleska Urszula
- Ziółkowska Iga
Stanowisko GIS dotyczące profilaktyki i zwalczania wszawicy
- 2
Zmiana dowozów na czas renontu drogi
W związku z ogłoszeniem PRD Sp. z o.o. w Lidzbarku Warmińskim z dnia 29.02.2024r. dotyczącym zamknięcia drogi powiatowej na odcinku Łędławki-Bisztynek informuję, że od poniedziałku, tj. 04.03.2024r. zmianie ulegają trasy oraz godziny dowozów i odwozów dzieci.
Poniżej rozkład podany przez przewoźnika:
DOWOZY:
6:45 Pleśnik
6:48 Pleśno
6:55 Janowiec – prawdopodobnie dzieci z Janowca i Grzędy będą mogły czekać w Grzędzie o godz. 7:30 na drugi pojazd firmy DELUX
7:00 Łabławki
7:10 Grzęda
7:15 Łędławki przy skrzyżowaniu
7:17 Warmiany
7:20 Paluzy
ODWOZY:
I odwóz godz. 12:50 przez Warmiany
I odwóz godz. 13:10 jadą tylko Paluzy przez Warmiany
II odwóz godz. 15:10 przez Warmiany
Rekrutacja do Przedszkola
Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Przedszkole Samorządowe/Rekrutacja
Wspólne kolędowanie
- 1
"Byleby w sercach choćby cząstka mała, Tej jasności, co w Betlejem nockę rozjaśniała."
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Z tymi Świętami wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Dlatego też tradycją naszej szkoły stała się wspólna Wigilia spożywana przez: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły.
W czasie Wigilii obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów klasy 3 B, pod opieką pani Małgorzaty Bazydło oraz pani Agnieszki Marchlewskiej. Piękną dekorację przygotowała pani Małgorzata Zaczyk. Uczniowie przygotowani przez panie: Justynę Mądrzejewską i Małgorzatę Zaczyk wykonali taniec do piosenki pt. "Jingle Bells".
Do wspólnego kolędowania oraz zabawy zaprosił nas Ksiądz Mateusz Spakowski wraz z zespołem, który udowodnił, że można być i "do tańca i do różańca."
Wesołych świąt!!!
Lekcja o funduszach europejskich VII
- 6
Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Tematyka tegorocznej Lekcji dotyczyła zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się, co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Zdobyli praktyczne wskazówki, co oni sami mogą zrobić, w swoim najbliższym otoczeniu, by ograniczać negatywny wpływ człowieka na środowisko. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze.
Przez zagadnienia związane ze skutkami zmian klimatycznych przeprowadził uczniów Tomek Michniewicz – jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Uczniowie zdobywali wiedzę o klimacie oglądając film z jego udziałem, czytając komiks, który powstał specjalnie na potrzeby projektu, a także rozwiązując zadania w broszurach edukacyjnych.
Nasza szkoła otrzymała pakiet bezpłatnych materiałów dydaktycznych, a także upominki dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w akcji.
Dostaliśmy również możliwość udziału w konkursie „Projekt: klimat!”, w ramach którego uczniowie mogą nagrać krótki film o zmianach klimatu w okolicy oraz sposobach im przeciwdziałania i zawalczyć o cenne nagrody.
Więcej o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja
Zaproszenie na warsztaty
Bezpłatne konsultacje w ramach projektu
W ramach projektu UNICEF (ASA), w którym nasza placówka bierze udział, możliwy jest dostęp do bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez specjalistów, takich jak: psychiatrzy, psychoterapeuci, psycholodzy kliniczni, pedagodzy specjalni oraz asystenci kulturowi.
Konsultacje będą prowadzone od 13 listopada do 9 grudnia bieżącego roku.
Konsultacje są dostępne dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz pełnoletnich uczniów. Podczas konsultacji można porozmawiać z specjalistą na temat niepokojących zachowań uczniów/dzieci, problemów zawodowych, relacji z dziećmi, trudnych emocji i podobnych kwestii.
Wszystkich zainteresowanych konsultacjami prosimy o kontakt z dyrektorem bądź pedagogiem/psychologiem szkolnym. Otrzymają Państwo indywidualny kod, który umożliwi zapisanie się na konsultacje ze specjalistami.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości!
SZKOŁA DOSTĘPNA DLA WSZYSTKICH
Nasza placówka została zakwalifikowana do projektu "Szkoła dostępna dla wszystkich" realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN).
Instytut Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z uczelniami i organizacjami pozarządowymi realizują projekt "Szkoła dostępna dla wszystkich" (Accesssible School for All).
Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji nauczycieli specjalistów (pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, logopedów) w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia dla wszystkich grup odbiorców (dzieci/uczniów, rodziców, nauczycieli).
Projekt dostarczy narzędzi pomocnych w prowadzeniu zajęć wychowawczo-specjalistycznych, w tym integracyjnych, zapewniających poczucie wspólnoty wśród dzieci i uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów będących uchodźcami z Ukrainy oraz dbałość o budowanie przyjaznego klimatu w klasie/szkole w ramach ochrony zdrowia psychicznego dzieci i uczniów.
Link do projektu i wszelkie informacje dostępne są na stronie
https://ibe.edu.pl/index.php/pl/szkola-dostepna-dla-wszystkich-opis-projektu
Telefony pomocowe
Zmiana w dowozach - I kurs
Od poniedziałku 20.11.2023r. nastąpi zmiana I odwozu
(trasa obsługiwana przez: WOJTEX - Marcin Kozoń):
- godz. 12:50 odjazd do miejscowości: Łędławki, Grzęda, Łabławki, Swędrówka, Pleśno, Pleśnik, Wojkowo
- godz. 13:10 odjazd tylko do Paluz
Bajkowy konkurs ilustratorski dla dzieci
„Bajać na ludowo”
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza ogólnopolski Konkurs ilustratorski „Bajać na ludowo” dla dzieci ze szkół podstawowych. Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada 2023 roku!
Przedmiotem Konkursu jest wykonanie ilustracji do wybranych bajek ludowych z publikacji wydanych przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi: „Cuda nad Rospudą i inne bajki ludowe. Podlasie i Suwalszczyzna”, „Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie” oraz planowanego tomu z utworami z Wielkopolski.
Zależy nam na tym, by dzieci szukały inspiracji w polskich bajkach i podaniach z różnych regionów Polski, tak bogatych w tradycyjne wartości, pouczające morały i odniesienia do kultury ludowej. Chcemy zainteresować najmłodszych kulturą i tradycją wsi oraz wzmocnić ich relację z lokalnym dziedzictwem.
Konkurs odbywa się w dwóch etapach i dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych z klas 1-4 oraz z klas 5-8. Dla każdej z kategorii przygotowaliśmy odrębny zestaw tekstów literackich do wyboru pochodzących z wydanych przez nas bajek.
Szczegóły dotyczące parametrów prac, dozwolonych technik, warunków formalnych
i merytorycznych uczestnictwa oraz zasady prowadzenia Konkursu są opisane w Regulaminie dostępnym na stronie internetowej www.nikidw.edu.pl.Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym bajkowym Konkursie. Dla zwycięzców przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Osoba do kontaktu:
Łukasz Giżyński
e-mail: lukasz.gizynski@nikidw.edu.pl
tel. 511 134 364-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest państwową instytucją kultury, której jednym z głównych zadań jest popularyzowanie, dokumentowanie i poszerzanie wiedzy na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich. Misję tę realizuje m.in. poprzez upowszechnianie wiedzy o kulturze wsi, zachęcanie mieszkańców wsi do poznania swojego dziedzictwa oraz pokazywanie piękna tradycji wiejskich mieszańcom miast.
IV Bieg Niepodległości w Bisztynku 11.11.2023 r.
IV Bieg Niepodległości w Bisztynku 11.11.2023 r..
Na starcie pojawiło się 191 zawodniczek i zawodników, i chyba drugie tyle kibiców.
Celem imprezy było uświetnienie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie aktywnego
spędzania czasu wolnego oraz integracja mieszkańców Gminy Bisztynek.
Zawody odbywały się w 6 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Dla najlepszej trójki, zgodnie z regulaminem wręczono statuetki,a każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal; dodatkowo zwycięzca w kategorii Open otrzymał nagrodę finansową z rąk Burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka. Na koniec odbyło się losowanie nagród rzeczowych dla uczestników.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy w przyszłym roku
Dziękujemy także naszym wspaniałym sponsorom, partnerom, patronom i wszystkim, którzy włożyli serce w organizację tego wyjątkowego dnia. Wasze wsparcie sprawiło, że nasz Bieg Niepodległości stał się nie tylko wyzwaniem, ale także świętem jedności i dumy.
To był dla nas zaszczyt gościć Was na trasie. Do zobaczenia za rok!
Medaliści w poszczególnych kategoriach
wiekowych
Kategoria I - przedszkole - dziewczęta
1.Szanciło Magdalena Bisztynek
2.Duplicka Julia Bisztynek
3.Jachowicz Laura Bisztynek
4.Marchlewska Alicja Bisztynek
5.Stolarczyk Agata Bisztynek
6.Mądrzejewska Ania Bisztynek
Kategoria I - przedszkole – chłopcy
1.Kornatowski Marcel Bisztynek
2.Ciesielski Jakub Troksy
3.Łuczyc Tomasz Bisztynek
4.Plonkowski Krystian Nisko
5.Sosnowy Filip Troszkowo
6.Haraf Filip Bisztynek
Kategoria II – klasy I-III – dziewczęta
1.Bielińska Natasza Biskupiec
2.Wysocki Bianka Bisztynek
3.Krajczyńska Nina Janowiec
4.Guż Nikola Bisztynek
5.Kozłowska Maja Bisztynek
6.Kurowicka Zuzanna Bisztynek
Kategoria II – klasy I-III – chłopcy
1.Łuczyc Mikołaj Bisztynek
2.Raczyłło Szymon Sątopy
3.Kozłowski Marcel Bisztynek
4.Guż Patryk Bisztynek
5.Żuchowski Jakub Bisztynek
6.Sobolewski Tymon Bisztynek
Kategoria III – klasy IV-VI – dziewczęta
1.Teszner Lena Biesowo
2.Badurek Vanessa Sątopy
3.Piegat Hanna Sątopy
4.Belka Kinga Sątopy
5.Ogonowska Maja Bisztynek
6.Jaszczak Lena Sątopy
Kategoria III – klasy IV-VI – chłopcy
1.Teszner Mikołaj Czerwonka
2.Stankiewicz Ksawery Sątopy
3.Szanciło Bartosz Bisztynek
4.Kęska Dominik Czerwonka
5.Cichowski Filip Bisztynek
6.Łukasiak Błażej Bisztynek
Kategoria IV – klasy VII-VIII – dziewczęta
1.Flaczyńska Lidia Sątopy
2.Kamińska Maria Bisztynek
3.Piętka Amelia Bisztynek
4.Kamińska Zofia Bisztynek
5.Jankowska Emilia Bisztynek
Kategoria IV – klasy VII-VIII– chłopcy
1.Piegat Bartosz Sątopy
2.Grabowski Fabian Sątopy
3.Kosiorek Maksymilian Bisztynek
4.Marciniak Szymon Bisztynek
5.Milczek Michał Sątopy
6.Maćkowiak Adam Sątopy
Kategoria V - OPEN – kobiety
1.Leszczenko Olga Unikowo
2.Łukasiak Marzena Bisztynek
3.Olewniczak Sylwia Wozławki
4.Brudzyńska Natalia Bartoszyce
5.Jachowicz Aneta Bisztynek
6.Jachowicz Klaudia Bisztynek
Kategoria V - OPEN – mężczyźni
1.Bartczak Marcin Bisztynek
2.Ślązak Tomasz Reszel
3.Majek Kamil Prosity
4.Kosakowski Mateusz Bisztynek
5.Stolarczyk Janusz Bisztynek
6.Barszczewski Adam Bisztynek
Kategoria VI – osoby niepełnosprawne
1.Wojciechowicz Paulina DPS Bisztynek
2.Żamoch Paulina DPS Bisztynek
3.Szczepanek Teresa DPS Bisztynek
4.Wojciechowicz Jolanta DPS Bisztynek
5.Kuriata Magdalena DPS Bisztynek
6.Markowska Zenia DPS Bisztynek
Gratulujemy wszytkim uczesnikom
Wojewódzkie Drużynowe Wieloboje Sprawnościowe dla Dzieci 2023
- 10
Runda eliminacyjna została przeprowadzona 10 listopada 2023 w Węgorzewie.
W turnieju sprawnościowym zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 4 konkurencjach:
bieg 4 x 10m;
siady z leżenia tyłem przez 30 sek (brzuszki);
trójskok obunóż z miejsca;
rzut piłką lekarską (D -2kg, CH - 3kg) 5.
Uczestnicy wieloboju zostali za wykonanie poszczególnych ćwiczeń ocenieni wg specjalnie przygotowanej punktacji, w której uwzględniony został współczynnik wieku, premiujący przy tym samym wyniku młodszy rocznik startującego. Wynik drużyny to suma wyników uzyskanych przez wszystkich zawodników startujących w drużynie.
Wyniki naszych zespołów:
Dziewczęta – startowało 9 zespołów
I zespół – 1065 pkt. – 4 miejsce
1.Mądrzejewska Julia – 257 pkt.
2.Medwid Zofia – 289 pkt.
3.Stolarczyk Zuzanna – 231 pkt.
4.Zień Zuzanna – 288 pkt.
II zespół – 1005 pkt – 6 miejsce
1.Duplicka Wiktoria – 240 pkt
2.Małolepsza Hanna – 251 pkt.
3.Pakoca Magda – 253 pkt.
4.Sobolewska Laura – 261 pkt.
III zespół – 943 pkt. – 8 miejsce
1.Nowik Joanna – 249 pkt.
2.Ogonowska Maja – 242 pkt.
3.Pryt Patrycja – 226 pkt.
4.Tatarczak Paulina – 226 pkt.
Najlepsze wyniki indywidualne:
7 miejsce – Zofia Medwid kl.4b
8 miejsce – Zuzanna Zień kl.4b
Chłopcy – startowało 7 zespołów
I zespół – 1052 pkt. – 1 miejsce
1.Chałupka Jakub – 225 pkt.
2.Kozłowski Marcel – 285 pkt.
3.Tyszkiewicz Maksymilian – 277 pkt.
4.Waśniewski Mieszko – 265 pkt.
II zespół – 1014 pkt. – 3 miejsce
1.Borek Michał – 268 pkt.
2.Cichowski Filip – 239 pkt.
3.Kozłowski Mikołaj – 239 pkt.
4.Szanciło Bartosz – 268 pkt.
III zespół – 937 pkt. – 6 miejsce
1.Kołodko Maciej – 226 pkt.
2.Ledwiński Artur – 214 pkt.
3.Machnacz Wojciech – 250 pkt.
4.Janiszewski Krystian – 247 pkt.
Najlepsze wyniki indywidualne:
1 miejsce – Marcel Kozłowski kl.3b
3 miejsce – Maksymilian Tyszkiewicz kl.3b
6 miejsce – Michał Borek i Bartosz Szanciło kl.6a
10 miejsce – Mieszko Waśniewski kl.3b
Do ścisłego finału awansują po 3 najlepsze drużyny z poszczególnych grup eliminacyjnych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców tak więc od nas, aż dwa zespoły pojadą 27 listopada do Nidzicy na finał wojewódzki.
Gratulacje dla wszystkich uczestników.
#SzkołaDoHymnu
- 1
W ramach corocznej akcji „Szkoła do hymnu”, 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 cała społecznosć szkolna zgromadziła się by wspólnie uroczyście odśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”
Każdego roku inicjatywa łączy miliony polskich uczniów i kilkaset tysięcy nauczycieli, którzy wspólnie chcą przeżywać narodowe święto, pielęgnując tym samym pamięć o narodowych tradycjach i wspólnych wartościach.
Dla Niepodległej
105 rocznica odzyskania niepodległości w Szkole i Przedszkolu
1010 listopada 2023 r. w przeddzień 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się apel upamiętniający tak ważną rocznicę.
W uroczystym apelu udział wzięli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Pani Dyrektor przypomniała zgromadzonej w sali gimnastycznej społeczności szkolnej jak ważą datą dla każdego Polaka jest 11 listopada i ile zawdzięczamy naszym przodkom dzięki ich waleczności, poświęceniu i ofiarności.
Akademia przygotowana przez p. Małgorzatę Zaczyk oraz p. Justynę Mądrzejewską wraz z uczniami klasy IB i IIA - była ogromną lekcją historii i patriotyzmu. W programie pojawił się również występ naszego kółka tanecznego a całość dopełniła patriotyczna pieśń w wykonaniu Laury i Magdy. Wszystko to na tle dekoracji przygotowanej specjalnie na tą uroczystość przez p. Marię Buszkiewicz.
W tym samym czasie w naszym Przedszkolu również odbyła się uroczysta akademia, podczas której najmłodsi również oddawali hołd tym, którzy walczyli za naszą wolność oraz wyrażali dumę z bycia polakami prezentując się w biało czerwonych barwach z pięknymi kotylionami na piersi.
Charytatywne dyktando z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
Serdecznie zapraszamy na charytatywne dyktando z okazji Święta Odzyskania Niepodległości! Wzięcie udziału jest bezpłatne, a za każdego uczestnika organizator przekaże 1 zł potrzebującym. W tym roku środki trafią do podopiecznych domu dziecka. Jest to czwarta edycja wydarzenia organizowanego przez serwis edukacyjny https://dyktanda.pl/
Dyktando odbędzie się 11 listopada 2023 r. Obowiązuje podział na 5 kategorii wiekowych, tak aby każdy mógł rozwiązać tekst o odpowiednim poziomie trudności. Zapraszamy uczniów oraz osoby dorosłe.
Szkoła najliczniej reprezentowana w charytatywnym dyktandzie, wskaże dom dziecka, do którego trafią zebrane środki. Dlatego warto licznie przystąpić do akcji. Każdy uczestnik będzie miał możliwość określenia “swojej” szkoły - zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz rodzice.
Dyktando będzie przygotowane specjalnie na tę okazję. Pojawią się w nim wątki patriotyczne, będzie {wspominało znane wydarzenia i słynne postacie. Dyktando będzie można rozwiązać w aplikacji ZDAY.
https://zday.pl/dyktando-charytatywne/
DOWOZY na Bieg Niepodległości w dniu 11 listopada 2023r. (sobota)
Poniżej zamieszczamy godziny odjazdów z poszczególnych miejscowości do
Bisztynka na Bieg Niepodległości w dniu 11 listopada 2023r. (sobota)
otrzymane od firmy "DELUX":
8:30 Unikowo, 8:40 Nisko, 8:43 Sątopy Szkoła, 8:45 Sątopy-Samulewo,
8:50 Sątopy 1, 8:55 Bisztynek 9:00 Troszkowo, 9:05 Bisztynek 9:20
Wojkowo, 9:35 Pleśnik, 9:50 Łabławka 9:53 Swędrówka 9:55 Janowiec
10:10 Paluzy 10:20 Bisztynek
Przewozy w tym dniu wykonywane będą 1 pojazdem. Odjazd wszystkich osób
zaplanowany jest po zakończeniu całej imprezy, tj. około godz. 15:00
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie