Aktualności
Prace konkursowe Szkolny ogród smaków
Dowozy na Bieg Niepodległości
Poniżej harmonogram podstawienia transportu z poszczególnych miejscowości na dzień 11 listopada 2024 na Bieg Niepodległości:
Paluzy - 08:50
Grzęda - 09:00
Sątopy Dworzec - 09:10
Sątopy szkoła - 09:15
Sątopy kościół - 09:20
Unikowo - 09:25
Sątopy I - 09:30
Bisztynek - 09:40
Wozławki - 09:45
Bisztynek - 09:50
Powrót godz. 14.00
Wizyta klasy 6A w aptece
5 listopada uczniowie klasy 6A mieli okazję odwiedzić lokalną aptekę, gdzie poznali tajniki pracy farmaceuty. Pani farmaceutka, z wielkim zaangażowaniem i pasją, opowiedziała uczniom o specyfice swojej pracy oraz o cechach, które są niezbędne, by wykonywać ten zawód. Uczniowie zrozumieli, dlaczego farmaceuta musi być nie tylko cierpliwy i skrupulatny, ale także empatyczny i gotowy do niesienia pomocy.
Podczas wizyty uczniowie mieli również okazję pracować z pistelem, kliszką oraz poznać zasady pracy z wagą apteczną.
Całe spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, pełnej życzliwości i otwartości. Uczniowie byli mile zaskoczeni gościnnością zespołu apteki, co dodatkowo umiliło im czas spędzony na nauce i odkrywaniu nowych rzeczy.
Dzięki tej cennej lekcji uczniowie zyskali nową wiedzę na temat zawodu farmaceuty i dowiedzieli się, jak ważna jest jego rola w naszym codziennym życiu.
Bardzo dziękujemy pani Katarzynie Madaneckiej, właścicielce apteki, za serdeczne przyjęcie i podzielenie się swoją wiedzą.
J. Szymonowicz
Akcja EWAKUACJA
Ćwiczymy, ćwiczymy ...
518 października 2024 r. odbyła sie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bisztynlku tzw. próbna ewakuacja. Co roku przeprowadzamy ćwiczenia po to aby w przypadku prawdziwego zagrożenia uczniowie, nauczyciele i personel zespołu wiedzeli jak się zachować i postępować zgodnie z procedurami. Takie ćwiczenia pozwalają również wyciągnąc wnioski na przyszłość jak udoskonalić przeprowadzenie akcji ewakuacyjnej.
Ponadto korzystajac z obecności strażaków dzieci oraz dorośli przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz używanie AED umieszczonego przed wejśiem do szkoły.
Dziękujemy strażakom OSP Bisztynek za uczestnictwo w próbnej ewakuacji i cenne wskazówki.
Dzień Edukacji Narodowej
Życzenia z okazji DEN od Burmistrza Bisztynka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej
DEN w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bisztynku
- 10
11 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej upamiętniająca rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej(14 października 1773 r.).
Dyrektor Zespołu przywitała całą społeczność szkolną, zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników, uczniów i nasze przedszkolaki oraz emerytowanych pracowników oświaty. Szczególnie miło nam gościć w murach szkoły naszych byłych pracowników, którzy zaszczycili nas swoją obecnościa w tak ważnym dla oświaty dniu.
Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty, dlatego wszyscy spotkaliśmy się by uczesniczyć w obchodach tego dnia. Podczas apelu mogliśmy podziwiać przedstawienie przygotowane przez p. Agnieszkę Gogalińska i ks. Mateusza pokazujące nam model ucznia w "Szkole tylko/nie tylko dla Orłów" po czym zaproszeni goście złożyli na ręce Pani Dyrektor życzenia wszytkim nauczycielom i pracownikom zespołu a uczniowie symbolicznym kwiatkiem podziękowali za trud ich pracy.
OGŁOSZENIE DOT. POSIŁKÓW
W aplikacji nie ma jeszcze możliwości wyboru drugiego dania (wersja podstawowa czy dodatkowa).
Dzieci mają zamówione obiady zgodnie z deklaracją (zestaw pierwszy - z zupą, zestaw drugi - bez zupy). Zamawianie przez państwa kolejnych zestawów myśląc, że "zestaw I" oznacza danie podstawowe jest błędne. Powoduje zdublowanie zamówienia w poszczególnych dniach, co wiąże się z podwójną opłatą.
Rozstrzygnięcie konkursu i podsumowanie projektu
- 7
Na dzisiejszym apelu wręczone zostały nagrody za udział w konkursie "Szkolny ogród smaków"(tematycznie związane z projektem ekologicznym). Celem konkursu było zachecenie uczniów do podsumowania swoich działań związanych z założeniem, pielęgnacją i zbiorem plonów z ogródków założonych w formie podwyższanych grządek oraz wyszczególnienie korzyści płynacych z takiej formy uprawy plonów.
Najlepiej takie podsumowanie wykonała klasa IVB oraz VIIIB i zajmując I miejsce w konkursie. II miejsce zajęła klasa IIA, natomiast III pozycję jednocześnie zajęły klasa VIIB i Anastazja Pazurkiewicz z klasy IIB.
Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe plakaty, prezentacje i broszury przedstawiające korzyści z uprawy plonów na podwyższanych grządkach. Wkrótce pojawią się one na stronie szkoły aby każdy mógł je poznać.
ZAPROSZENIE
"SZKOŁY SZKOŁOM"
- 11
Dziś w naszej szkole pachniało popcornem. Zakończyliśmy kolejną akcję charytatywną, z której dochód przeznaczymy szkołom dotkniętym skutkami powodzi. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich "Diabelskie Grono" za udostępnienie maszyny do popcornu oraz zakup ziaren. Szczególne podziękowania należą się Pani Annie Królik oraz Pani Joannie Waśniewskiej, które zadbały o to, by świeżego popcornu nikomu nie zabrakło. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!
A. Żyła/E.Symanowicz
Zawody naszych bliskich
- 6
W ramach doradztwa zawodowego w klasie 3a powstał pomysł poznania zawodów w naszych rodzinach. Pierwszym naszym gościem był Paweł Kincel - wujek Anielki Drozdowskiej.
Paweł Kincel - operator filmowy. Współpracował przy takich filmach jak: "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" z 2011 roku, "Nie kłam kochanie" z 2008 roku, "Skazany na bluesa" z 2005 roku, a także przy "W ciemności" w reżyserii Agnieszki Holland.
Pan Paweł zaciekawił uczniów starymi kamerami, które przyniósł jako rekwizyty. Dowiedzieliśmy się jak powstaje film i jak dużo osób pracuje przy jego powstaniu. Opowiedział także o swojej karierze zawodowej oraz wyświetlił film zrobiony ze zdjęć. Dzieciom bardzo się podobało i umówiliśmy się na kolejne spotkanie.
J. Mądrzejewska
Szkoły szkołom - akcja charytatywna na rzecz szkół dotkniętych powodzią
W piątek 27 września, w naszej szkole odbyła się charytatywna sprzedaż gofrów. Dochody ze sprzedaży przekazane zostaną szkole dotkniętej powodzią w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoły Szkołom".
Serdecznie dziękujemy rodzicom zaangażowanym w pieczenie i sprzedaż gofrów - Paniom: Małgorzacie Szydlik, Justynie Guż, Weronice Walczak oraz Annie Pawlikowskiej.
Dziękujemy również Państwu Alinie i Robertowi Mroczek za podarowanie słodkich dodatków do gofrów.
A.Żyła
Bezpieczna droga do szkoły
25 września 2024 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” najmłodzych uczniów naszej szkoły odwiedzili policjanci aby podczas spotkania przypomnieć im zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zasady kontaktowania się z nieznajomymi oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.
Konkursy ze strony Kuratorium w Olsztynie
„Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”
Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Archiwa Państwowe zapraszają uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i ich nauczycieli do udziału w czwartej edycji konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie projektu edukacyjnego z drzewem genealogicznym swojej rodziny. Zgłoszenia można przesyłać do 24 marca 2025 r.
„Polska na czele europejskiej rodziny” – konkurs plastyczny
Zachęcamy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych do udziału w konkursie „Polska na czele europejskiej rodziny” organizowanym przez Ministra Edukacji z okazji objęcia przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Koncert
W tym roku po raz kolejny szkołę będą odwiedzać muzycy z Agencji Artystycznej MAT, którzy w w ramach cyklu spotkań edukacyjnych programów muzycznych przedstawią 5-6 latkom uczniom klas I-III zagadnienia muzyczne w formie bajki słowno-muzycznej z udziałem dzieci.
Spotkania będą próba rozmiłowania w muzyce oraz pogłębienia wyobraźni i wrażliwości na piękno
Pierwszy z cyklu spotkań odbyło się w 23 września a jego tematem było "Blaszane granie"
Album projektu
- 31
Projekt ogródek przyszkolny - kompostownik
Co to jest kompost i dlaczego warto go stosować?
Kompost to nawóz organiczny, który powstaje w wyniku rozkładu odpadów roślinnych i zwierzęcych. Stosowanie kompostu w ogrodzie przynosi wiele korzyści, takich jak:
- Poprawa struktury gleby: kompost wpływa na zwiększenie przepuszczalności gleby, co sprzyja lepszemu rozwojowi korzeni roślin.
- Dostarczenie składników odżywczych: kompost zawiera wiele niezbędnych składników pokarmowych dla roślin, takich jak azot, fosfor czy potas.
- Ochrona środowiska: kompostowanie to sposób na zagospodarowanie odpadów organicznych, które mogłyby trafić na wysypisko śmieci, zamiast tego przekształcają się w wartościowy nawóz.
Co wrzucać do kompostownika?
- obierki i resztki warzyw i owoców,
- skoszona trawa,
- liście,
- gałęzie,
- fusy z kawy i herbaty.
Czego nie wrzucać do kompostownika?
- Plastik, szkło, metal.
- Mięso, kości, tłuste produkty.
- Chorujące rośliny, nasiona i pestki, liście niektórych drzew (np. dębu, orzecha, olchy).
Jakie śmieci można kompostować?
- Papier, kartony, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, trociny - pod warunkiem, że nie zawierają zadrukowanych materiałów ani substancji szkodliwych dla środowiska.
Ważna informacja - LODÓWKA
Od 23 września 2024 r. można odbierać nieodpisane zestawy
obiadowe. Zapakowane i podpisane zestawy obiadowe będą
oczekiwały w lodówce znajdującej się w korytarzu szkolnym w godz.
14.00-18.00.
Taki sposób odbioru należy zgłosić koordynatorowi ds. żywienia
danego dnia do godz. 11.00 (tel. 797-484-469)
Ogródki przyszkolne-projekt ekologiczny
Badanie jakości wody deszczowej
Celem naszego projektu związanego z ogródkiem przyszkolnym było również wykorzystanie wody deszczowej do podlewania roślin ma grządkach podwyższonych.
W związku z tym zostały zakupione dwa zbiorniki na wodę deszczową oraz konewki.
Postanowiliśmy zbadać odczyn wody deszczowej i okazało się, że ma ona bardzo zbliżone pH do wody kranowej. Na zdjęciach od lewej woda z kranu,a w środku i po prawej woda deszczowa ze zbiorników.
Badania przeprowadziła klasa 7a.
Konkurs "Szkolny ogród smaków"
Ogłaszamy szkolny konkurs dotyczący ogródka na podwyższanych grządkach pt.Szkolny ogród smaków.
Cel konkursu: przedstawienie różnorodnych korzyści wynikających z posiadania takiego ogródka, jaki powstał podczas trwania naszego projektu.
Forma konkursu dowolna :
prezentacja,
plakat,
gazetka
zdjęcia(rysunki)
filmik
Termin: do końca września.
Prace konkursowe, relację fotograficzną wykonanej wybranej formy konkursu należy przesłać na adres mailowy szkoły: zespol.bisztynek@spbisztynek.pl
Archiwum Aktualności