• Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej

• 21 kwietna 2023 r. okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klasy 1a i 6b.

Po części artystycznej nastąpiło podsumowanie konkursów: „Ze starego coś nowego” (szkolny plastyczny) oraz „Najpiękniejsze miejsca w najbliższej okolicy – Moja Mała Ojczyzna” okiem małego fotografa (gminy fotograficzny ).

Konkurs plastyczny "Ze starego coś nowego"

klasy 1 – 3

I miejsce Zuzanna Ziółkowska 1a i Hanna Maksymowicz 3b

II miejsce Zuzanna Zień 3b i Jakub Żuchowski 2b

III miejsce Marcela Bednarska 3b i Maciej Romańczyk 1a

1. Aniela Drozdowska 1a

2. Nadia Mickiewicz 1a

3. Sylwia Iwaniak 1a

4. Emilia Orłowska 2b

5. Zuzia Śnieżko 3b

6. Jan Bichta 1a

7. Hubert Compa 1a

8. Oskar Siedlecki 3b

klasy 4 – 6

I miejsce Natalia Żuchowska 6b

II miejsce Paweł Seńczyk 4b

III miejsce Igor Mickiewicz 5a

Gminny konkurs fotograficzny "Najpiękniejsze miejsca w najbliższej okolicy - Moja Mała Ojczyzna" okiem małego fotografa

klasy 1- 3

3. Irena Hornik

4. Maria Buszkiewicz

5. Ewa Symanowicz

Zostały również wręczone nagrody za konkurs plastyczny „Wodne Afisze” w ramach Światowego Dnia Wody.

Następnie odbyła się gra terenowa „Pomagamy Ziemi – misja ratunkowa”, która zawierała 8 misji, po rozwiązaniu zadania uczniowie zgłaszali się do nauczyciela po sprawności i wyruszali na kolejną misję. Sprawności te były plastrami ochronnymi, które zalepiały dziury powstałe na planecie. Należało zebrać wszystkie plastry, aby pomóc naszej planecie. Na uczniów czekały też inne atrakcje: Milionerzy, fotobudka, kolorowanki, tworzenie plakatów czy opasek na głowę, labirynt, krzyżówki, gra w statki oraz Ja mam, kto ma? i wiele wiele innych związanych tematycznie z Dniem Ziemi.

Szczególnie dziękujemy sponsorom za przybycie i okazane wsparcie:

Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie

Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Bisztynku

Bankowi Spółdzielczemu w Reszlu o/Bisztynek

Nadleśnictwu Bartoszyce

Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bisztynku

Dziękujemy gościom, rodzicom i wszystkim, którzy przybyli dzisiaj na nasze święto.

• Dzień Ziemi w Przedszkolu

• Dzieci z grup przedszkolnych Smerfy i Biedronki świętowały Dzień Ziemi

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bisztynku wzięły udział w III edycji "Sprzątamy Dla Polski" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Dzieci z grupy Smerfy i Biedronki wykonały plakaty zachęcające do ochrony Ziemi oraz posprzątały najbliższe otoczenie. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troskę o Ziemię.

• UWAGA!!!

​​​​

Nowe terminy rekrutacji uzupełniającej

​​​​​​​​​

Od 21.04.2023r. do 25.04.2023 r. do godz. 15.00 Składanie wniosków

26.04.2023 r. Wefyfikacja wniosków

26.04.2023 r. Podanie do publicznej wiadomości listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

27.04-28.04.2023 r. do godz. 14.00 Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka

28.04.2023 r. godz. 15.00 Podanie do wiadomości listy przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu uzupełniającym

• "Jak nie czytam, jak czytam"

Nasza szkoła została zgłoszona do udziału w akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam", która odbędzie się 7 czerwca.

W akcji bierzemy udział po raz piąty.

Więcej informacji podamy w maju.

Organizatorzy:

bibliotekarz i Samorząd Uczniowski

• "Sleeveface - ubrani w książkę"

Przygotowania do wojewódzkiego konkursu fotograficznego "Sleeveface - ubrani w książkę" idą pełną parą.

Sleeveface to kreatywna, czasem zabawna fotografia osoby częściowo zakrytej przez okładkę książki- na zdjęciu osoba zostaje wkomponowana w okładkę, uzupełnia ją, stanowi jej fragment.

Dzisiaj kilkoro uczniów przyszło do biblioteki na przerwie i podczas lekcji plastyki z panią Marią Buszkiewicz, a ja zrobiłam im te fotki . Teraz każdy z nich musi przesłać je do 24 kwietnia na adres: europedirect-olsztyn@europedirect-olsztyn.pl

Ciekawe, czy rozpoznacie swoich kolegów?

• Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

11 maja, w związku z obchodami Tygodnia Bibliotek i Bibliotekarzy, uczniowie klasy 1a i 2a będą uczestniczyć w spotkaniu autorskim on-line z Waldemarem Cichoniem, twórcą książek o przygodach kota Cukierka.

Bardzo dziękuję pani Joannie Turucie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach, która zaproponowała naszym uczniom udział w spotkaniu.

• Uwaga!

Przypominam o konkursach organizowanych przez: Europe Direct, Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą i naszą bibliotekę.

Pierwszy jest skierowany do dzieci sześcioletnich i z klas 1-4, a drugi do klas 5-8.

Termin dostarczenia prac mija 24 kwietnia.

• Akcja "Krokusy"

Na rabatce przed szkolnym łącznikiem zakwitły krokusy, które jesienią zasadzili członkowie naszego dkk przy pomocy pani Marii Buszkiewicz.

Cebulki kwiatków pozyskała p. bibliotekarka w ramach międzynarodowego projektu realizowanego przez Żydowskie Muzeum Galicja.

Projekt "Krokus" to inicjatywa rozpoczęta przez Fundację Holocaust and Education Trust Ireland. Jej celem jest upamiętnienie ponad 1,5 miliona dziecięcych ofiar Holokaustu oraz pamięć o innych ofiarach zbrodni ludobójstwa.

• Wizyta "Motylków" w bibliotece.

3 kwietnia  bibliotekę odwiedziły przedszkolne "Motylki".  Powodem ich wizyty był przypadający wczoraj Dzień Książki dla Dzieci.

Podczas tego niezwykle sympatycznego spotkania przeczytałam im bajeczkę "Kicia Kocia gotuje", a następnie miło pogawędziliśmy o różnych ciekawych rzeczach, o książkach też

Poza tym wszystkie przedszkolaki zabrały do swoich domów ulotki dla rodziców dotyczące głośnego czytania dzieciom.

Zapraszam do ponownego odwiedzenia biblioteki.