Aktualności
Pani Bibliotekarka przypomina!!!
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Galileo"
W marcu 2021r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Galileo" zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych i szóstych.
Tytuł Laureata za zajęcie 3 miejsca otrzymał uczeń klasy 4b Michał Podolecki.
Dyplomy uznaniowe otrzymali pozostali uczestnicy konkursu:
Natalia Żuchowska- 4b
Bartosz Gołebiewski- 6b
Lena Pomorska- 6a
Michał Lewandowski- 6b
Marcel Aftyka- 6a.
Serdecznie gratulujemy Michałowi oraz pozostałym uczestnikom!
Spisz się przez telefon
Zwroty podręczników
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
– informacje dla szkół i placówekOd 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
- zgodę rodzica,
- kwestionariusz,
- kwalifikację lekarza,
- szczepienie.
Harmonogram szczepień po wakacjach
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
- I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
- II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
- III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Departament Informacji i Promocji
Przypominamy o obowiązku spisowym
Przypominamy o obowiązku spisowym
Przypominamy, że Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej. Samospis internetowy potrwa do 30 września 2021 r.
Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Głównego Urzędu Statystycznego: https://spis.gov.pl/o-obowiazku-spisowym/
Uwaga, uczniowie klas ósmych!!!
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022
- Od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r. do godz. 15.00 - składanie wniosku, w tym zmiana wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami (podpisanymi przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna)- Z wyłączeniem szkół i oddziałów dwujęzycznych i oddziałów międzynarodowych, oddziałów wstępnych, oddziałów przygotowania wojskowego, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe, do których wnioski składamy od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r. do godz. 15.00.
- Od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r. do godz. 15.00 – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zmianę szkół, do których kandyduje.
- Do 14 maja 2021 r. – podanie do publicznej wiadomości przez dyrektora szkoły ponadpodstawowej (dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego, oddziałów wymagających od kandydatów indywidualnych predyspozycji oraz szkół prowadzących szkolenie sportowe) terminu przeprowadzenia sprawdzianu lub prób sprawności.
- Od 1 czerwca 2021 r. do 14 czerwca 2021 r. (II termin do 8 lipca 2021 r.) - przeprowadzenie sprawdzianu uzdolnień kierunkowych: przeprowadzenie prób sprawności fizycznej, przeprowadzenie sprawdzianu kompetencji językowych, przeprowadzenie sprawdzianu predyspozycji językowych (klasy wstępne).
- Do 17 czerwca 2021 r. (I termin), do 9 lipca 2021 r. (II termin) – podanie do wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu uzdolnień kierunkowych, o których mowa w pkt 4.
- Do 22 lipca 2021 r. – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
- Od 17 maja 2021 r. do 26 lipca 2021 r. - wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badania lekarskie.
- Od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r. do godz. 15.00 – w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składanie potwierdzenia woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
- Do 2 sierpnia 2021 r. do godz. 14.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
- Do 2 sierpnia 2021 r. – poinformowanie przez dyrektora szkoły ponadpodstawowej kuratora oświaty o liczbie wolnych miejsc w szkole.
- Do 3 sierpnia 2021 r. – opublikowanie przez kuratora oświaty informacji o liczbie wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych.
- Od 3 sierpnia 2021 r. do 23 sierpnia 2021 r. – postępowanie uzupełniające w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
- Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/terminy-rekrutacji-do-szkol
Dzień Dziecka w fotorelacji :)
- 22
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Wycieczka do Trójmiasta
- 18
Dziękujemy :)
"PoczytajMy"
Nasza biblioteka przystąpiła do akcji czytelniczej w ramach działań Centrum Edukacji Obywatelskiej i na terenie placówki pięciu uczniów z klasy 4b brało udział w programie "PoczytajMy".
W marcu: Natalka, Julita, Marcela, Natalka i Michał chodzili do dwóch grup przedszkolnych ("Niedźwiadki" oraz "Misiaczki"), aby czytać dzieciom ciekawe bajeczki i wierszyki oraz własnym przykładem pokazać, że czytanie jest ok.
Uczniom, którzy zaangażowali się w akcję, dziękuję bardzo.
Marzena Magdziarz
Nauczyciel- bibliotekarz
"Zarażajmy...ale czytaniem"
W holu można obejrzeć wystawę prac plastycznych, które zostały nagrodzone i wyróżnione w Gminnym Konkursie Bibliotecznym "Zarażajmy...ale czytaniem".
Dziękuję uczestnikom konkursu oraz Urzędowi Miejskiemu w Bisztynku i Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Bisztynku za pomoc w pozyskaniu nagród.
Nagrody naszym wychowankom będą wręczone podczas apelu z okazji Dnia Dziecka, a uczniom ze szkół w Grzędzie i Sątopach zostaną przekazane do placówek.
Marzena Magdziarz
Nauczyciel- bibliotekarz
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bisztynku.
Podsumowanie szkolnego konkursu „Selfie z książką”
Konkurs został przeprowadzony w związku z obchodami Tygodnia Bibliotek i Bibliotekarzy, który w tym roku przypadał w dniach 8-15 maja.
Nagrody i wyróżnienia otrzymują:
Amelia Kaczmarczyk i Marta Jędrych- 1 miejsce
Andżelika Mackiewicz i Kinga Majewska- 2 miejsce
Katarzyna Gadomska i Martyna Kozoń- 3 miejsce
Daniel Chałupka i Tomek Semeniuk- wyróżnienie
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas apelu 1 czerwca.
Marzena Magdziarz
Nauczyciel- bibliotekarz
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Bisztynku
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Moja ulubiona książka”
Konkurs odbył się w związku z obchodzonym w dniach 8-15 maja 2021r. Tygodniem Bibliotek i Bibliotekarzy.
Do biblioteki dostarczono 40 prac. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących uczniów:
Miejsce 1 ex aequo:
Antek Krajewski, Maciek Romańczyk, Miłosz Młyński, Zuzia Stolarczyk, Zuzia Zień, Laura Mielowska, Laura Sobolewska, Filip Cichowski, Natalia Żuchowska.
Miejsce 2 ex aequo:
Kuba Żuchowski, Hania Kobryń, Patrycja Hawryszkiewicz, Marcela Bednarska, Magda Pakoca, Kuba Sadowski.
Miejsce 3 ex aequo:
Zuzia Śnieżko, Hania Maksymowicz, Natalia Pyrczak, Asia Pupiałło.
Wyróżnienie:
Krystian Janiszewski, Dominik Walendziak, Filip Krajewski, Piotr Wróbel
Wręczenie nagród odbędzie się 1 czerwca na apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
14
Prosimy o pomoc przy głosowaniu!!!
Mobilizujemy grono pedagogiczne, uczniów i rodziców, a także przyjaciół placówki i mieszkańców naszego miasta do głosowania na przygotowany przez szkołę w Bisztynku sportowy materiał video w ramach zmagań o tytuł: NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCEJ DO AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ I SPORTU SZKOŁY W POLSCE!
TERMIN GŁOSOWANIA
Głosujemy od 24 maja do 30 maja, a więc przez cały tydzień staramy się zaangażować możliwie największą grupę znajomych i przyjaciół do jednorazowego oddania swojego głosu na materiał konkursowy naszej szkoły.
PLATFORMA DO GŁOSOWANIA
Wszystkie zgłoszone filmy będą udostępnione na stronie internetowej PHO3NIX KIDS, w zakładce PHO3NIX ACTIVE SCHOOL, gdzie w prosty i szybki sposób każda zainteresowana osoba będzie mogła oddać swój głos.
LINK DO PLATFORMY, NA KTÓREJ OD PONIEDZIAŁKU ROZPOCZNIE SIĘ GŁOSOWANIE
https://pho3nix-kids.com/pho3nix-active-school/
POPRAWNIE ODDANY GŁOS
W chwili głosowania należy podać adres mailowy, a następnie potwierdzić oddany głos w wiadomości mailowej, klikając w link: POTWIERDZAM ODDANIE GŁOSU. Adres mailowy jest wykorzystywany wyłącznie w celu weryfikacji poprawnie oddanego głosu i nie będzie wykorzystywany w przyszłości.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
Dnia 3 czerwca nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz kontakt ze zwycięskimi szkołami pierwszej edycji projektu PHO3NIX ACTIVE SCHOOL – NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCA SZKOŁA W POLSCE!
NAGRODY
1 MIEJSCE – 10 TYSIĘCY DOFINANSOWANIA NA SPRZĘT SPORTOWY DLA SZKOŁY
2 MIEJSCE – 7 TYSIĘCY DOFINANSOWANIA NA SPRZĘT SPORTOWY DLA SZKOŁY
3 MIEJSCE – 5 TYSIĘCY DOFINANSOWANIA NA SPRZĘT SPORTOWY
100 SPORTOWYCH WARSZTATÓW DLA POZOSTAŁYCH SZKÓŁ, KTÓRE W GŁOSOWANIU UZYSKAJĄ NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ GŁOSÓW!
Wszystko w Waszych rękach, a raczej kliknięciach.
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 można znaleźć pod adresem
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/terminy-rekrutacji-do-szkol
Uwaga!
"Niemalowana flaga Polski" - wystawa pokonkursowa.
Prace można obejrzeć w holu szkoły do 27 maja.
Jak sprawdzić rachmistrza?
W związku z rozpoczęciem pracy przez rachmistrzów telefonicznych od 4 maja br., informujemy w jaki sposób można zweryfikować jego tożsamość:
- Poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/
- Poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.
Aby spisać się bezpiecznie należy pamiętać, że:
- Rachmistrzowie będą dzwonić z numeru 22 828 88 88 i aż do odwołania nie będą odwiedzać respondentów w domach.
- Rachmistrz spisowy ma oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.
- Jeśli obowiązek spisowy został już zrealizowany przez Internet albo poprzez infolinię spisową nikt nie będzie dzwonić do respondentów w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.
- Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych.
- W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, prosimy zaistniały incydent niezwłocznie zgłaszać na infolinię spisową lub do właściwego Gminnego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.
Po weryfikacji rachmistrza i uzyskaniu pewności, że dzwoni w celu przeprowadzenia spisu, prosimy mieć na uwadze, że zgodnie z ustawą nie można odmówić mu podania danych.
Przypominamy, że wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie