Szanowni Państwo!
Informuję, iż od miesiąca listopada nieobecność dziecka na obiedzie w danym dniu należy zgłaszać najpóźniej do godziny 7.30.
Wioletta Skarul
Intendent SP Bisztynek
Szanowni Państwo!
Informuję, iż od miesiąca listopada nieobecność dziecka na obiedzie w danym dniu należy zgłaszać najpóźniej do godziny 7.30.
Wioletta Skarul
Intendent SP Bisztynek
Konkurs odbył się w związku z obchodzonym w październiku Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Wręczenie nagród nastąpi 14 listopada na 4 godzinie lekcyjnej w bibliotece.
1 miejsce
*Dagmara Bronakowska
*Wiktoria Wiśniewska
2 miejsce
*Aleksandra Żylińska
*Zuzanna Mic
3 miejsce
*Amelia Gronkiewicz
*Amelia Stefańska
*Bartosz Brudzyński
DYREKTOR I RADA PEDAGOGICZNA
SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. ZIEMI WARMIŃSKIEJ
W BISZTYNKU
mają zaszczyt zaprosić Rodziców i Mieszkańców Bisztynka
na uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbędzie się w dniu 9 listopada 2018 r. o godz. 10:30 w sali gimnastycznej szkoły
DYREKTOR
mgr Judyta Gos- Mączarska
W programie między innymi:
· * sadzenie Dębu Pamięci gen. Stanisława Taczaka
· * odśpiewanie Hymnu Narodowego
· * montaż słowno-muzyczny
· * przemówienia okolicznościowe
9 listopada (piątek) w naszej placówce uroczyście obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie przychodzą na galowo.
31 października blisko 40 kartek bożonarodzeniowych dla Polaków zamieszkujących poza granicami naszego kraju wysłał do olsztyńskiej "Fundacji dla Rodaka" bibliotekarz szkolny. Stamtąd trafią w różne miejsca świata.
Kartki wykonywali uczniowie w bibliotece szkolnej, a także na zajęciach zastępczych, które w ostatnim czasie prowadziła p.bibliotekarka. Do akcji włączyła się także mama jednej z uczennic p. Agnieszka Żuchowska.
W konkursie dla dzieci i młodzieży na ekslibris, który odbył się w ramach XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży w Żarach wyróżnienie zdobyła nasza uczennica Wiktoria Hubacz z klasy VI B. Jej praca znalazła się na wystawie pokonkursowej podczas Biennale. Oprócz tego dowiedzieliśmy się także, że praca innej naszej uczennicy znalazła się na wystawie podczas tego Biennale - jest to praca Nadii Zawadzkiej z klasy VI A. Obie dziewczynki wykonały swoje prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki, p. Marii Buszkiewicz. Konkurs, jak i samo Biennale, ma zasięg międzynarodowy i wieloletnią już tradycję, dlatego tym bardziej jest nam miło, że doceniono prace właśnie naszych uczennic. Podsumowanie konkursu miało miejsce pod koniec września lecz my nie mogliśmy uczestniczyć w uroczystości (zbyt daleko). Organizator - Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Żarach, przesłał w ostatnich dniach października dla wyróżnionej uczennicy pamiątkowy dyplom i nagrodę, które zostaną wręczone na apelu szkolnym przez Panią Dyrektor Szkoły.
Wzięliśmy sobie do serca zaproszenie do projektu Fundacji Sensoria i także pisaliśmy swoje życzenia, pozdrowienia i podziękowania kierowane do Powstańców Warszawskich, żeby wyrazić Im swój szacunek i uczcić 74 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Uczniowie mogli także indywidualnie przygotować swoje kartki i przynieść do opiekuna-koordynatora projektu w szkole po to, aby zostały wysłane wraz w kartkami innych uczniów we wspólnej przesyłce z naszej szkoły. Dostaliśmy 118 kartek wydrukowanych specjalnie na tę okazje z Fundacji Sensoria.
Oprócz tych kartek, które otrzymaliśmy do wypisania i wysłania, kartki dla Powstańców były także wykonywane na zajęciach koła międzyprzedmiotowego Omnibus (pod opieką p. M. Buszkiewicz) i także uczestnicy kółka pisali swoje życzenia. 26 października wysłaliśmy prawie 150 kartek Większość kartek była wypisywana na lekcjach historii w klasach szóstych, siódmych i ósmych. W ten sposób podtrzymujemy w młodym pokoleniu pamięć o Czynie Powstańczym z 1944 roku. Opiekunem projektu w naszej szkole była p. Maria Buszkiewicz-nauczyciel historii.
W czwartek w sali gimnastycznej o godzinie 9.00 rozpocznie się program profilaktyczny "Scena" dla klas VI-VIII i gimnazjum. Wstęp wolny.
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie, który został przygotowany i ogłoszony przez Delegaturę Instytutu Pamięci narodowej w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie, pod patronatem honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.
Celem projektu jest upamiętnienie w świadomości społeczeństwa, a zwłaszcza młodego pokolenia, zarówno wspaniałej rocznicy , jak też przede wszystkim wybitnych postaci, które wywarły istotny wpływ na odzyskanie oraz utrwalenie niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Lista naszych bohaterów narodowych jubileuszu stulecia zawierała nazwiska stu osób szczególnie zasłużonych dla naszej niepodległości. Mogliśmy wybrać sobie jedną z postaci, której pamięci będzie poświęcone nasze drzewo. Szkolny koordynator projektu, wraz z Dyrektorem Szkoły dokonali zgłoszenia naszego akcesu w projekcie. Wybraliśmy postać niewątpliwie jednoznacznie wpisującą się w dzieło niepodległościowe - Generała Stanisława Taczaka, pierwszego Naczelnego dowódcę Powstania Wielkopolskiego, które przypieczętowało nierozerwalność Wielkopolski od Rzeczypospolitej i udowodniło, że właśnie tam bije serce Polski. A tym, którzy nie rozumieją, jakie to było ważne wyzwanie, należałoby przypomnieć, że to dzięki temu Czynowi Powstańczemu Rzeczpospolita pozyskała ponad stutysięczną armię, kilka lotnisk wojskowych, pociąg pancerny i szpitale polowe, jakże przydatne w toczącej się potem wojnie polsko- bolszewickiej. Samo doświadczenie żołnierzy Wielkopolski i świetna organizacja oraz dyscyplina zostały natychmiast wykorzystane właśnie w walce o nasze wschodnie granice.
Uroczyste przekazanie Szkole Dębu Pamięci wraz z certyfikatem odbyło się 19 października w Urzędzie wojewódzkim w Olsztynie. Na uroczystości obecna była nasza Pani Dyrektor- Judyta Gos Mączarska, która przywiozła drzewo wraz z certyfikatem.
Postać Generała Stanisława Taczaka została upamiętniona w gablocie z okolicznościową prezentacją na korytarzu szkolnym. Zostało to przygotowane przez koordynatora projektu w szkole - p. Marię Buszkiewicz (nauczyciela historii i plastyki). Drzewo zostanie uroczyście posadzone 9 listopada podczas szkolnych obchodów stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W poniedziałkowy poranek klasa VII A, podczas lekcji historii, odwiedziła wystawę militariów w CIT w Bisztynku, gdzie uczniów i ich opiekunów- nauczycieli przyjął Pan Jarosław Dąbrowski.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli eksponowane pamiątki historyczne, jak też mogli porozmawiać z miłośnikiem historii i poszukiwaczem skarbów, jakie skrywa ziemia. Wszystkie eksponaty zawdzięczają swoje powołanie do życia właśnie Panu Jarosławowi, który jest zrzeszony w lokalnym stowarzyszeniu miłośników historii Strowangen. Mogliśmy poznać także ciekawe, choć burzliwe koleje losu rodziny Pana Jarosława związane z II wojną światową, co jest dla młodych ludzi zwiedzających wystawę żywym dowodem na to, że historię piszemy my sami i nasi bliscy. Niektórzy uczniowi z iskrą w oku słuchali, jak zabrać się za poszukiwanie takich znalezisk osobiście i już od dzisiaj marzą o własnym sprzęcie do poszukiwań nieodkrytych jeszcze skarbów. Na wystawie znalazła się też skrzynia po amunicji z czasów II wojny światowej, którą to znaleźli podczas tegorocznego Sprzątania Świata uczniowie z klasy VII A, a zaopiekował się skrzynią, zadbał o jej stan i przekazał Panu Jarosławowi uczeń tej klasy- Robert Tyszkiewicz.
Lekcję w terenie przygotowały i opiekę nad uczniami sprawowały Panie- Maria Buszkiewicz i Marzena Magdziarz.
6 listopada na 1 godzinie lekcyjnej odbędzie się koncert muzyczny pt. "Polski Romantyzm" dla uczniów klass VI-VIII i gimnazjum- cena 3,50.
6 listopada o godzinie 16.00 rozpocznie się spotkanie z rodzicami. Podczas części ogólnej przed zebranymi w sali gimnastyczej wystąpi p. Dorota Wójcicka z Ośrodka Profilaktyki i Edukacji "Lider" z prelekcją "Jak chronić swoje dziecko przed zagrożeniami". Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami klas.
2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
25 października odbył się Konkurs plastyczno- historyczny na projekt znaczka pocztowego upamiętniającego tę szczególną rocznicę. Eliminacje przygotowała i przeprowadziła p. Maria Buszkiewicz. W Konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV- VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum- w trzech kategoriach wiekowych. Każdą klasę reprezentowało dwóch uczestników, którzy wykonali dowolną techniką plastyczną( np. rysunek, malarstwo, wycinanka, collage)- projekt znaczka pocztowego o tematyce patriotycznej, niepodległościowej.
Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystego apelu szkolnego z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Laureaci i uczniowie wyróżnieni otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Ocenie będą podlegać:
* Oryginalny pomysł.
* Estetyka wykonania.
* Poprawność merytoryczna.
* Właściwy zapis( jeśli praca zawiera napisy).
Do 5 listopada można jeszcze zgłaszać swój udział w Konkursie literackim pod hasłem „ Sławię Cię, Ziemio, jak umiem!”. Przygotowała go p. Anna Wołucka. Podobnie jak w przypadku poprzedniego Konkursu wyniki zostaną ogłoszone na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości.
Ogólne cele obu Konkursów to między innymi:
- kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży,
- promowanie dziedzictwa kulturowego Polski,
- rozwijanie zdolności uczniów( plastycznych, literackich), kompetencji językowych,
- uczczenie setnej rocznicy Niepodległości naszej Ojczyzny.
Uczestnicy Konkursu literackiego z klas IV- VI( kategoria I) przygotowują pracę pisemną o tematyce patriotycznej, w której znajdzie się wyraźne nawiązanie do historii kraju lub naszego regionu, ukazanie piękna określonego miejsca, krajobrazu, obiektu kultury.
Uczeń może napisać wiersz lub wypowiedzieć się w jednej z następujących form: list, opowiadanie, opis miejsca, krajobrazu, kartka z pamiętnika.
Uczniowie starsi, czyli z kl. VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum( kategoria II)
prezentują najpiękniejsze krajobrazy, miejsca, zakątki przyrody, obiekty kultury w Polsce, wypowiadając się w formie: listu, opisu przeżyć wewnętrznych, opisu krajobrazu, kartki z pamiętnika, kartki z dziennika, artykułu prasowego. Uczestnicy wybierają jedną z tych form wypowiedzi.
Uwaga( dotycząca obu kategorii):
Uczestnicy za przedmiot swojej pracy wybierają takie miejsca( krajobrazy, obiekty), które widzieli np. podczas wakacyjnych wędrówek, podróży i mogą się swoimi wrażeniami podzielić z innymi. Liczy się więc oryginalność ujęcia tematu, zauważenie walorów prezentowanego miejsca, emocjonalne zaangażowanie piszącego. Tekst prozatorski nie może przekroczyć 2 stron A4( czcionka 14 Times New Roman), oczywiście praca może być krótsza.
Kryteria oceny :
- samodzielność,
- wartość merytoryczna wypracowania,zgodność z tematem,
- walory poznawcze,
- spełnienie wymogów wybranej przez ucznia formy wypowiedzi pisemnej,
- poprawność językowa, ortograficzna, interpunkcyjna,
- funkcjonalny styl wypowiedzi, bogaty zasób słownictwa,
- właściwa kompozycja.
Prace zgłaszane na Konkurs należy przekazać do p. Anny Wołuckiej w terminie do 5 listopada 2018 r. Mają one być podpisane, uczeń podaje: imię, nazwisko i klasę.
25 listopada obchodzimy Dzień Misia Pluszowego. Z tej okazji bibliotekarka szkolna organizuje konkurs pt. "Mój ulubiony Miś- bohater literacki", który kieruje do uczniów klas 1-4.
Regulamin:
1. Uczestnik konkursu wykonuje pracę do książki, której bohaterem jest miś.
2. Można wykonać pracę plastyczną płaską w dowolnej technice na formacie A4 lub pracę przestrzenną.
3. Pracę należy odpowiednio oznaczyć, czyli podać imię i nazwisko ucznia oraz tytuł książki (ilustrację podpisujemy na odwrocie, a do pracy przestrzennej dołączamy metryczkę).
4. Ilustracje nie mogą być składane.
5. Prace należy dostarczyć do biblioteki do 30 listopada.
6. Prace przechodzą na własność organizatora.
Marzena Magdziarz
Nauczyciel-bibliotekarz
W dniach 29-31 października klasy 3 gimnazjum mają próbne egzaminy. Uczniów z pozostałych klas prosimy o zachowanie spokoju podczas przerw, aby nie przeszkadzać piszącym.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Legia Warszawa- Wisła Kraków, na który pojechała 30 osobowa grupa z Bisztynka, w tym uczniowie naszej szkoły. Mecz miał miejsce 21 października.
Zdjęcia można zobaczyć w zakładce "Album fotograficzny".
Zapraszam uczniów, rodziców, pracowników szkoły do wzięcia udziału w akcji
„Kartka dla Rodaka”.
Własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe karty świąteczne z wypisanymi życzeniami trafią do Polaków, którzy zamieszkują poza granicami naszej ojczyzny.
Zostaną wysłane do różnych państw, m.in. do Kazachstanu, na Ukrainę, do Białorusi i wielu innych miejsc.
Kartki należy przynieść do biblioteki do 31 października.
Marzena Magdziarz
Nauczyciel- bibliotekarz
WSZYSTKO DLA NAUCZYCIELA I UCZNIA!
11 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w którym oprócz całej społeczności szkolnej wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych i różnych instytucji lokalnych, współpracujących z naszą placówką.
Z tej okazji zaprezentowano humorystyczny program pod hasłem: „Wszystko dla nauczyciela i ucznia!”. Wystąpili w nim uczniowie z klas: VI a, VI B, VII b i VII a.
Przy dwóch stolikach siedziały przedstawicielki różnych firm, które kolejno zachęcały zebranych do zakupu atrakcyjnych produktów i pomocy szkolnych, a ceną- z okazji Święta Edukacji Narodowej były tylko uśmiechy- nauczycielskie lub uczniowskie, w zależności od rodzaju produktu.
W części pierwszej firma „ School Company” zaproponowała niezwykłe okulary- różowe i niebieskie, których dobroczynne działanie zaprezentował przedstawiciel firmy.
Nauczyciel może w tych okularach z powodzeniem rozszyfrować nawet najbardziej dziwne, niezrozumiałe zapisy w zeszytach uczniowskich, zakładać je może w momencie odbierania pensjii w chwilach zdenerwowania. Gwarantują podobno: sukces, spokój, uśmiech i optymizm! Dla pierwszych trzech nabywców firma zaproponowała praktyczne i ciekawe wykrywacze ściąg!
Drugi genialny produkt, gwarantujący sukces i uczniowi i nauczycielowi, to przepuszczarka uniwersalna, czyli kondensator wiedzy- w pakiecie z ołówkami samopiszącymi. Asystenci zademonstrowali, jak działa to urządzenie. Zakłada się je na głowę ucznia, nauczyciel albo rodzic napełnia przepuszczarkę wiedzą z różnych dziedzin, a potem przez jakiś czas kondensuje. Proces uznaje się za zakończony w momencie, gdy uczeń z błogim uśmiechem wykrzykuje: „ Jestem genialny!”
Należy tu dodać,że wcześniej jego twarz i całe ciało zdradzają przeróżne emocje…
Kolejny wynalazek to słuchoszmatka, który wywołał wśród widowni równie żywe emocje, jak poprzednie produkty. Po zaprezentowaniu go przez asystentów i po zakończonej uroczystości młodsi uczniowie pytali, jak to możliwe, że do jednego ucha przedstawiciela firmy włożono szmatkę z tekstem, a z drugiego ucha wyjęto ją już bez zapisu.. Pokaz musiał więc być bardzo przekonujący!
Na koniec przedstawiono jeszcze dwa relikty przeszłości : skórzany pas od męskich spodni i woreczek z grochem!Te eksponaty wypożyczono z muzeum w Sandomierzu. Nie było prezentacji, bo we współczesnej szkole są one już nieprzydatne. Wielu dorosłych mówi jednak, że były to bardzo skuteczne i potrzebne „pomoce szkolne”...
W drugiej części programu zaproponowano COŚ tylko dla nauczycieli! Tym razem do działania przystąpiły przedstawicielki firmy „ Absurd Company” i firmy kosmetycznej „ Trójkąt”. Miejsce występu przerodziło się w wybieg dla modelek i modeli, którzy przy dźwiękach muzyki prezentowali stroje dla niektórych pedagogów. Kostiumy były niezwykle pomysłowe, barwne i dopasowane do konkretnych przedmiotów. Każdy z aktorów miał też jakieś rekwizyty i na koniec wypowiadał ważną myśl lub sentencję.
Matematyk – w powłóczystej szacie z nadrukiem cyferek i kangurów( aby uczniowie kangurzymi susami pokonywali matematyczne zawiłości). Jego czapka- jak u dawnego żaka, ale z różnymi figurami geometrycznymi też podobno może pomóc uczniom w opanowaniu wiedzy. Balsam firmy „ Trójkąt” zapewni mu m.in. trapezoidalny wyraz twarzy i sinusoidalną sylwetkę. O dobroczynnym działaniu stroju świadczyć miały słowa, które z entuzjazmem na koniec wypowiedział nasz aktor: „Dwa plus dwa równa się pięć. / Znów do życia mam dziś chęć!”
Żywiołowa nauczycielka PRZYRODY -w suto marszczonej zielonej sukience( materiał z recyklingu), z zieloną torebką( „ GLOB 2018”), w słomkowym kapeluszu przybranym kwiatami i w gumowych butach, by mogła śmiało stąpać po grząskim gruncie programów nauczania! Modelka pląsała jak rusałka, śmiało przybijając piątkę z uczniami i śpiewając „ Zielono mi!!!”
Nauczycielka- BIBLIOTEKARKA: w marszczonej spódnicy z wielkimi kieszeniami na książki, w zwiewnej bluzce( tonacja- beżowo-brązowa), w wygodnych butach, by mogła bez trudu poruszać się po ścieżce czytelniczo- medialnej, w oryginalnym nakryciu głowy zaopatrzonym w hiperłącza i płytę CD. W ręku modelki- zgrabna torebka- skarbonka, do której można wrzucić grosik na zakup książek.
POLONISTKA- w białej sukni w stylu „ Zaślubiny z zawodem”( bo nauczyciel nie rozstaje się z zeszytami, klasówkami, szkołą), skrzydła u ramion pokazują, że kontakt z literaturą piękną uskrzydla, na plecach fragmenty utworów literackich, bo a nuż podczas dyżurów ktoś zerknie, czegoś się nauczy, coś przeczyta...W ręku modelki miotełka do wymiatania błędów ortograficznych i mała sakiewka z magicznym proszkiem do wywabiania podwórkowej łaciny- przydaje się na boisku, podczas dyżurów. Rozstając się z publicznością, modelka rzekła: „Chodzi mi o to, aby język giętki, /powiedział wszystko, co pomyśli głowa..”
Nauczycielka HISTORII- w kostiumie szlachcianki z XVIII w., z całkiem współczesną łopatką- do wydobywania głęboko ukrytych pokładów wiedzy uczniowskiej. W ręku modelki- sakiewka z magicznym proszkiem „Oleum Educatorum”, którym raczy się uczniów siedzących na lekcjach jak mumie egipskie.
Sentencja wypowiedziana na koniec występu brzmiała: „ Historia magistra vitae est!”
Nauczyciel WUEFISTA to najbardziej dynamiczny i żywiołowy aktor, który wtargnął z impetem na szkolną scenę. Jego sportowy strój, choć tak zwyczajny, wyróżniał się tym, że każdemu, kto go włoży, ma podobno zapewniać przypływ energii i radości życia. Trzeba przyznać, że taniec i gwałtowne ruchy wuefisty były wprost zaraźliwe, wkrótce inni aktorzy również zaczęli wesoło podrygiwać. Żegnając się z publicznością, wykrzyknął: „Sport to zdrowie, ruch to życie. / Ćwicz swe ciało należycie!”
Po prezentacjach aktorzy wrócili do swoich właściwych ról, czyli uczniów naszej Szkoły
Program pt. „ WSZYSTKO dla NAUCZYCIELA i UCZNIA” przygotowała p. Anna Wołucka, pomagała jej p. Agnieszka Gogalińska. Całą scenografię, rekwizyty, kostiumy, prezentowane pomoce dydaktyczne opracowała i przygotowała p. Anna Wołucka.
Dekoracja okolicznościowa dla uczczenia Dnia Edukacji Narodowej-autorstwa p. Marii Buszkiewicz.
Aktorzy:
Natalia Hawryszkiewicz i Amelia Gronkiewicz- REPREZENTANTKI FIRMY „ ABSURD COMPANY”
Maja Kozoń i Kornelia Mączarska- REPREZENTANTKI FIRM -” SCHOOL COMPANY” i „ TRÓJKĄT”
Remigiusz Zając- MATEMATYK
Julia Szyło- NAUCZYCIELKA PRZYRODY
Nadia Zawadzka- NAUCZYCIEL BIBLIOTEKARZ
Wiktoria Wiśniewska- POLONISTKA
Oliwia Radziejewska- NAUCZYCIEL HISTORII
Szymon Wróbel- NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Robert Tyszkiewicz i Radosław Maćkowiak- ASYSTENCI
Emilia Wróbel- pomoc
Zuzanna Mic- obsługa sprzętu technicznego
Tekst przygotowała Anna Wołucka
Konkurs plastyczny na najładniejszą pracę ilustrującą utwór „Calineczka” odbył się na przełomie września i października 2018 r. Skierowany został do uczniów obu klas drugich i był podsumowaniem zajęć czytelniczych pt. „Poznajemy przygody Calineczki” przeprowadzonych w połowie września. Podczas spotkań dzieci rozwiązywały krzyżówkę oraz słuchały tekstu tej znanej baśni w wykonaniu bibliotekarza szkolnego.
1 miejsce- Wiktoria Sobiesiak z klasy 2b
2 miejsce- Mateusz Tkaczuk z klasy 2 b
3 miejsce- Aleksandra Kaczmarczyk z klasy 2a
Wyróżnienia: Blanka Augustyniak z klasy 2a, Konrad Lewandowski z klasy 2a i Amelia Piętka z klasy 2b.
Powered by aSc EduPage