5 kwietnia szóstoklasiści piszą sprawdzian kompetencyjny.
Informujemy , iż dla uczniów klas I –V ten dzień jest wolny od zajęć lekcyjnych.
5 kwietnia szóstoklasiści piszą sprawdzian kompetencyjny.
Informujemy , iż dla uczniów klas I –V ten dzień jest wolny od zajęć lekcyjnych.
W związku z uchwaleniem przez Sejm RP roku 2016- Rokiem Henryka Sienkiewicza Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej w Bisztynku ogłasza następujące konkursy:
- Ilustracja do utworu „Bajka” lub „Legenda żeglarska”- dla uczniów klas I-III. Baśnie zostaną zaprezentowane przez nauczycieli na zajęciach edukacyjnych. Teksty obu utworów zostaną również umieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce „Biblioteka”. Zadaniem uczniów będzie graficzna interpretacja jednego z nich. Format prac A3 lub A4, technika dowolna.
- Ilustracja do wybranego utworu literackiego Henryka Sienkiewicza (n.p. „W pustyni i w puszczy”, „Krzyżacy”, „Janko Muzykant”)- skierowany do uczniów klas IV-VI. Format prac A3, technika dowolna.
Prace muszą być podpisane (imię i nazwisko autora, klasa, tytuł przedstawionego utworu).
Termin dostarczenia prac do biblioteki upływa 9 maja.
W środę, 30 marca w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX edycji Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Eliminacje powiatowe składały się z dwóch etapów. W pierwszym z nich uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 30 zamkniętych pytań, a w drugim musieli udzielić odpowiedzi na 3 pytania otwarte.
Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą na temat sprzętu i techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii pożarnictwa w Polsce.
Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Aleksandra Gach zajęła I miejsce w kategorii szkoły podstawowe. Ola będzie reprezentować powiat bartoszycki podczas etapu wojewódzkiego turnieju, które odbędą się 27 kwietnia w Działdowie.
Olę do turnieju przygotowała p. Jolanta Godlewska.
Zdjęcia z konkursu zostały zamieszczone w zakładce "Album fotograficzny"
Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej w Bisztynku to ukoronowanie dotychczasowej, ciężkiej pracy całej społeczności szkolnej, a jednocześnie motywacja do dalszego wysiłku i wyznaczania coraz bardziej śmiałych celów i ich realizacja.
Dziękuję bardzo wszystkim pracownikom szkoły, Radzie Rodziców za pomoc tak w przygotowaniach do uroczystości jak jej sprawny przebieg, Panu Mirosławowi Domżalskiemu za poprowadzenie uroczystości.
Dziękuję uczniom, którzy w części artystycznej przybliżyli Patrona Szkoły-Ziemię Warmińską w piosenkach, wierszach , scence okolicznościowej i tańcu.
Szczególne podziękowania składam za wsparcie finansowe lub rzeczowe sponsorom. A byli to:
- p. Jan Jaciw- Spółka Paluzy
- p. Beata i Waldemar Kornatowscy
- p. Rydszard Ćwik- MZKPOK Sękity
- Bank Spółdzielczy w Reszlu oddział Bisztynek
- p. Beata Gołaszewska-Klik- Sklep Wielobranżowy "Ewa"
- p. Ewa i Włodzimierz Jaworscy- zakład "Javena"
- p. Katarzyna i Dariusz Oniszko- Piekarnia "Okruszek"
- p. Alina i Robert Mroczek- Sklep Wielobranżowy
- p. Irena i Zbigniew Hornik
- p. Raczkowscy- firma "Rolbud"
- p. Małgorzata Klik- Sklep Wielobranżowy
- p. Katarzyna Madanecka- Apteka "Słoneczna"
- p. Agnieszka Szyło- "Alkohole świata"
- p. Krzysztof Kowalewski- Usługi Brukarskie
- p. Bogumiła i Feliks Januszewiczowie- Kwiaciarnia
- SKR Bisztynek ( dziękuję również za wieloletnią współpracę)
Uroczystości naszej przyświecała myśl t. Kotarbińskiego "Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości".
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku Teresa Wołkowicz-Maciorowska
23 marca obchodziliśmy uroczystość 70-lecia naszej szkoły połączonej z Dniem Patrona placówki.
Swoją obecnością imprezę zaszczycili: p. Bożena Żurawska- starszy wizytator Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie, p. Zbigniew Nadolny- wicestarosta powiatu bartoszyckiego, p. Marek Dominiak- burmistrz Bisztynka, p. Zbigniew Drozdowski Przewodniczący Rady Miejskiej, radni powiatowi i miejscy, dyrektorzy placówek samorządowych z terenu miasta i gminy Bisztynek, byli dyrektorzy placówki i emerytowani pracownicy szkoły, absolwenci placówki, obecni uczniowie i ich rodzice. Uroczystość poprowadził p. Mirosław Domżalski- Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Bisztynku.
Podczas części oficjalnej głos zabrała p. Dyrektor Teresa Wołkowicz-Maciorowska oraz zaproszeni goście, a pani Elżbieta Sobczyk przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą historii naszej placówki.
Potem zaczęły się występy artystyczne.
Pierwsza zaprezentowała się absolwentka naszej placówki Magda Stefańska, która wykonała na pianinie następujące utwory „Comptine d’autre ete”, „Polonez G mol Fryderyka Chopina, „La dispute”, „River floks In sou” i „Halleluja”. Magda jest absolwentką Szkoły Muzycznej w Olsztynie.
Następnie uczennice: Paulina Machnacz, Julia Kaczyńska, Wiktoria Budnik i Aleksandra Mic zaśpiewały dwa utwóry „Jest takie miejsce, taki kraj”oraz „Kocham Cię, Warmio”. Teksty piosenek napisała polonistka p. Anna Wołucka.
Nie zabrakło również poezji mówiącej o pięknie ziemi warmińskiej. Julia Kaczyńska i Wiktoria Budnik zaprezentowały się w wierszu Marii Zientary-Malewskiej „O Warmio moja”.
Następnym elementem programu był występ dziewcząt z klasy V-tych. Joanna Szymczak, Dagna Matejunas, Klaudia Kurnatowska i Olga Blank zaśpiewały utwór „Warmiński miraż”.
Uczniowie zaprezentowali się także w scence obrazującej życie w warmińskiej chacie. Oczywiście mówili gwarą.
Kolejną atrakcją był występ dzieci z klasy III b, którzy zaprezentowali piosenkę „Nasza Warmia kochana” połączoną z układem tanecznym. Uczniów przygotowała p. Jolanta Godlewska.
Program artystyczny zakończył pokaz raperów: Szymona Taterki i Jakuba Maksymowicza, którzy w utworze przybliżyli zebranym historię Warmii i osoby związane z regionem.
Ponadto wszyscy mogli obejrzeć prace uczniów dotyczących Warmii oraz zajrzeć do archiwalnych kronik szkolnych.
Zdjęcia z imprezy zostały zamieszczone w zakładce „Album fotograficzny”
W związku z obchodami Dnia Patrona naszej placówki ogłoszono różne konkursy tematyczne.
Pierwszoklasiści wykonywali prace plastyczne dotyczące miejscowości, w której mieszkają, a uczniowie klas drugich i trzecich tworzyli albumy przedstawiające piękno naszej małej ojczyzny. Uczniowie klas czwartych i piątych tworzyli albumy dotyczące warmińskich obyczajów i zwyczajów wielkanocnych. Najstarsi uczniowie, czyli szóstoklasiści, na zajęciach komputerowych tworzyli prezentacje multimedialne p.t. "Moje miejsce na Warmii".
Komisja konkursowa przznała następujace miejsca:
Kategoria "Klasy I":
1 miejsce Agata Speruda (kl. Ia)
2 miejsce- Gabriel łuczyc i Julia Kobryń (oboje z klasy Ia)
3 miejsce- Kinga Bojanowska (klasa Ib)
W kategorii "Album klasy II i III" wygrała klasa IIb.
W kategorii "Album klas IV i V" komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca klasom: IV b i Va.
W kategorii "Prezentacja multimedialna" nagrodzono prace: Darii Rudzkiej, Martyny Brudzyńskiej i Jakuba Serowika- wszyscy są z klasy VI a.
Zdrowych, pogodnych świąt wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół uczniom naszej placówki i ich najbliższym życzą pracownicy Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku
17 marca 2016 w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom".
Test składający się z 30 pytań rozwiązywali uczniowie z naszej placówki i ze Szkoły Podstawowej w Sątopach.
Wyniki konkursu wyglądają następująco:
I miejsce Jakub Maksymowicz SP Bisztynek
II miejsce Aleksandra Gach SP Bisztynek
III miejsce Kornelia Gejda SP Bisztynek
IV miejsce Amelia Koziatek SP Bisztynek
V miejsce Natalia Wiśniewska SP Sątopy
VI miejsce Aleksandra Wiśniewska SP Sątopy
Kuba i Ola będą reprezentowali naszą szkołę i gminę Bisztynek podczas turnieju powiatowego, który odbędzie się 30 marca w Bartoszycach.
Tekst- p. Jolanta Godlewska
Biblioteka Publiczna w Bisztynku w porozumieniu z Ośrodkiem Kultury i Aktywności Lokalnej, Urzędem Miejskim oraz Szkołą Podstawową i Przedszkolem Samorządowym od lutego do końca czerwca 2016 r. będzie realizowała projekt „Kreatywnym bądź- w bibliotece stereotypowe myślenie wyłącz”, na który dofinansowanie pozyskała z Fundacji BGK im. J. Steczkowskiego.
Projekt jest skierowany do grupy 60 dzieci w wieku 4-7 lat mieszkających na terenie gminy i miasta Bisztynek, uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w Bisztynku i Szkoły Podstawowej. Będą to cztery 15 osobowe grupy docelowe oraz ich rodzice lub dziadkowie.
Celem projektu jest zapoznanie dzieci w wieku 4-7 lat z kulturą i tradycją naszego regionu- Warmii poprzez aktywne i kreatywne uczestniczenie w zajęciach taneczno-ruchowych, teatralnych, literacko-plastycznych i kulinarnych. We wszystkich etapach projektu uczestniczyć będą ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie z przedszkola i szkoły podstawowej.
Tekst- p. Justyna Kwaśniewska Bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bisztynku
15 marca uczniowie naszej szkoły obejrzą teatrzyki o tematyce profilaktycznej.
- godzina 8.00- klasy I-III przedstawienie p.t. "Kajtek szuka przyjaciela"
- godzina 9.00- klasy IV-VI przedstawienie p.t. "O jeden krok za daleko".
Oba przedstawienia odbędą się w sali gimnastycznej. Obowiązuje obuwie zastepcze.
Dnia 23 marca 2016r. o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej szkoły odbędzie się uroczysty apel z okazji jubileuszu placówki oraz Dnia Patrona.
Dyrektor Szkoły, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski zapraszają byłych i emerytowanych pracowników szkoły, absolwentów oraz przyjaciół placówki do udziału w uroczystości.
10 i 11 marca uczniowie naszej szkoły biorą udział w rekolekcjach wielkopostnych.
- Msza święta- godzina 10.00
- Do czasu wyjścia do kościoła uczniowie pozostają pod opieką wychowawców.
- Po powrocie z kościoła będzie wydawany obiad.
- W dni rekolekcyjne obowiązuje pierwsza tura odwozów.
18.02.2016r. klasy I-III spotkały się z leśniczym Nadleśnictwa Bartoszyce panem Karolem Daligą.
Zebrani w sali gimnastycznej uczniowie wysłuchali bardzo ważnych i ciekawych informacji dotyczących dokarmiania zwierząt w okresie zimy i nie tylko. Obejrzeli również prezentację multimedialną.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały tego, co chce im przekazać Leśniczy. Bardzo chętnie zgłaszały się do odpowiedzi na zadawane przez pana Karola pytania.
Na zakończenie spotkania pan Leśniczy podarował dla naszej szkoły „posiłki- ptasie jadło” do wszystkich karmników znajdujących się na terenie placówki.
Spotkanie bardzo podobało się dzieciom, które podziękowały panu Leśniczemu gromkimi brawami i serdecznie go pożegnały.
Zdjęcia z wizyty pana Karola Daligi zostały zamieszczone w zakładce „Album fotograficzny”.
Tekst- Iwona Capłap, zdjęcia- Marzena Magdziarz
W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Języka Ojczystego, który trwa w dniach 21 lutego - 21 marca 2016r. w naszej placówce odbył się konkurs „Doskonale znam język polski”.
W rywalizacji brały udział dwuosobowe drużyny z klas IV-VI. Uczniowie musieli wykazać się znajomością naszego hymnu narodowego i wiersza Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś? Polak mały”- uzupełniali teksty brakującymi słowami. Komisja konkursowa sprawdzała także znajomość samogłosek, alfabetu, przysłów, poprawność językową i ortograficzną.
Konkurs przygotowała bibliotekarka szkolna p. Marzena Magdziarz, a w jego przeprowadzeniu pomagały p. Irena Hornik i p. Anna Wołucka.
Wyniki rywalizacji wyglądają następująco:
1 miejsce- Aleksandra Mic i Julia Kaczyńska z klasy VI b
2 miejsce- Daria Rudzka i Paweł Drużyński z klasy VI a
3 miejsce- Julia Godzieba i Julia Gołtwienko z klasy IVa
4 miejsce- Katarzyna Drozdowska i Klaudia Kornatowska z klasy V b
5 miejsce- Dawid Gadomski i Dawid Ziółkowski z klasy IVb
6 miejsce- Kornelia Gejda i Wiktoria Bojanowska z klasy Va.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy dla swoich klas i indywidualnie nagrody książkowe (pozyskane przez bibliotekarkę).
Zdjęcia z konkursu umieszczono w zakładce "Album fotograficzny"
22 lutego uczniowie klasy VB wraz z p. Jolantą Szymonowicz uroczyście obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Z tej okazji przygotowali własne inscenizacje fragmentu „Zemsty” Aleksandra Fredry.
Interpretacje te prezentowali na zajęciach z języka polskiego, a następnie udali się do klas I-III, by wystąpić przed młodszymi kolegami.
Dodatkowym walorem inscenizacji była specjalnie przygotowana na tę okazję scenografia i kostiumy młodych aktorów.
Zdjęcia z inscenizacji „Zemsty” zostały zamieszczone w zakładce „Album fotograficzny”.
Komunikaty Dyrektora Szkoły wynikające ze zmian w ustawie o systemie oświaty
1. Dzieci urodzone w 2009 roku, które rozpoczęły naukę w klasie I w roku szkolnym 2015/2016 na wniosek rodziców złożony w terminie do 31 marca 2016 roku mogą w roku szkolnym 2016/2017 kontynuować naukę w klasie I szkoły podstawowej.
2. Dzieci urodzone w I połowie 2008 roku, które w roku szkolnym 2015/2016 uczęszczają do klasy II na wniosek rodziców złożony w terminie do 31 marca 2016 roku mogą w roku szkolnym 2016/2017 kontynuować naukę w klasie II szkoły podstawowej.
3. Wniosek, o którym mowa w punkcie 1 i 2 składa się do dyrektora szkoły, a wzory wniosków znajdują się w sekretariacie szkoły.
4. Dzieci, o których mowa w punkcie 1 i 2 nie otrzymują świadectwa i nie podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu.
16 lutego uczniowie klasy VI a wraz z wychowawczynią p. Haliną Rękawek i bibliotekarką szkolną p. Marzeną Magdziarz udali się wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach p.t. „Czy warto mieć hobby?”. Prowadząca zajęcia pani Agnieszka Małyszew prezentowała im zbiory, które kolekcjonuje jej rodzina, np. widokówki, stare monety i banknoty. Uczniowie bardzo chętnie opowiadali o swoich zainteresowaniach i pasjach. Okazało się również, że niektórzy z nich zbierają różnego rodzaju przedmioty, np. muszle, kamienie, aniołki... Pani Agnieszka opowiedziała także o ofercie biblioteki, w której pracuje i oprowadziła nas po niej. Trafiliśmy nawet do piwnicy, gdzie znajdują się magazyny książek wyposażone w specjalistyczne regały, które przesuwa się po szynach. Uczniowie obejrzeli także wystawę filatelistyczną pochodzącą ze zbiorów p. Mariusza Zapolskiego p.t. „Znaczek - źródłem wiedzy o Polsce, technice i zwierzętach”.
Ostatnią atrakcją podczas wizyty w bibliotece była możliwość skorzystania z komputerów. Przy użyciu jednego z programów uczniowie wykonywali sobie zdjęcia, które następnie według własnego pomysłu animowali.
Zdjęcia z wizyty w bibliotece zostały zamieszczone w zakładce "Album fotograficzny"
W Powiatowym Konkursie plastycznym p.t „Portret” wyróżniono pracę Darii Zając z klasy VIA.
Konkurs zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach, a na ręce Pani Dyrektor nadeszło od organizatorów zaproszenie na uroczyste podsumowanie, które odbyło się w piątek 12 lutego.
Daria została zaproszona wraz z Rodzicami, dyrekcją i nauczycielem.
Na konkurs nasza uczennica wykonała piękną pracę techniką pastelową w klimacie portretów Stanisława Wyspiańskiego. Kto wie, może będzie to początek jakiejś drogi twórczej....
Zmieniony rozkład zajęć został umieszczony w zakładce "Plan lekcji"
Wszystkim naszym uczniom życzymy bezpiecznych ferii zimowych po trudach kilkumiesięcznej pracy. Wypoczęci i pełni zpału wracajcie do szkoły 8 lutego.
Pracownicy SP Bisztynek
Powered by aSc EduPage