Regulamin i karty zgłoszeniowe konkursu dostępne w sekretariacie
Więcej o kampanii na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/krus/wizja-zero
Regulamin i karty zgłoszeniowe konkursu dostępne w sekretariacie
Więcej o kampanii na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/krus/wizja-zero
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bartoszycach mając na uwadze zbliżający się okres wakacyjno-letni, przygotował infografiki mające na celu pogłębienie wiedzy nt. niektórych zagrożeń, jakie mogą pojawić się podczas spędzania wakacji oraz sposobów zachowania, które minimalizują ryzyko tych zagrożeń.
Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie podczas wakacji.
Za nami kolejny rok wytężonej pracy, wyzwań i wspólnych sukcesów. Podczas uroczystego apelu oficjalnie zamknęliśmy rok szkolny, nagrodziliśmy wybitnych uczniów oraz przeżyliśmy chwile pełne wzruszeń.
Wielu uczniów odebrało dziś zasłużone wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce. Nagrodę Burmistrza otrzymali uczniowei klasy VIII - Jakub Drozdowski i Michał Borek, Nagrodę Dyrektora za najwyższe osiągnięcia w szkole - uczeń klasy VB - Mieszko Waśniewski.
Ważnym wydarzeniem była także zmiana w poczcie sztandarowym. Dotychczasowi opiekunowie sztandaru z klas programowo najwyższych przekazali go młodszym kolegom. Nowym członkom pocztu gratulujemy i życzymy godnego reprezentowania szkoły.
Ten dzień był wyjątkowo poruszający, ponieważ żegnaliśmy cenione nauczycielki: na zasłużoną emeryturę odchodzi po wielu latach pracy p. Anna Pietkiewicz. Dwie Pani polonistki p. Anna Wołucka i p. Irena Bujalska również zakończyły pracę w naszej placówce. Dziękujemy Paniom za serce, cierpliwość i całą przekazaną wiedzę.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych przygód wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!
„Czas rozwinąć skrzydła” – uroczyste pożegnanie absolwentów klas 8
24 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa i niezwykle wzruszająca uroczystość – oficjalne pożegnanie uczniów klas ósmych. Po ośmiu latach wspólnej nauki, śmiechu i pracy, nasi absolwenci zamknęli ważny rozdział swojej edukacji.
Wydarzenie rozpoczęło się od tradycyjnego poloneza, po którym nastąpiła część oficjalna. Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie, życząc absolwentom samych sukcesów na przyszłość.
Pożegnanie klas ósmych zamieniło się w prawdziwą, Hollywoodzką galę! Młodsi koledzy i koleżanki z klas siódmych postanowili pożegnać absolwentów w iście filmowym stylu, organizując dla nich wyjątkowe wręczenie statuetek i tytułów, które z przymrużeniem oka podsumowały osiem lat pobytu starszych uczniów w murach naszej szkoły.
Po fali śmiechu nadszedł jednak najbardziej wzruszający moment uroczystości – oficjalne podziękowania ósmoklasistów dla ich wychowawców.
Absolwenci wyszli na scenę, aby z głębi serca podziękować nauczycielom, którzy przez ostatnie lata byli dla nich nie tylko przewodnikami po świecie wiedzy, ale przede wszystkim ogromnym wsparciem.
Drodzy Absolwenci! Wasza szkolna gala dobiegła końca. Życzymy Wam, abyście w nowych szkołach spotkali tak samo wspaniałych ludzi i grali już tylko oskarowe role!
Uczniowie szkoły chętnie biorą udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.
Uroczyste wręczenie dyplomów oraz upominków odbyło się w minionym tygodniu podczas apelu szkolnego. Składamy serdeczne gratulacje wszystkim zwycięzcom za ich ogromny trud, kreatywność oraz wspaniałe wyniki. Dziękujemy również każdemu uczestnikowi za zaangażowanie i podjęcie wyzwania.
Wręczyliśmy czwartoklasistom ich pierwsze uprawnienia do kierowania pojazdem! To wyjątkowy moment dla tych uczniów, którzy pomyślnie zdali egzaminy teoretyczne i praktyczne. Oficjalne przekazanie dokumentów było zwieńczeniem ich ciężkiej pracy oraz nauki przepisów ruchu drogowego
Głównym punktem naszego apelu było rozstrzygnięcie konkursu „Gorączka Złota”!
Ta wyjątkowa akcja, która każdego roku wzbudza ogromne emocje wśród całej społeczności szkolnej. Z wielką radością ogłosiliśmy wyniki zbiórki groszy i wręczyliśmy nagrodę, w postaciu tortu ufundowanego przez Radę Rodziców, klasie która wykazała się największym zaangażowaniem. I tak w tym roku jest to klasa 1A, która uzbierała najwięcej złotych monet - 0,73kg na osobę. W sumie z całej szkoły uzbieraliśmy ponad 60 kilogramów złota :). Na wielkie uznanie zasługują również klasy 2A, 5A, 5B - w tych klasach również przyniesiono ponad 0,5kg groszy na osobę. Reszta klas z wynikami trochę niższymi ale każdy grosz ma znaczenie.
Misja: Karta Rowerowa – wykonana!
09.06.2026 r. uczniowie klas 4 przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową.
Miło nam poinformować, że wszyscy, którzy podeszli do egzaminu zdali go!
Gratulujemy zdobycia pierwszych rowerowych uprawnień i życzymy samych bezpiecznych kilometrów, wiatru w plecy i wielu wspaniałych wycieczek
Pamiętajcie – odpowiedzialność, rozwaga i przestrzeganie przepisów to najlepsi towarzysze każdej podróży
Pamiętajcie o kasku - od 03.06.26 r. jest obowiązkowy !!!
Szerokiej drogi i bezpiecznej jazdy
W piątek, 29 maja 2026 r., nasza społeczność szkolna świętowała wyjątkowy jubileusz. Minęło 80 lat od momentu, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli progi naszej placówki. Ponad osiem dekad historii połączyło w tym dniu wiele pokoleń: absolwentów, emerytowanych oraz obecnych nauczycieli, pracowników, uczniów, rodziców i zaproszonych gości.
Świętowanie rozpoczęło się od oficjalnej gali, podczas której powitano zaproszonych gości. W przemówieniach nie zabrakło wzruszeń, podziękowań oraz dumy z osiągnięć naszej szkoły.
Podczas obchodów przygotowano okolicznościowe wystawy i kroniki, w których absolwenci mogli odnaleźć swoje dawne zdjęcia oraz wpisy z lat szkolnych. Zaproszeni goście oraz absolwenci mogli ponownie przekroczyć próg szkoły i zwiedzić szkolne mury, zajrzeć do byłych klas. Dla wielu z nich była to niezwykle emocjonalna podróż sentymentalna – po latach usiedli w szkolnych ławkach, odwiedzili dawne klasy spotkali dawnych nauczycieli i przypomnieli sobie codzienne życie szkoły sprzed dekad. Korytarze wypełniły się gwarem wspomnień, uściskami dawno niewidzianych przyjaciół z ławki i wspólnymi fotografiami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, ciepłe słowa i obecność w tak ważnym dla nas dniu. Słowa podziękowania należą się również do wszystkich zaangażowanych w przygotowania. Ich ciężka praca pozwoliła zorganizować to niezapomniane święto.
Przed nami kolejne lata tworzenia historii. Jesteśmy dumni z naszej przeszłości i z nadzieją patrzymy w przyszłość! Do zobaczenia na kolejnych jubileuszach!
KONKURS PLASTYCZNY!
Zapraszamy dzieci sześcioletnie z przedszkoli i oddziałów zerowych oraz uczniów klas I–IV szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w konkursie:
„Szlakiem Europejskiej baśni. Ilustrujemy baśnie czeskie.”
Odkryjcie magiczny świat europejskich baśni i pokażcie swoją wyobraźnię!
Wystarczy wykonać ilustrację do wybranej czeskiej baśni / bajki.
Format pracy: A4
Technika: dowolna
Praca musi być wykonana samodzielnie
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 31 maja 2026 r.
Zdjęcie lub skan pracy należy przesłać na adres:
europedirect-olsztyn@europedirect-olsztyn.pl
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy!
Baśnie łączą kultury, a wyobraźnia nie zna granic!
Zabierzcie nas w niezwykłą podróż po europejskich historiach!
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Szlakiem Europejskiej Baśni. Ilustrujemy baśnie czeskie”
§1. Organizatorzy Konkursu
Organizatorami Konkursu są:
- EUROPE DIRECT Olsztyn,
- Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza,
- Bibliostacja Czerwonka Biblioteka SP w Czerwonce.
§2. Uczestnicy Konkursu
Konkurs skierowany jest do:
- dzieci sześcioletnich z przedszkoli i oddziałów zerowych,
- uczniów klas I–IV szkół podstawowych
z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.
§3. Cele Konkursu
Celem Konkursu jest:
- popularyzacja literatury i baśni krajów europejskich,
- przybliżanie dzieciom kultury oraz dziedzictwa państw Unii Europejskiej,
- rozwijanie zainteresowania różnorodnością kulturową Europy,
- kształtowanie postawy otwartości i ciekawości wobec innych narodów europejskich,
- rozwijanie wyobraźni, kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci,
- promowanie wartości europejskich, takich jak współpraca, szacunek dla różnorodności oraz dialog międzykulturowy,
- zachęcanie dzieci do poznawania europejskich autorów i tradycji literackich.
§4. Zadanie konkursowe
1. Zadaniem uczestników jest wykonanie ilustracji do wybranej baśni autorów czeskich.
2. Praca powinna nawiązywać do treści wybranej baśni i przedstawiać jej interpretację w formie plastycznej.
3. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę konkursową.
4. Prace muszą być wykonane samodzielnie i indywidualnie. Nie będą przyjmowane prace zbiorowe ani wykonane przy znaczącym udziale osób trzecich.
§5. Wymagania dotyczące prac
1. Format pracy: A4.
2. Technika wykonania: dowolna (np. kredki, farby, pastele, kolaż, wyklejanka).
3. Prace nie mogą zawierać elementów przestrzennych utrudniających prezentację lub fotografowanie pracy.
4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykluczenia prac niezgodnych z Regulaminem.
§6. Zgłoszenie prac
1. Zdjęcie lub skan wykonanej pracy należy przesłać do dnia 31 maja 2026 r. na adres e-mail: europedirect-olsztyn@europedirect-olsztyn.pl
2. W treści zgłoszenia należy podać:
- imię i nazwisko uczestnika,
- wiek i klasę,
- nazwę oraz miejscowość placówki,
- tytuł ilustrowanej baśni,
- dane kontaktowe opiekuna lub nauczyciela.
3. Prace przesłane po terminie nie będą oceniane.
§7. Ocena prac i kryteria oceny
1. Prace konkursowe oceni Komisja Konkursowa powołana przez Organizatorów.
2. Komisja będzie oceniać prace według następujących kryteriów:
- zgodność pracy z tematyką konkursu,
- pomysłowość i oryginalność interpretacji baśni,
- estetyka i staranność wykonania,
- samodzielność wykonania pracy,
- walory artystyczne i kreatywność.
3. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
§8. Nagrody
1. Laureatom Konkursu zostaną przyznane nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
2. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przyznania wyróżnień.
3. O sposobie i terminie przekazania nagród laureaci zostaną poinformowani indywidualnie.
§9. Ogłoszenie wyników
Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do dnia 14 czerwca 2026 r. na profilach Facebook Organizatorów.
§10. Prawa autorskie
1. Zgłoszenie pracy do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że praca została wykonana samodzielnie i nie narusza praw osób trzecich.
2. Uczestnik Konkursu, zgłaszając pracę, nieodpłatnie przenosi na Organizatorów własność egzemplarza pracy oraz udziela niewyłącznej, nieodpłatnej licencji na korzystanie z pracy w celach związanych z organizacją i promocją Konkursu.
3. Organizatorzy mają prawo publikować zdjęcia prac konkursowych wraz z imieniem autora, nazwą placówki oraz miejscowością.
§11. Dane osobowe
1. Zgłoszenie pracy do Konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu oraz zgodę rodzica/opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez Organizatorów wyłącznie w celu realizacji Konkursu.
2. Dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych.
3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do udziału w Konkursie.
§12. Postanowienia końcowe
1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w Regulaminie, o ile nie wpłyną one na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie.
2. Regulamin Konkursu oraz bieżące informacje dotyczące Konkursu publikowane będą na profilach Facebook Organizatorów.
3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyzję podejmują Organizatorzy.
§13. Kontakt
Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT – Olsztyn
ul. Towarowa 1, 10-416 Olsztyn
tel. 513-556-816
e-mail: europedirect-olsztyn@europedirect-olsztyn.pl
§14. Klauzula informacyjna dla uczestników konkursu
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza ul. Towarowa 1 10-416 Olsztyn.
2. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: daneosobowe@wmirol.org.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: 89 534-05-67; lub pisemnie pod adres siedziby administratora.
3. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w konkursie. Niepodanie danych uniemożliwi przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych, co jest równoznaczne z nierozpatrywaniem Pani/Pana zgłoszenia i tym samym niemożnością wzięcia udziału w konkursie.
4. Podane przez Panią/Pana w zgłoszeniu do udziału w konkursie dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej przez Panią/Pana zgody (art.6 ust.1 pkt a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych).
5. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom uprawnionym do uzyskania informacji na podstawie przepisów prawa.
6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezgodne z prawem.
8. Pani/Pana dane osobowe w postaci wizerunku zawartego na zdjęciach i materiałach audiowizualnych z operacji mogą zostać upublicznione nieograniczonemu kręgowi odbiorców. Pani/Pana dane osobowe w postaci wizerunku będą przetwarzane do wycofania zgody. Wycofanie zgody spowoduje usunięcie Pani/Pana danych, jednak nie będzie obowiązku zabrania i zniszczenia materiałów wykorzystanych i rozpowszechnionych przed ich wycofaniem.
9. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres przechowywania przez Administratora dokumentacji dot. konkursu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasza placówka dołączyła do programu Szkoła w Porządku na portalu marki Ubrania Do Oddania.
Celem programu jest wsparcie placówek edukacyjnych na terenie całej Polski, w tym także naszej.
Program polega na wygodnej wysyłce niepotrzebnych tekstyliów i książek, które zostaną zamienione na złotówki, a one już pomogą nam w realizacji celów naszej placówki i wesprą naszych wychowanków.
Każdy 1 kg przekazanych rzeczy = 50 gr na wsparcie finansowe naszej placówki!
Zbierane w ten sposób fundusze, to także realny wpływ na zmiany ekologiczne i edukację dzieci o obiegu zamkniętym, który jest ważnym elementem dbania o środowisko naturalne.
Zachęcamy do włączenia się do akcji.
Uczniowie klas ósmych w całej Polsce przystępują do drugiego dnia zmagań egzaminacyjnych.
Po wczorajszym teście z języka polskiego, dziś czas na egzamin z matematyki. Jutro, w ostatnim dniu sesji głównej, ósmoklasiści zmierzą się z językiem obcym nowożytnym. Oficjalne wyniki poznamy 3 lipca.
Trzymamy kciuki za wszystkich zdających i życzymy połamania piór!
Harmonogram egzaminów
Egzaminy odbywają się w godzinach porannych (start o 9:00) przez trzy kolejne dni:
W dniu 30.04.2026 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający najważniejsze święta narodowe przypadające na początek maja: Święto Pracy (1 maja), Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.
Głównym punktem programu był występ przygotowany przez uczniów, którzy włożyli mnóstwo serca w oddanie patriotycznego charakteru tych dni. Podczas apelu wybrzmiały wiersze patriotyczne (m.in. „Kto ty jesteś?”) oraz pieśni, takie jak „Witaj, majowa jutrzenko”. Scena udekorowana była biało-czerwonymi barwami, co podkreśliło radosny, a zarazem podniosły charakter nadchodzącego Dnia Flagi. Te biało-czerwone barwy przypięte równiez do piersi w postaci kotylionów stały się pięknym symbolem naszej pamięci o historii i szacunku do narodowych tradycji.
Apel był dla wszystkich zgromadzonych ważną lekcją historii i patriotyzmu. Przypomniał nam, że wolność i narodowe symbole to wartości, o które musimy dbać każdego dnia.
Podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego
„Wiosna w Bisztynku ‘2026”
Konkurs przeprowadzono w marcu 2026 roku - był on skierowany do wszystkich uczniów, z wszystkich zespołów klasowych. Organizatorem konkursu jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku. Pracę uczniów koordynowali wychowawcy poszczególnych klas, gdyż jednym z założeń konkursu było włączenie do udziału w nim każdego zespołu klasowego. Uczniowie wykonywali prace do 23 marca, następnie wychowawcy przekazali je do nauczyciela plastyki, w celu oceny przez komisję konkursową.
Na konkurs wychowawcy zakwalifikowali wstępnie prace swoich podopiecznych i przekazali łącznie 70 prac (z klas: 1a,b, 2a,b, 3 a, 4 a, 5a,b, 6a,b, 7a,b.
Prace były oceniane w trzech kategoriach: klas1-3, klas 4-6 i klas 7-8.
Komisja konkursowa w dniu 26 marca dokonała oceny prac i wybrała do nagrodzenia
prace 9 osób - po 3 z każdej z kategorii konkursowych:
W klasach 1-3:
I miejsce: Laura Samulewicz z kl. 1 a
II miejsce: Kornelia Ziółkowska z kl. III a
III miejsce: Maria Stawkowska z kl. 1 b
W klasach 4-6:
I miejsce: Zuzanna Stolarczyk z kl. 6 a
II miejsce: Nina Krajczyńska z kl. 5 a
III miejsce: Zuzanna Ziółkowska z kl. 4 a
W klasach 7-8:
I miejsce: Natalia Pyrczak z kl. 7 b
II miejsce: Laura Mielowska z kl. 7 a
III miejsce: Laura Sobolewska z kl. 7 b
Ponadto komisja zakwalifikowała do prezentacji w wystawie szkolnej prace grupy uczniów, którzy wykonali je w sposób oryginalny i wykazali się pomysłowością, zmysłem kolorystycznym i estetyką wykonania.
Autorzy z klas 1-3 :
Kornelia Chałupka (1a), Agata Stolarczyk (1b), Anna Mądrzejewska(1a), Urszula Podolecka (2a), Maria Derbin (2b), Wojciech Stankowski (2a), Anna Brzeska (1b), Emilia Woźny (1a).
Autorzy z klas 4-6:
Zuzanna Kurowicka (5b), Wojciech Cienki (5a), Hanna Kobryń (5a), Oliwia Zera (6b), |
Jakub Żuchowski (5b), Magda Michalska (5a), Aleksandra Oszczyk (5b)
Autorzy z klas 7-8:
Magda Pakoca (7b), Jagoda Podolecka (7a), Oliwia Najduk (7a).
Podsumowanie konkursu odbyło się na 12 kwietnia 2026 r.- podczas Festynu Charytatywnego „Akcja Szafki! Misja - Drift!”. Laureaci zostali uhonorowani przez Dyrektora Szkoły pamiątkowym dyplomem i upominkami okolicznościowymi (nagrodami). Prace nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej zostały wyeksponowane na wystawie w szkole.
Regulamin Konkursu Literackiego z okazji jubileuszu
80- lecia Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku
„Uchwycić szkolne wspomnienia”
I. Postanowienia ogólne
Konkurs odbywa się w ramach obchodów przypadającego w tym roku jubileuszu 80-lecia działalności szkoły, ma charakter wewnątrzszkolny i obejmuje trzy kategorie wiekowe:
- klasy I – II - wiersz
- klasy III – V - lapbook z opisem miejsca, listem, krótkim opowiadaniem
- klasy VI – VIII -opowiadanie(twórcze lub odtwórcze) lub kartka z pamiętnika.
II. Cele konkursu
1. Uczczenie jubileuszu szkoły przez twórczą aktywność uczniów.
2. Rozwijanie ich zainteresowań literackich i talentów pisarskich.
3. Kształtowanie umiejętności poprawnego, samodzielnego i kreatywnego posługiwania się językiem polskim.
4. Zachęcanie do refleksji nad historią, tradycjami szkoły.
5. Promowanie wartościowych wspomnień związanych z naszą placówką.
6. Kształcenie wrażliwości artystycznej i kultury słowa.
III. Uczestnictwo w konkursie
1. Uczestnicy z klas I- II mają za zadanie napisać wiersz.
2. Zadaniem uczestników z klas III- V jest wykonanie lapbooka, czyli teczki tematycznej, która może zawierać: rysunki, ilustracje, fotografie, obowiązkowo jedną formę pisemną (np. opis miejsca, list, krótkie opowiadanie), a także dowolne elementy rysunkowe wykonane przez dzieci.
Praca w całości ma być związana tematycznie z hasłem „ Uchwycić szkolne wspomnienia”. Ważna jest inwencja i kreatywność ujęcia tematu, a także estetyka i staranność wykonania pracy.
3. Uczestnicy z klas VI- VIII wybierają jedną z dwóch form wypowiedzi.
Są to: opowiadanie (twórcze lub odtwórcze) lub kartka z pamiętnika.
Praca ma w całości dotyczyć szkoły, jej codzienności, osobistych przeżyć i doświadczeń ucznia - autora pracy, wspomnień, zapamiętanych sytuacji. To kryterium dotyczy każdej pracy, bez względu na wybraną formę wypowiedzi.
Wymagania szczegółowe:
Wiersz
- Zgodność pracy z tematem i wymogami utworu poetyckiego, czyli zastosowanie właściwego zapisu (z podziałem na wersy, budowa zwrotkowa lub ciągła tekstu)
- Obecność rymów lub ich brak(wiersz biały)
- Pomysłowość, samodzielność twórcza
- Poprawność językowa, ortograficzna, interpunkcyjna tekstu
- Nadanie tytułu
Opowiadanie
- Zgodność pracy z wybraną formą wypowiedzi
- Oryginalne ujęcie tematu, interesująca treść
- Żywa, urozmaicona fabuła
- Funkcjonalna narracja
- Elementy twórcze, np. dialog, monolog, opisy postaci, miejsc,przedmiotów
- Właściwa kompozycja, bogate słownictwo
- Poprawność językowa, ortograficzna, interpunkcyjna
Kartka z pamiętnika
- Zgodność pracy z wybraną formą wypowiedzi
- Uwzględnienie jakiegoś ciekawego zdarzenia, sytuacji z życia ucznia w pierwszoosobowej narracji
- Opis przeżyć, emocji, przemyśleń, refleksji piszącego
- Obecność odautorskich komentarzy, słownictwa oceniającego
- Bogate słownictwo
-Poprawność językowa, ortograficzna, interpunkcyjna
4 . Wymogi formalne
- Wiersz - tytuł i autor wiersza, wydruk komputerowy na papierze formatu A-4,
- Lapbook : format : A-3,
- Opowiadanie, kartka z pamiętnika: objętość 1- 3 stron A- 4, czcionka-12.
Prace powinny być samodzielne, nigdzie wcześniej niepublikowane, nienagradzane. Należy je oddać do biblioteki szkolnej w terminie do 20 maja 2026 roku.
IV. Postanowienia końcowe
1. Organizatorzy przewidują przyznanie nagród za uzyskanie: I, II i III miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych oraz dyplomów za wyróżnienie.
2.Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone pod koniec maja 2026 roku na stronie internetowej Szkoły oraz podczas gali finałowej, której termin i miejsce zostaną podane po zakończeniu naboru prac.
3. Organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo do opublikowania imion i nazwisk uczestników, którzy zostaną laureatami Konkursu bądź uzyskają w nim wyróżnienie. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na stronie Szkoły oraz w formie wystawy – lapbooki.
„Nasza moc, nasza planeta” – pod takim hasłem świętowaliśmy w tym roku światowy Dzień Ziemi, który w naszej szkole połączyliśmy z obchodami Dnia Zdrowia. Dlaczego razem? Bo nie ma zdrowego człowieka bez zdrowego środowiska!
Uczniowie klasy 5B i 6A z wychowawczyniami - p. B. Majewską i p. M. Baranowską zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie, w którym w kreatywny sposób połączyli troskę o ekologię z dbałością o dobrą formę i zdrowe odżywianie. Na scenie nie zabrakło humoru, mądrych przesłań o treściach ekologicznych oraz energetycznego układu tanecznego promującego zdrowy tryb życia.

Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku na rok szkolny 2026/2027
Na podstawie art. 130 - 162 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U.2025 poz.1043) uchwały Rady Miejskiej Nr XXVII/157/17 w sprawie określenia kryteriów obowiązujących na drugim etapie rekrutacyjnego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, punktu przedszkolnego i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych dla których Gmina Bisztynek jest organem prowadzącym, Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem Nr 2/2026 Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bisztynku z dnia 30 marca 2026 r. po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym, informuje że do klas I zakwalifikowano:
Data podania do publicznej wiadomości listy: 31 marca 2026 r.
Rodzice dzieci zakwalifikowanych powinni złożyć do 15.04.2026 r. Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka w postaci pisemnego oświadczenia.
Powered by aSc EduPage