• Kartka z pozdrowieniami z Litwy

Do naszej biblioteki szkolnej trafiła przesyłka z pozdrowieniami. Otrzymaliśmy ją z biblioteki gminnej ze Święcian na Litwie. Do nich z kolei trafiły nasze świąteczne  "Kartki dla Rodaka".

• Wojewódzki konkurs fotograficzny "Sleeveface - ubrani w książkę".

Bibliostacja Bisztynek Biblioteka ZS-P w Bisztynku, Europe Direct Olsztyn i Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza zapraszają uczniów klas 5-8 z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w konkursie fotograficznym "Sleeveface - ubrani w książkę".

Sleeveface to kreatywna, czasem zabawna fotografia osoby częściowo zakrytej przez okładkę książki; na zdjęciu osoba zostaje wkomponowana w okładkę, uzupełnia ją, stanowi jej fragment.

Uczniowie, zróbcie zdjęcie z książką, prześlijcie je do 24 marca na adres: europedirect-olsztyn@europedirect-olsztyn.pl i wygrajcie nagrodę!

Regulamin dostępny jest na stronie: https://europedirect-olsztyn.pl/515-konkurs-fotograficzny.

• Młodzież zapobiega pożarom- etap szkolny konkursu.

W wewnątrzszkolnym konkursie „Młodzież zapobiega pożarom” wzięło udział 17 uczniów w grupie starszej i 3 uczniów w grupie młodszej.

Po przeprowadzeniu testu Zespół Szkolno Przedszkolny w konkursie gminnym, który odbędzie się 29 marca 2023 roku, będzie reprezentowany przez:

Grupa młodsza

1. Machnacz Wojciech kl. 4a

2. Szalast Oliwier kl. 4a

3. Janiszewski Krystian kl. 3b

Grupa starsza:

1. Maruszewska Blanka kl. 6a

2. Drozdowski Jakub kl. 5a

3. Roguszewska Oliwia kl. 8b

4. Dąbrowska Zuzanna kl. 8a

5. Wróbel Wiktoria kl. 7

6. Kaczmarczyk Oliwia kl. 5b

Organizatorzy.

• Powiatowy konkurs plastyczny „Szlakiem europejskiej baśni. Ilustrujemy baśnie niemieckie”.

Bibliostacja Bisztynek Biblioteka ZS-P w Bisztynku, Europe Direct Olsztyn i Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego pn. „Szlakiem europejskiej baśni. Ilustrujemy baśnie niemieckie”.

Konkurs skierowany jest do dzieci sześcioletnich z przedszkoli i grup zerowych oraz uczniów klas I - IV szkół podstawowych z terenu powiatu bartoszyckiego, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zdjęcie wykonanej pracy należy przesłać do dnia 24 kwietnia 2023 r. do EUROPE DIRECT Olsztyn na adres: europedirect-olsztyn@europedirect-olsztyn.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, klasę, placówkę oraz tytuł baśni/bajki.

Regulamin dostępny jest na stronie: https://europedirect-olsztyn.pl/514-konkurs-rysunkowy.

Bibliostacja Bisztynek Biblioteka ZS-P w Bisztynku

• Obchody Dnia Wody

• Z okazji Dnia Wody uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym na plakat promujący ochronę zasobów wody na świecie-Aktywni Błękitni, zorganizowanym przez Wody Polskie.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas młodszych i starszych. Prace wykonywali pod kierunkiem nauczycieli-wychowawców w klasach młodszych, na zajęciach edukacyjnych z p. Beatą Majewską oraz na zajęciach pozalekcyjnych i na lekcji plastyki z p. Marią Buszkiewicz.

• Sukces Nikoli Białousz

• Miło nam poinformować, iż uczennica klasy VIII b Nikola Białousz została finalistką Konkursu z Biologii.

Konkurs odbył się 17 lutego w Olsztynie.

Nikolo, gratulujemy serdecznie :)

• Pierwszy dzień wiosny i obchody Dnia Zdrowia

21 marca obchodziliśmy w szkole Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Zdrowia. Strażacy OSP przeszkolili naszych uczniów w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziękujemy pani Natalii, panom: Arturowi i Pawłowi za fachowe przekazanie nam wiedzy.

Ten dzień zakończyliśmy BIEGIEM WARMIŃSKIM. Jest to kolejna edycja biegu dla zdrowia, która promuje aktywność fizyczną.

• Pierwszy dzień wiosny w 3b

W klasie 3b zagościła wiosna podczas zajęć informatycznych. Uczniowie wykonali rysunek wiosny w programie Paint, potem szukali jej oznak w terenie, a na koniec wpadli do Bistro na gorącą czekoladę i muffinkę.

• Zmiana w dowozach - Paluzy

• Od 14 marca 2023 r. wracamy do poprzednich godzin dowozów i odwozów uczniów z Paluz, Grzędy, Janowca i Pleśna.

Jeżeli zaistnieje możliwość, że autobus spóźni się kilka minut prosimy aby uczniowie czekali na jego przyjazd.

Będziemy informowali o możliwych zmianach

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kwiaty w szarości"

• Uczniowie z naszej szkoły, którzy uczestniczą w zajęciach koła plastycznego,  wykonali prace na 18 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kwiaty w szarości".

Zajęcia koła plastycznego prowadzi p. Maria Buszkiewicz.

• "Historia polskiego i światowego olimpizmu"

Już niedługo uczniowie naszej szkoły wezmą udział w III edycji ogólnopolskiego konkursu "Historia polskiego i światowego olimpizmu".

Pierwszy pojedynek odbędzie się 7 marca.

Szkołę będą reprezentować:

Gabriel Łuczyc kl.8a

Michał Borek kl.5a

Bartosz Szanciło kl.5a

Cele konkursu:

* Propagowanie sportowego modelu życia poprzez popularyzację idei i wartości olimpijskich wśród młodzieży szkolnej.

* Wyłonienie znawców historii Igrzysk Olimpijskich i ruchu olimpijskiego.

* Rekomendacja tematyki olimpijskiej jako części zajęć szkolnego wychowania fizycznego, realizowanego również w formie zdalnej.

* Kształtowanie umiejętność pracy i podejmowania decyzji w grupie.

• DOWOZY - PALUZY - ZMIANA

W związku z remontem dogi na odcinku Łędławki - Grzęda zmieniają się godziny dojazdów uczniów z miejscowości Paluzy i Łędławki.

Przywóz

7.45 Paluzy, Łędławki (na krzyżówce)

Odwozy

Paluzy 12.50 I kurs