Aktualności
Certyfikat "Bezpieczny wypoczynek w czasie ferii zimowych"
Zadbaj o zdrowie swojego dziecka!
"Książki z naszej biblioteki polecają się na ferie"
Zachęcam do udziału w akcji "Książki z naszej biblioteki polecają się na ferie".
Czytanie książek przynosi same korzyści, takie jak:
- relaks
- poszerzanie wiedzy
- poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu
- i.... wiele, wiele innych.
Niestety, czytanie zanika. Książkę wypierają: telewizja, internet, telefon. Na życie współczesnego człowieka ogromny wpływ ma szybki rozwój technologiczny, a co za tym idzie- życie w biegu. Ludzie często nie zdają sobie sprawy i nie zastanawiają się nad tym, ile korzyści daje czytanie, a ono wpływa na efektywność pracy naszego mózgu i redukuje poziom stresu.
Dlatego zachęcam uczniów, rodziców, pracowników naszego zespołu do tego, aby odwiedzili bibliotekę i wyszukali jakąś ciekawą książkę, którą przeczytają w czasie ferii.
Marzena Magdziarz
Nauczyciel- bibliotekarz
ZS-P w Bisztynku
Uwaga!
Z wizytą w Schronisku dla Zwierząt w Pudwągach
5 stycznia odwiedziliśmy Schronisko dla Zwierząt w Pudwągach koło Kętrzyna. To jest miejsce, gdzie opiekę znajdują bezdomne zwierzęta-psy i koty. I choć nie powiedzą nam , że się cieszą, ale widać było radość z widoku ludzi- pieski zgodnym chórem nas powitały, radośnie merdając ogonami. Koty zaciekawione też podeszły.
Trafiliśmy akurat na porę spacerów, na które zwierzęta wychodzą pod opieką pracowników i wolontariuszy. W tym schronisku przebywają także zwierzęta z naszej gminy. Stąd też wynika nasza chęć pomocy - tym "naszym", jak i "nie naszym" "bezdomniakom". W zbiórce karmy dla zwierząt z okazji Dnia Kundelka i Świątecznej Zbiórce Darów dla Zwierząt uczestniczyli nasi uczniowie, pracownicy i rodzice. Mieliśmy także dary od dzieci ze szkoły w Sątopach. Za wszystkie serdecznie dziękujemy. Oprócz karmy zebraliśmy (pojedyncze sztuki) innych akcesoriów: legowiska, smycze, zabawki, koce, miseczki. Wszystkie dary zostały spakowane do auta (pod sam sufit) i zawiezione do Pudwąg, gdzie przekazaliśmy je Pracownikom Schroniska-pod świątecznym drzewkiem.
Zbiórkę darów dla zwierząt zainicjowali nauczyciele: p. M. Buszkiewicz, p. A. Żyła i p. M. Baranowska. W organizację zbiórki zaangażowani byli uczniowie klasy 5a i szkolne koło wolontariatu.
Uwaga!
Podziękowanie z "Fundacji dla Rodaka"
Życzenia noworoczne
Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego
Z okazji Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego została zaprezentowana w holu szkoły wystawa/gazetka prezentująca to wydarzenie historyczne i jego znaczenie dla niepodległej Polski. W przededniu rocznicy wybuchu tego powstania (przypadającej 27 grudnia) uczniowie mogą się zapoznać z jego historią. Posadzony przy szkole w 2018 roku Dąb Pamięci upamiętnia postać pierwszego naczelnego Dowódcy Powstania Wielkopolskiego- generała Stanisława Taczaka. Staramy się kultywować tradycje historyczne i upamiętniać doniosłe wydarzenia i ludzi, którzy mieli w nich swój wkład. Wielkopolanie dali przykład walki o niepodległość wszystkim Polakom, poprzez swój udział w czynie powstańczym. Udowodnili siłę wspólnoty, a marzenia o niepodległości przekuli poprzez determinację i wspólne, zjednoczone działania w walce z zajmującymi Poznań i Wielkopolskę Niemcami - w zwycięstwo.
Przygotowanie- M. Buszkiewicz.
Życzenia
Nauka zdalna
Nasz zespół podczas Warmińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Bisztynku.
18 grudnia nasza placówka wystawiła stoisko podczas pierwszego Warmińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Bisztynku. Dziękujemy: uczniom, rodzicom, pracownikom zespołu, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania zaprezentowanych tam ozdób świątecznych i tym osobom, które obsługiwały nasze stoisko podczas imprezy.
3b jest gotowa na święta...
17 grudnia uczniowie klasy 3b wykonali stroiki świąteczne oraz zimową Foto Budkę. Pomagała im w tym mama ich kolegi Dominika- p. Milena Walendziak, za co dzieciaki bardzo dziękują.
9
Twórczo na Boże Narodzenie
W grudniu 2021 r. uczniowie klas starszych, pod kierunkiem nauczyciela plastyki- Marii Buszkiewicz realizowali projekt edukacyjny - "Warsztaty bożonarodzeniowe - dla siebie, dla innych". Projekt pochodzi z pracowni autorskiej MAB Manu Art i został wykorzystany w pracy z uczniami.
Uczniowie wykonywali pod kierunkiem nauczyciela kartki świąteczne i okolicznościowe dekoracje przestrzenne, z wykorzystaniem materiałów naturalnych i galanterii plastycznej. Klasa 5a brała udział w autorskich warsztatach decoupage - prowadzonych przez M. Buszkiewicz.
Dzieci z kółka plastycznego pracowały pod kierunkiem pań - Marzeny Magdziarz i Marii Buszkiewicz - efektem współpracy były sympatyczne Mikołaje na drewnianych palikach i choineczki z szyszek. Pani Marzena zapewniła nam wszystkim deficytowe materiały do pracy twórczej i fachową pomoc, jak też nieocenioną pozytywną energię.
Ponadto uczennice i uczniowie tej klasy uczestniczyli w Bramie Lidzbarskiej, w świątecznych warsztatach tworzenia stroików na Boże Narodzenie. Warsztaty prowadzone były przez OKiAL i Rodziców Uczniów, którzy na tę okazję przygotowali dla dzieci nie tylko zaplecze twórcze, w postaci materiałów ale i pyszne gofry z bitą śmietaną. Po zakończonych zajęciach uśmiechnięte dzieci zabrały swoje dzieła ze sobą.
22
#RazemNaŚwięta
Warsztaty florystyczne w klasach drugich
14 grudnia 2021 roku drugoklasiści uczyli się artystycznego wykonywania stroików świątecznych zgodnie z zasadami pracy florysty. Tajniki wiedzy florystycznej przekazała dzieciom pani Monika Mucha i każdemu uczestnikowi doradzała jak własnoręcznie stworzyć niepowtarzalną i przepiękną ozdobę świąteczną. Panią Monikę i dzieci wspierały dzielnie "Elfinki", czyli pani Gosia Sićko oraz pani Asia Mazur.
Stroiki są piękne dzięki kreatywności dzieci z klas drugich oraz gestu naszego Dobrego Duszka, czyli pani Judyty Gos - Mączarskiej, która w dużym stopniu zasponsorowała zakup materiałów wykorzystanych w trakcie warsztatów.
Sądzimy, że każda uczestniczka i uczestnik tego spotkania zasłużyli na miano "małych ekspertów" w dziedzinie tworzenia stroików bożonarodzeniowych. Obejrzyjcie fotorelację i osądźcie sami...
Wychowawczynie klas 2
4
Warsztaty robienia zimowych świec żelowych.
14 grudnia w klasie 5b, zostały zorganizowane warsztaty z robienia zimowych świec żelowych.
Każdy uczeń podczas warsztatów miał do dyspozycji zestaw do zrobienia takiej świeczki, tj. szklankę, kolorowy piasek, suszone pomarańcze, anyż, muszelki, kamyki, laski cynamonu, płatki kwiatów.
Każdy mógł udekorować swoją świeczkę zdając się na swoją wyobraźnię.
Dziękujemy i polecamy Akademię Małego Kuchcika za zestawy do naszych warsztatów.
Dziękuję za pomoc i wspólną zabawę p. Justynie Guż i p. Ewelinie Filipek.
Magdalena Marczak-Zień
8
Choinki wykonane przez przedszkolaki i ich rodziców
Prezentujemy choinki, które wykonały dzieci z rodzicami z grupy przedszkolnej ,,Motylki".
Prace zostały wystawione na Międzynarodowy konkurs Kraina Zmysłów.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu 2022 roku.
Trzymajcie kciuki.
2
Czas adwentu na dawnej Warmii
4a, 4b i 6a na wycieczce w stolicy Warmii
Uczniowie klas czwartych oraz klasy szóstej 9 grudnia odwiedzili stolicę Warmii –Olsztyn.
W Olsztyńskim Teatrze Lalek obejrzeli spektakl pt. „Petit Pierre”, sztukę mówiąca o autentycznej postaci, jaką był Pierre Avezard żyjący w latach 1909-1992. Chłopiec był dotknięty zespołem Treachera Collinsa, miał bardzo trudne dzieciństwo, przeżył lata zawieruch dwóch wojen. Pomimo wielu przeciwności losu został twórcą francuskiej „art brut" tj. sztuki surowej, niefałszowanej, był autorem „karuzeli Petit Pierre'a" zapierającej dech w piersiach, budowanej element po elemencie przez całe jego życie, zmechanizowanego wesołego miasteczka, w którym roi się od postaci zwierząt, ludzi i pojazdów. Skromny twórca cudu techniki.
Spektakl na podstawie dramatu Suzanne Lebeau był dla młodych widzów lekcją historii XX wieku i przede wszystkim, lekcją tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. Wywarł na widzach niesamowite wrażenie, aktorzy grali swoje role bardzo ekspresyjnie, z dużą dawką humoru, czasami strachu. Zachwycająca scenografia i efekty dźwiękowe, dodatkowo wzmocniły odbiór sztuki.
W oczekiwaniu na seans w Planetarium, uczniowie sprawdzali na specjalnej wadze ile ważyliby, gdyby znaleźli się na np. na Księżycu, Słońcu czy Marsie. Przy okazji poznali wagę swojego ciała. Film „Nasz Wszechświat” przestawiał kosmiczną podróż rozpoczynającą się w najbliższym otoczeniu Ziemi, Układu Słonecznego, obszarów, w których rodzą się i umierają gwiazdy, aż na koniec poza krańce Drogi Mlecznej.
Natomiast w Domu „Gazety Olsztyńskiej” w Oddziale Muzeum Warmii i Mazur uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych „Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach”, prowadzonych przez panią Hannę Łosicką. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z dawnymi zwyczajami i obrzędami okresu świąt Bożego Narodzenia na Warmii. Dzieci poznały takie pojęcia jak: gody, maszkary, rogale, breja, nowolatko, i inne. W części praktycznej warsztatów dzieci wykonały ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne. Przy okazji składamy serdeczne podziękowania Prowadzącej za wprowadzenie nastroju świątecznego, serdeczność oraz pomoc i cierpliwość. Dzieci były zachwycone udziałem w warsztatach.
Mamy nadzieję, że wszystkie „wycieczkowe atrakcje” wzbogacą wiedzę wychowanków, rozbudzą ich zainteresowania plastyczne, teatralne oraz rozbudzą ciekawość wszechświatem.
Anna Pietkiewicz
3
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie