Z okazji przypadającego 25 listopada "Dnia Pluszowego Misia" proponuję: przedszkolakom, uczniom, rodzicom oraz pracownikom naszego zespołu akcję "Pokaż zdjęcie swojego pluszowego Misia". Na zdjęcia czekam do 23 listopada.
Marzena Magdziarz
Marzena Magdziarz
Nasza szkoła bierze udział w konkursie YOU CAN DANCE!!!
Aby oddać swój głos, należy wejść na konto facebook i pod adresem https://www.facebook.com/youcandancetvp/videos/468358024709090
zostawić polubienia.
Wszystko zależy od nas i od naszych polubień.
Godziny dowozu dzieci w dniu 14.11.2021 (niedziela) na II Bieg Niepodległości do Bisztynka
Księżno - 10:00; Prosity - 10:10; Biegonity - 10:12; Troszkowo - 10:25;
Sułowo - 10:40; Wozławki - 10:45;
Odwóz powrotny ok 14:15.
Zbiórka Przystanek PKS w Bisztynku.
Dziś w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Tuż po godzinie 10.00 w szkole rozległ sie alarm przeciwpożarowy. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy sprawnie opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce ewakuacji - boisko szkolne. Na miejscu p. Dyrektor Judyta Gos-Mączarska sprawdziła listy obecności i przekazała informacje przybyłym na miejsce strażakom. Po sprawdzeniu zagrożenia alarm został odwołany i uczniowie mogli wrócić na lekcje.
To tylko coroczna próbna ewakuacja przeprowadzana, aby przypomnieć uczniom procedury zachowania się podczas wystąpienia prawdziwego zagrożenia.
W dzisiejszą ewakuacji uczestniczyli strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku oraz obserwator z Komendy Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej w Bartoszycach.
Koszt upomnienia w przypadku braku wpłaty za wyżywienie oraz za pobyt dziecka w przedszkolu wynosi 16 złotych. List wysyłany jest po 7 dniach zwłoki w płatności.
W ramach akcji Szkolnego Koła Wolontariatu uczniowie zapalili światełka na opuszczonych grobach oraz Grobie Nieznanego Żołnierza w Bisztynku.
Jest to kolejny rok, gdy uczniowie tak chętnie odpowiedzieli na apel Szkolnego Koła Wolontariatu, przynieśli znicze, a następnie zapalili je na grobach w Dzień Zaduszny.
Nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowej akcji "Przerwie na czytanie". Była to druga edycja.
Uczniowie poszczególnych klas oddali się lekturze ulubionych książek 19, 25 i 26 października. Łącznie czytały u nas 252 osoby.
Dziękuję wszystkim biorącym udział w akcji- w imieniu swoim i Samorządu Uczniowskiego.
Marzena Magdziarz
Nauczyciel- bibliotekarz
Poniżej i w zakładce "Album fotograficzny" możecie obejrzeć galerię zdjęć z ulubioną książką w tle.
25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka, a jest to dzień niezwyczajny, bo związany z Ustawą o Ochronie Zwierząt, którą tego dnia podpisano, aby chronić zwierzęta, i to wszystkie gatunki, nie tylko kundelki.
Z tej okazji zainicjowaliśmy zbiórkę karmy i innych przydatnych zwierzętom rzeczy (takich, jak koce, smycze, obroże, bezpieczne zabawki i t. p.) które przekażemy do Schroniska dla Zwierząt.
Nasze gminne kocie i psie "bezdomniaki" trafiają do Pudwąg i tam mają zapewnioną opiekę. Oczywiście, żyją skromnie ale bezpiecznie. Możemy wspomóc je swoimi darami.
Uczniowie klasy 5a przygotowali mały zestaw rysunkowych portretów kundelków, który eksponujemy na wystawie okolicznościowej w szkole. Zbiórkę na rzecz zwierząt prowadzimy wspólnie: klasa 5a i Szkolne Koło Wolontariatu.
Prosimy o dary z dołączoną małą karteczką, z danymi darczyńcy (chcielibyśmy na koniec akcji podziękować konkretnym osobom wspierającym zwierzęta). Mile widziana pomoc innych osób - spoza szkoły także. Dary przyjmujemy w sali nr 20 i 26 ale także można je pozostawić w holu szkoły- w oznakowanym pudle. Prosimy o karmę tylko w oryginalnych, nieotwieranych opakowaniach z możliwie długą datą ważności. Planujemy wizytę w schronisku przed Świętami Bożego Narodzenia. Później też będziemy kontynuować zbiórkę, aby znowu zawieźć zebrane dary przed wakacjami.
POMÓŻCIE TERAZ ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ!
Szkolni Przyjaciele Zwierząt i opiekunowie akcji:
p. M. Buszkiewicz,
p. M. Baranowska,
p. A. Żyła.
Listopad to najsmutniejszy miesiąc w polskim kalendarzu. Zazwyczaj jest wtedy chłodno, szaro, mglisto, dni są krótkie, więc szybko zapada zmrok. Początek listopada skłania wszystkich do refleksji i zadumy, ponieważ zgodnie z polską tradycją, w pierwszych dniach listopada czci się pamięć zmarłych. 1 listopada obchodzi się uroczystość Wszystkich Świętych, potocznie zwaną Świętem Zmarłych, a 2 listopada to Dzień Zaduszny. W te dwa szczególne dni ludzie gromadzą się na cmentarzach, gdzie pochowani są ich bliscy i znajomi.
W naszym miasteczku na cmentarzu znajduje się grób 3 żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. To miejsce jest symbolicznym grobowcem wszystkich bezimiennych polskich żołnierzy, którzy polegli, walcząc o wolność Polski.
Uczniowie klasy IV b na lekcji wychowawczej odwiedzili to szczególne miejsce. Oddali cześć i honor przy grobie bohaterów, zapalili kolorowe znicze i pomogli uczniom klasy VII b w uprzątnięciu liści wokół pomnika.
Mimo smutku i tęsknoty za zmarłymi, którzy odeszli na zawsze, jest to piękne i wzruszające polskie święto.
Pamiętamy, czcimy i szanujemy Bohaterów!
Anna Pietkiewicz
Na naszym cmentarzu jest pewien potrójny grób. Pojawiają się na nim światełka zazwyczaj tylko na Wszystkich Świętych. W tej mogile pochowani są trzej polscy żołnierze, którzy byli przetrzymywani w niewoli niemieckiej jako jeńcy wojenni.
Wszyscy trzej zmarli w podczas II wojny światowej. Pochowano ich w obcej ziemi, z dala od rodzin i bliskich osób.
Dla uczniów klasy 5a ta wizyta na cmentarzu była żywą lekcją historii i okazją do wspólnej zadumy....
Postawiliśmy na grobie kwiaty i zapaliliśmy znicze. Widać, że oprócz nas, jeszcze ktoś pamięta, bo pojawiają się już tam już nowe znicze z tego roku. Wkrótce zapłonie ich dużo więcej.
Pokażcie nam, jak wspólnie, kreatywnie i w oryginalny sposób można wykorzystać odpady. Zróbcie dla nas gadżet, przedmiot codziennego użytku lub jakiś konkretny przedmiot. Zaskoczcie nas i zaprezentujcie, co można zrobić, aby nie marnować wszystkich odpadów!
Zróbcie fotkę i prześlijcie nam na stronę ktotowidzial.pl poprzez formularz zgłoszeniowy. Jury konkursowe oceni pomysłowość, kreatywność i oryginalność nadesłanych prac i wyłoni zwycięzców. Na 50 klas z całej Polski czeka 50 nagród - niezbędny w każdej klasie oczyszczacz powietrza.
Konkurs rozpoczyna się 18 października 2021 r. i trwa do 31 października 2021 r. do godziny 23:59. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 5 listopada 2021 r.
Pamiętajcie, że nasz konkurs to praca w grupach! W konkurencji mogą wziąć udział klasy z całej Polski, zgłoszone przez prowadzącego nauczyciela. Nie zapominajcie też o podpisaniu zgód. Więcej szczegółów w regulaminie konkursu na naszej stronie internetowej.
Pozdrawiamy,
Drużyna Tatrzańskiego Parku Narodowego!
Uwaga!!!
Od dzisiaj do 20 października (do godziny 20.00) na fb naszej szkoły (Szkoła Bisztynek) można głosować na najpiękniejsze drzewo.
Głos oddajemy poprzez umieszczenie pod każdym zdjęciem, które nam się podoba lajka– „lubię to”.
Zwycięzcy otrzymają nagrody-niespodzianki za zajęcie I, II i III miejsca, a ich wręczenie nastąpi w listopadzie.
Organzatorzy konkursu:
- Opiekun Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody p. Maria Baranowska
- Bibliotekarz szkolny p. Marzena Magdziarz
Poniżej przedstawiamy relację fotograficzną z dzisiejszej imprezy...
Powered by aSc EduPage