Poniżej możecie obejrzeć relację fotograficzną z tegorocnej akcji "Sprzątania świata"
Poniżej możecie obejrzeć relację fotograficzną z tegorocnej akcji "Sprzątania świata"
Uczniowie klasy IV a i IVb pod kierunkiem pań: Jolanty Szymonowicz i Anny Wołuckiej obchodzili nietypowe święto "Międzynarodowy Dzień Kropki". Na początku uczniowie obejrzeli film o małej dziewczynce Vashti- bohaterce książki Petera Reynoldsa, która była inspiracją powołania akcji obchodzonej w 196 krajach. Wykonaliśmy różne zadania, m.in. zakropkowany alfabet, kropkowe emotki, spiralę słów. Wielką furorę wywołała zabawa z aplikacją Quiver, za pomocą której uczniowie "ożywili" swoje prace. Kropka była tylko pretekstem do rozmowy na temat dobrych stron, umiejętności i talentów, jakie drzemią w każdym z nas i o odwadze, by to obudzić. Dla nas to znak, że od jednej kropki wszystko się zaczyna... a kończy na wielu połączeniach i powstaje całość- piękny, świadomy siebie i kompetentny człowiek.
Pani bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Biskupcu zbiera naklejki "Gangu Swojaków". Można je otrzymać za zakupy zrobione w "Biedronce". Następnie naklejki wymienia na książeczki i za pośrednictwem olsztyńskiej "Fundacji dla Rodaka", wysyła je do pierwszego polskiego przedszkola i polskiej szkoły w Kazachstanie.
Naklejki można przynosić do naszej biblioteki. Za moim pośrednictwem trafią do Biskupca. Uczniowie, którzy włączą się w akcję zbierania naklejek otrzymają pozytywną uwagę.
Pomóżmy, bo razem można zrobić więcej.
Nauczyciel- bibliotekarz
16 września klasy 1a i 1b udały się na bardzo ciekawe i pouczające zajęcia do bartoszyckiego "Ognika".
Zapraszamy do obejrzenia fotek.
Rodzice, prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u Państwa dzieci. W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.
Zachęcamy do zapozanania się z broszurą dotyczącą wszawicy wszawica_BROSZURA_A5_(1)_(1).pdf
1. Do odwołania w naszej bibliotece będzie funkcjonować tylko wypożyczalnia.
2. Z zasobów biblioteki będą mogli korzystać: uczniowie, przedszkolaki , nauczyciele i pracownicy zespołu.
3. Przed wejściem do biblioteki czytelnicy muszą zdezynfekować ręce.
4. Jednocześnie w wypożyczalni mogą przebywać TYLKO 2 OSOBY, pozostające względem siebie w bezpiecznej odlegości- minimum 1,5 metra.
5. Uczniowie oczekujący przed biblioteką zachowują między sobą odległość od 1,5 do 2 metrów.
6. Biblioteka udostępnia swoje zbiory z ograniczonym dostępem do półek.
7. Rekomenduje się wcześniejsze składanie zamówień na książki. Książki można wcześniej zamawiać poprzez:
- zostawienie wiadomości na FB Biblioteki Zespołu-Szkolno Przedszkolnego im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku,
-informację przesłaną na e-mail bibliotekarki marzena.magdziarz@sp.bisztynek.pl
- wrzucenie kartki z zamówionymi książkami do pojemnika znajdującego się przy wejściu do biblioteki
W informacji wpisujemy swoje dane i tytuły zamawianych pozycji.
8. KSIĄŻKI PODAJE TYLKO BIBLIOTEKARZ.
9. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 przychodzą do biblioteki z wychowawcą na wcześniej umówioną godzinę.
10. Książki oddajemy wkładając je do przygotowanego pojemnika znajdującego się przed biblioteką- oznaczone datą pozostaną w kwarantannie 3 dni.
11. Pomieszczenie biblioteki będzie systematycznie wietrzone, a powierzchnie wspólne dezynfekowane.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 24 września 2013 r. w sprawie organizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą (Dz.U. z 2016 r. poz. 86) pielęgniarka lub higienistka szkolna prowadzi u uczniów szkoły podstawowej znajdujących się na obszarach, gdzie poziom fluorków w wodzie pitnej nie przekracza wartości 1 mg/l, grupową profilaktykę metodą nadzorowanego szczotkowania zębów preparatami fluorkowymi 6 razy w roku, w odstępach 6 tygodni. Uczeń może zostać z nich zwolniony na pisemną prośbę rodziców lub lekarza stomatologa.
W roku szkolny 2021/2022 fluoryzacja zębów będzie realizowana z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych wg wszelkich zaleceń MEiN, MZ i GIS – szczoteczkami jednorazowymi. Terminy fluoryzacji wywieszone będą na tablicy ogłoszeń.
Pielęgniarka szkolna
Zofia Kubińska
13 września 2021 roku uczniowie klasy 3 a byli na wycieczce integracyjnej w Galinach. Mieli okazję poznać i nakarmić zwierzęta w mini zoo, przejechać się wozem zaprzęgniętym końmi po terenie folwarku i obejrzeć konie w boksach. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem i zabawami integracyjnymi.
Klasa VIII b z wychowawczynią p. Jolantą Szymonowicz brała udział w projekcie „Sami możemy niewiele RAZEM możemy więcej". Uczniowie udali się na zajęcia plastyczne do pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku.
"Trzeba uważać: czas się zbyt łatwo w przeszłość zamienia"
(Krzysztof Kamil Baczyński, Elegia codzienna)
Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie ogłasza Wojewódzki Konkurs Recytatorski „BACZYŃSKI 2021”
REGULAMIN
I. Organizatorem konkursu jest Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie.
II. Konkurs został zorganizowany z okazji przypadającej w 2021 roku setnej rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
III. Konkurs jest adresowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych województwa warmińsko-mazurskiego.
IV. Cele konkursu:
1) popularyzowanie twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,
2) rozbudzanie wrażliwości na poezję,
3) doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem i umiejętności recytatorskich,
4) doskonalenie umiejętności z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych.
V. Pracę konkursową stanowi nagranie (film video) recytacji jednego dowolnie wybranego wiersza K. K. Baczyńskiego w autorskim wykonaniu ucznia.
VI. Przez „recytację” rozumie się wykonanie wiersza w formie tradycyjnej (deklamacja z pamięci, czytanie) lub w każdej innej formie zgodnej z artystyczną wizją autora filmu.
VII. Zgłoszenie filmu do konkursu jest jednoznaczne z oświadczeniem, że osobą widoczną na nagraniu jest uczestnik konkursu.
VIII. Uczestników oceniać będzie ustalona przez organizatora komisja konkursowa, która przyzna nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia w dwóch odrębnych kategoriach: uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.
IX. Kryteria oceny prac konkursowych:
1) technika recytacji (dykcja, płynność i tempo czytania),
2) sposób interpretacji (modulacja głosu, intonacja, dramaturgia),
3) pomysł i ogólne wrażenie artystyczne.
X. Zgłoszenia odbywają się poprzez przesłanie nagrania konkursowego w formie linku do filmu opublikowanego w serwisie YouTube (nagranie musi mieć ustawioną widoczność jako „niepubliczne” oraz wyłączoną możliwość komentowania i oceniania oraz skanu czytelnie wypełnionej karty zgłoszenia pocztą email na adres organizatora.
Mail dla szkół podstawowych: BaczynskiSP@wmbp.olsztyn.pl Mail dla szkół ponadpodstawowych: BaczynskiSPP@wmbp.olsztyn.pl Tytuł filmu powinien zawierać imię i nazwisko uczestnika, nazwę szkoły i tytuł wiersza. Wiadomość mailową należy zatytułować „Baczyński 2021”. Termin przesłania pracy konkursowej upływa z dniem 31 października 2021 roku.
XI. Wyniki konkursu wraz z nagrodzonymi filmami zostaną opublikowane na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie.
XII. Po ustaleniu werdyktu organizator telefonicznie lub pocztą e-mail poinformuje uczestników o przebiegu wydarzenia finałowego.
XIII. Terminarz
1) Zamieszczenie regulaminu konkursu na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie – 31.08.2021 r.
2) Przesyłanie prac konkursowych – do 31.10.2021 r.
3) Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu – 30.11.2021 r.
W zależności od sytuacji epidemicznej zostanie zrealizowane stacjonarnie lub zdalnie.
Kontakt: Informatorium. Czytelnia Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie tel. 89 527 54 36 w. 110, e-mail: czytelnia@wmbp.olsztyn.pl
Karta zgłoszenia na konkurs znajduje się pod adresem- https://www.wmbp.olsztyn.pl/index.php/dzialalnosc-edukacyjno-kulturalna/248-konkurs/baczynski-2021-konkurs-recytatorski-w-formule-online/1073-baczynski-2021-konkurs-recytatorski-w-formule-online
Spieszmy się spisać – został już tylko miesiąc!
Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego. Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały ogromy wpływ na przyszłość naszego kraju.
Samodzielne wypełnienie formularza spisowego on-line (na stronie spis.gov.pl) lub telefonicznie (pod numerem infolinii spisowej: 22 279 99 99) trwa tylko kilka do kilkunastu minut, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.
Z osobami, które nie zdecydowały się skorzystać z możliwości samospisu przez Internet lub telefon, będzie kontaktował się rachmistrz spisowy czyli funkcjonariusz państwowy posiadający uprawnienia i kompetencje do przeprowadzania wywiadów spisowych. Rachmistrzowi nie można odmawiać się udzielenia informacji, ponieważ każde takie zdarzenie odnotowywane jest jako odmowa udziału w spisie powszechnym i może skutkować karą grzywny.
Grzywna za odmowę udziału w spisie powszechnym została przewidziana w art. 57 ustawy o statystyce publicznej, który stanowi: „kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym podlega grzywnie”. Kara może wynieść nawet 5 tys. zł. Ta sama ustawa – w artykule 56, przewiduje również nałożenie kary, w postaci grzywny lub ograniczenia wolności do lat dwóch, na osobę, która w formularzu spisowym poda fałszywe dane.
Osobom, które obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych, przypominamy, że chroni je tajemnica statystyczna. Oznacza to, że dane uzyskane podczas spisu mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Zebrane dane są anonimizowane i w takiej postaci są dalej przetwarzane.
Nie czekajmy – spiszmy się! Spis Powszechny to nie inwigilacja, ale możliwość wskazania kierunku przyszłej polskiej polityki na każdym szczeblu – od centralnego aż do poziomu gminy. Taką szansę mamy tylko raz na 10 lat!
Źródło: https://spis.gov.pl/spieszmy-sie-spisac-zostal-juz-tylko-miesiac/
Od 6 do 11 września br. infolinia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 r. pracuje w godzinach od 8:00 do 18:00
Od 6 do 11 września br. infolinia spisowa 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfa operatora) działa w godzinach od 8:00 do 18:00. W niedzielę 12 września br. infolinia będzie nieczynna.
Przypominamy, że na infolinii można się również spisać oraz zweryfikować tożsamość rachmistrza:
wybierz 1 – spis przez telefon,
wybierz 2 – informacje na temat spisu oraz weryfikacja tożsamości rachmistrza.
O tym warto pamiętać w spisie powszechnym:
spis powszechny trwa do 30 września br.,
udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy,
spisu można dokonać również za pomocą aplikacji spisowej dostępnej tu: https://spis.gov.pl,
można się spisać w mobilnym punkcie spisowym, o działaniu którego informują lokalne media,
w urzędach gmin utworzono stanowiska komputerowe dla mieszkańców specjalnie przeznaczone do spisu,
jeżeli respondent nie skorzystał z żadnej z tych możliwości, skontaktuje się z nim rachmistrz, nie można odmówić przekazania danych spisowych rachmistrzowi,
rachmistrz dzwoni z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99,
odmowa udziału w spisie obciążona jest karą grzywny do 5 tys. zł,
dane uzyskane w spisie są niezbędne do planowania rozwoju gmin.
Źródło: https://spis.gov.pl/od-6-do-11-wrzesnia-br-infolinia-narodowego-spisu-powszechnego-ludnosci-i-mieszkan-2021-r-pracuje-w-godzinach-od-800-do-1800/
Zmiana godzin dowozów do szkoły:
7.30- Paluzy
7.40- Łędławki
6.50- Pleśno
Powered by aSc EduPage