WYZWANIE 01
PODSUMOWANIE
Komunikacja - słowa mają moc
WSPANIALE, ŻE UDAŁOCI SIĘ WYTRWAĆ !
W tym zadaniu ćwiczyliście: cierpliwość, wytrwałość, wyciąganie wniosków, komunikację, obserwację, jak spada poczucie własnej wartości i pewności siebie.
CZY ..
Ryż w słoiku, do którego kierowaliście negatywne słowa zaczął pleśnieć, jest bardziej żółtawy albo ściemniał? Czy widać na nim znaczącą różnicę w porównaniu do drugiego, który powinien wyglądać całkiem normalnie? Ew. zmiany to lekko różowy, żółty nalot, ale znacznie przyjemniejszy dla oka, niż drugi. Jeśli tak, gratulacje! Wasz eksperyment się udał. Jeśli jeszcze nie, to nic. Mów więcej i częściej, na pewno się uda!
PYTANIA POMOCNICZE
Łatwiej było Ci mówić miłe czy niemiłe słowa? Co było dla Ciebie przyjemniejsze, rozmowa z "pozytywnym ryżem" czy z "negatywnym"? Jak czułaś/eś się mówiąc "nie lubię Cię, jesteś głupi, boję się"? Czy czułaś/eś się inaczej, lepiej mówiąc "lubię Cię, dziękuję, że jesteś, jesteś super"? Czy było Ci łatwo doczekać się efektów?
BADANIA NAUKOWE
W ciągu 12 lat pracy naukowej, japoński naukowiec Masaru Emoto udowodnił w swoich eksperymentach, że woda może magazynować informacje, uczucia i stany świadomości, a także że reaguje na nasze myśli i słowa, które następnie potrafi odzwierciedlić. Zależnie od tego, jakie wysyłano słowa podczas doświadczeń w kierunku kropli wody, jej kryształki po zamrożeniu ukształtowały się w zupełnie różne formy krystaliczne.
FAKTY
Nasz organizm w 70%/82% (różnie źródła podają), w każdym razie pewne jest to, że w większości, składa się z wody. Wnioski zaczęto badać w wielu krajach. Odkrycie, tego że woda reaguje na nasze myśli, słowa, daje ogromną wiedzę na temat możliwości jej wykorzystania lub ostrożności.
Przypomnij sobie sytuacje, w której coś Ci się nie udało, np. słaba ocena z klasówki, czy poszło gorzej na jakimś turnieju itp. Zwykle wtedy mówimy, "jaka/i ja głupia/i jestem", "jestem do niczego". Może być też sytuacja, kiedy ktoś inny wciąż nam powtarza, dokucza mówiąc "Tobie się nie uda", "jesteś za słaby/a", "z Ciebie to nic nie będzie".
JAK WYKORZYSTAĆ TĄ WIEDZĘ?
Kiedy wciąż jesteśmy poddawani takim negatywnym wpływom, nasz środek zaczyna psuć się tak jak ryż w słoiku. I to wcale nie dlatego, że jesteśmy bezwartościowi i nikt nas nie lubi. Te kierowane słowa sprawiają, że czujemy się źle w środku. Jeżeli zawsze oceniasz siebie bardzo surowo lub pozwalasz jak ktoś tak do Ciebie mówi albo widzisz jak ktoś mówi tak do innych - właśnie wtedy osoba, do której padają takie słowa będzie chorowała, jak ten ryż.
Co możesz z tym zrobić?
"KŁAMSTWO WYPOWIEDZIANE 1000 RAZY STAJE SIĘ PRAWDĄ" JOSEPH GOEBBELS
Nasz mózg nie odróżnia prawdy od fałszu. Dlatego pamiętaj, że kiedy mówisz coś niemiłego w złości, do siebie czy innych, nasz mózg odbiera to jako pewne. Im częściej to słyszy, tym bardziej przekonany jest o tym, że tak jest naprawdę.