Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany
Aktualności
Plan lekcji
Wycieczka do Bezled
15 października uczniowie klas 3a i 3b udali się na wycieczkę do Bezled, aby zwiedzić przejście graniczne. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wyjazdu.
Autor zdjęć- pani Justyna Guż.
19
Uwaga!!!
We wtorek (5 listopada) jest zebranie z rodzicami. Początek godzina 15.30.
Dzień pracowników oświaty...
11 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy święto wszystkich pracowników oświaty, które pospolicie nazywane jest Dniem Nauczyciela. Nic bardziej mylnego. Żadna placówka oświatowa nie może sprawnie funkcjonować bez całego zaplecza- pań z sekretariatu, woźnych, kucharek... oraz zaangażowania rodziców...
Poniżej przedstawimy fotorelację z apelu
20
Pamiętamy...
Żywe Dziedzictwo - pamięć o bohaterach Września 1939 roku, pamięć o powstańcach warszawskich
- BohaterOn 2019’
W naszej szkole obchodziliśmy 75 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z racji tego, że świadków i uczestników tamtych wydarzeń jest wśród na coraz mniej i chcielibyśmy ich godnie uhonorować, kolejny już raz przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Kampanii BohaterON, polegającej na pisaniu i wysyłaniu kartek pocztowych żyjącym wśród nas powstańcom warszawskim. „Żywa lekcja historii” miała miejsce na lekcjach historii, plastyki i na naradach klasowych - na kartki przez nas przygotowane (według własnego projektu graficznego) uczniowie przelali słowa uznania, pozdrowienia i życzenia dla powstańców. Można też było przynieść kartkę własną - od innych osób - członków rodziny, znajomych. Pisanie kartek poprzedziły lekcje o powstaniu warszawskim. Jak się okazało, niektórzy uczniowie, po zwiedzeniu w czasie wakacji Muzeum Powstania Warszawskiego podzielili się swoimi wrażeniami i zdobytą tam wiedzą i chętnie zaprezentowali na lekcjach historii pamiątki z Muzeum, jak też opowiedzieli o zwiedzanych tam ekspozycjach.
W tym samym czasie uczniowie poznawali też wydarzenia z września 1939 roku. Wystawa okolicznościowa w formie gazetki ściennej prezentowała wydarzenia z czasów wybuchu II wojny światowej i powstania warszawskiego. Uzupełnieniem tego była żywa lekcja historii, jaką 2 października 2019 roku przygotowała dla nas grupa historycznej rekonstrukcji z programem „Wrzesień 1939”. Rekonstruktorzy, młodzi miłośnicy historii, przedstawili nam historię wojny obronnej 1939 roku i nakreślili losy polskich żołnierzy na frontach II wojny światowej. W czasie prezentacji uczniowie żywo uczestniczyli niej, wcielając się w postać żołnierzy, mogli też popróbować prawdziwej musztry wojskowej.
Pomysłodawcą zaproszenia do nas grupy historycznej rekonstrukcji jest p. Judyta Gos-Mączarska. Wychowawcy klas zachęcali uczniów do licznego uczestnictwa w programie i, jak się okazało, odbiór był bardzo żywy, uczniowie słuchali i oglądali prezentację w skupieniu, jak też chętnie włączali się w poszczególne etapy narracji historycznej- przymierzali strój i wyposażenie wojskowe.
Udział naszej szkoły w Ogólnopolskiej Kampanii „BohaterON Włącz historię!” koordynuje p. Maria Buszkiewicz. W tym roku przygotowaliśmy do wysłania 210 kartek.
OKULARY DLA AFRYKI
W ciągu ostatniego roku zbieraliśmy używane okulary, które przekazaliśmy organizatorowi akcji- OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii.
Mobilne Planetarium
Dnia 05-06 listopada 2019 r. do naszej szkoły przyjedzie Mobilne Planetarium z seansami filmowymi dostosowanymi do wieku uczniów.
Pokazy filmowe obejmują wszystkich uczniów szkoły (od przedszkola do klasy VIII).
Koszt seansu 7
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków na ten rok szkolny wynosi 35 złotych i należy je wpłacić do wychowawcy do 15 października.
Święto Drzewa
Uczniowie naszej placówki obchodzili Święto Drzewa i zasadzili kilkanaście sadzonek drzew, krzewów i kwiatów przy budynku szkoły (w pobliżu łącznika).
Uwaga!!!
Organizacja obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej (piątek-11 października)
- 1, 2 i 3 lekcja- zajęcia odbywają się według planu,
- 4 lekcja- uroczysty apel, obowiązuje strój galowy,
- 5 lekcja- spotkania z wychowawcami,
- po 5 lekcji odwozy (jest tylko 1 kurs)
14 października na podstawie Art. 74. Karty Nauczyciela jest wolny i nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.
Wycieczka dzieci do schroniska w Pudwągach
24 września uczniowie z klas: 3a i 3 b wybrali się na wycieczkę do schroniska w Pudwągach. Odwiedzili także plac zabaw w Reszlu, gdzie świetnie się bawili. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ich wyjazdu.
Zdjęcia- p. Justyna Guż.
6
"Archi- przygód" ciąg dalszy
W dniu 26 września odbyły się drugie zajęcia z cyklu "Archi-przygody" w klasie 3B.Uczniowie tym razem skupili się na rozmowie o ich najbliższym otoczeniu, o miejscach w Bisztynku, które lubią, w których czują się dobrze i chętnie spędzają czas wolny. Wspólnie zaznaczyli na mapie te miejsca i wyznaczyli trasę spaceru badawczego, na który się udali. W trakcie spaceru odwiedzili takie punkty jak: pomnik Henryka Sienkiewicza, pomnik plebiscytowy, największy dąb w mieście, kościół poewangelicki i Bramę Lidzbarską. Podczas przechadzki rozmawiali o materiałach budowlanych, ich charakterystyce i odczuciach w bezpośrednim kontakcie z nimi. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie adaptowanej Bramy Lidzbarskiej, w której też uczniowie rysowali jedno z odwiedzonych miejsc.
1
Udział naszej szkoły w programie "Hello ICE".
Szkoła nasza przystąpiła do programu "Hello ICE".
Program stworzyła firma Budimex. Ma on na celu poprawić bezpieczeństwo dzieci na drogach. Adresowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Do programu włączyli się także przedstawiciele policji oraz innych służb zapewniających bezpieczeństwo dzieciom.
Efektem końcowm programu będzie stworzenie Białej Księgi Bezpieczeństwa, która pokaże, jak zachowywać się w szczególnie kłopotliwych miejscach oraz jak poprawić te najbardziej niebezpieczne.
Na stronie Hello ICE zamieszczona jest interaktywna mapa, na której zarówno nauczyciele razem ze swoimi klasami, jak i rodzice z dziećmi, mogą wskazywać miejsca, które ich zdaniem są niebezpieczne i stanowią zagrożenie dla najmłodszych. Dzięki takiej mapie, dzieci oraz ich opiekunowie będą mogli szybko zidentyfikować dane miejsce i zachować w jego okolicach szczególną ostrożność. Dodatkowo po przeanalizowaniu wskazanych niebezpiecznych punktów, eksperci z Budimeksu przygotują propozycje przebudowy tych miejsc, by stały się bezpieczniejsze i przyjazne dzieciom, a następnie przedstawią je samorządom lokalnym.
Na terenie szkoły do akcji przystąpiły panie: Magdalena Marczak-Zień i Justyna Mądrzejewska.
Informacja dla emerytów i rencistów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bisztynku
W związku z ustaleniem nowego Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych obowiązującego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bisztynku informujemy, iż od dnia 8 października 2019 roku w państwa obowiązku jest dostarczenie do sekretariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dokumentów potwierdzających dochody za rok poprzedni (PIT) w nieprzekraczalnym terminie do końca marca danego roku kalendarzowego.
W przypadku niedostarczenia lub dostarczenia po terminie tych dokumentów nie będziecie państwo mogli korzystać z ulgowych świadczeń finansowanych z funduszu socjalnego.
Dokumenty, o których mowa (oświadczenie o dochodach oraz wniosek o przyznanie świadczenia) można pobrać na http://bip.zsp.bisztynek.pl
Wszelkie informacje o imprezach kulturalnych finansowanych z funduszu będzie można uzyskać osobiście lub telefonicznie (tel.0 89 7189052) w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bisztynku, ul. Kolejowa 5 (nie będą one zamieszczane na stronie szkoły).
„ARCHI-PRZYGODY" w naszej szkole
W dniu 19 września w szkole miały miejsce pierwsze zajęcia z cyklu „Archi-przygody”. Klasa 3B uczestniczyła w 2 godzinnych warsztatach prowadzonych przez architekta Łukasza Hołowieszko, którego zadaniem było przybliżenie tego czym jest architektura i kim jest architekt. Uczniowie wspólnie z prowadzącym tworzyli definicję architekta i architektury, poznali przykłady budowli od starożytności po wizje budownictwa przyszłości, sami rysowali wymarzone domy a na końcu wspólnie stworzyli z przyniesionych materiałów swoje schronienie, które miało posiadać cechy architektury – co uczynili z wielką radością i potrafili wytłumaczyć swoje dzieło.
„ARCHI-PRZYGODY" to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla […] uczniów szkół podstawowych. Stanowi propozycję przeprowadzenia zajęć o tematyce przybliżającej rozumienie zagadnień związanych z architekturą, a także wprowadzających w kulturę życia społecznego. Główne założenia programu skupiają się wokół: nabywania przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni, zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz jej wpływu na otoczenie, a także docenienie tradycji architektonicznych i środowiska naturalnego.” (nck.pl)
Sprzątanie Świata 2019'
Nasza szkoła brała udział w akcji "Sprzątania Świata". Klasy piąte 20 września porządkowały las, a pozostali uczniowie 24 września sprzątali Bisztynek.
12
Pokaz "Wrzesień' 39"
Uwaga!!
1 października 2019r. o godzinie 8.10 rozpocznie się pokaz historyczny pt. "Wrzesień' 39".
Pokaz przeznaczony jest dla wszystkich uczniów klas starszych (4-8).
Cena biletu- 5 zł.
„Moja ulubiona postać z bajki”
Bibliotekarz Szkolny ogłasza konkurs plastyczny
„Moja ulubiona postać z bajki”.
Konkurs jest zorganizowany w związku z przypadającym 5 listopada Dniem Postaci z Bajek.
Regulamin konkursu
- Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych uczniów z klas I-III oraz dzieci z przedszkola (pięciolatki i sześciolatki).
- Format prac A4, a technika wykonania dowolna.
- Przy ocenie prac będzie brana pod uwagę pomysłowość i staranność wykonania.
- Prace, które nie spełnią wymogów formalnych lub zostaną dostarczone do organizatora po terminie nie będą podlegały ocenie.
- Podpisane na odwrocie prace (imię, nazwisko dziecka, klasa lub grupa przedszkolna) należy dostarczyć do biblioteki do 8 listopada 2019r.
Zapraszam do udziału.
Bibliotekarz szkolny
Marzena Magdziarz
„Książka, która lubię to…”
Bibliotekarz szkolny ogłasza konkurs plastyczny
„Książka, która lubię to…”
Regulamin konkursu
- Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych uczniów z klas IV-VIII. Osoby, które wezmą udział w konkursie otrzymają dodatnie punkty z zachowania.
- Format prac A4, a technika wykonania dowolna.
- Przy ocenie prac będzie brana pod uwagę pomysłowość i staranność wykonania.
- Prace, które nie spełnią wymogów formalnych lub zostaną dostarczone do organizatora po terminie nie będą podlegały ocenie.
- Podpisane na odwrocie prace (imię, nazwisko dziecka, klasa) należy dostarczyć do biblioteki do 8 listopada 2019r.
Zapraszam do udziału
Marzena Magdziarz
Rodzice dzieci przedszkolnych!!!
- Chcecie, aby Wasze dzieci korzystały z księgozbioru naszej biblioteki szkolnej?
- Przyjdźcie do sali numer 13 (w budynku byłego gimnazjum- obok sali gimnastycznej) i zapiszcie je!!!
- Biblioteka otwarta jest w następujących godzinach:
Poniedziałek- 8.00-12.35 i 13.00- 15.30
Wtorek- 8.00-12.35 i 13.00- 15.30
Środa- 8.00-12.35 i 13.00- 15.00
Czwartek- 8.00-12.35 i 13.00- 15.00
Piątek- 8.00-12.35 i 13.00- 14.00
Zapraszam serdecznie :)
Marzena Magdziarz
Nauczyciel-bibliotekarz
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie