Osoby, których dzieci korzystają z pomocy MOPS-u przy refundowaniu posiłków i chcą otrzymywać takie dofinansowanie w przyszłym roku muszą w grudniu złożyć w bisztyneckim MOPS-ie deklarację.
Aktualności
Uwaga!
Andrzejki w 1b
A tak na zabawie andrzejkowej bawili się uczniowie klasy 1b...
14
Wizyta uczniów klasy VII b w bisztyneckim DPS
27 listopada klasa VIIb wraz z nauczycielką - p. Jolantą Szymonowicz gościła u mieszkanek Domu Pomocy Społecznej. Gospodynie pod okiem Pani Małgosi Pyrczak zaprezentowały program artystyczny, który chwytał za serce. Dopełnieniem przekazu była piękna scenografia. Po wystąpieniu mieszkanek był czas na wspólne rozmowy, poczęstunek oraz zabawę w kalambury. Jak zawsze zostaliśmy przyjęci ciepło i serdecznie.
1
Andrzejki w 1a
Tak się bawiła kl. 1a podczas zabawy andrzejkowej. Konkursy i wróżby przygotowały uczennice klasy 7b Kornelia Mączarska, Natalia Brudzyńska i Wiktoria Hubacz. Pyszne ciasta przygotowali rodzice. Dziękujemy.
13
"Podróż w nieznane z kluczem wędrownych ptaków"
Antoine de Saint Exupery-autor "Małego Księcia" stwierdził: "Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, chociaż niewielu z nich to pamięta".
Pisarz dedykuje tę książkę swojemu przyjacielowi, Leonowi Werth- "gdy był jeszcze małym chłopcem".
My dedykujemy nasz spektakl zarówno dorosłym, aby z sentymentem mogli powrócić do lat dzieciństwa, jak i dzieciom oraz młodzieży, aby spróbowali zrozumieć świat dorosłych...
Bardzo serdecznie zapraszamy więc WSZYSTKICH
Anna Wołucka
Czy to jutro, czy to dziś zawsze jest potrzebny Miś!!!
W dniach 25- 27 listopada w naszej szkolnej bibliotece uroczyście obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
Dzieciom z klas młodszych oraz przedszkolakom pani bibliotekarka zaproponowała udział w zajęciach, które rozpoczynały się od głośnego czytania utworu opowiadającego o przygodach wybranego misia, np. Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Emisia czy innego sympatycznego niedźwiadka.
Pani bibliotekarka także przybliżała zebranym historię tego misiowego święta.
Ponadto dzieci mogły zagrać w gry planszowe i układać puzzle- oczywiście z misiem w tle. Przedszkolaki z grupy "Niedźwiadki" poczuły się prawie jak w kinie i obejrzały bajkę "Miś Uszatek", która bardzo przypadła im do gustu.
Z misiowymi pozdrowieniami :)
Marzena Magdziarz
Nauczyciel-bibliotekarz ZS-P w Bisztynku
23
Działania szkolnego koła PCK
W tym tygodniu uczennice klasy 8a: Julia Godzieba, Karolina Kowalczyk, Natalia Śnieżko i Daria Maszaro, które należą do szkolnego koła PCK przeprowadziły zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w przedszkolu.
21
Realizacja programu "Trzymaj formę"
Wiem co jem! To temat lekcji biologii w klasie 7. Młodzież zrobiła kolorowe kanapki, w których opisaliśmy składniki odżywcze, witaminy i sole mineralne. Nasze kanapki były różnorodne, bogate w składniki odżywcze i bardzo smaczne. Lekcja była kolejnym etat realizacji programu Trzymaj formę.
Maria Baranowska
1
Pierwszaki z Bisztynka odwiedziły Komendę Powiatowej Straży Pożarnej
31 października br. uczniowie klas I a i I b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bisztynku byli na wycieczce w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. W trakcie zajęć dzieci nauczyły się m.in. prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zasad bezpiecznej ewakuacji oraz prawidłowego wzywania służb ratowniczych. Dzięki multimedialnemu wyposażeniu sal dydaktycznych, zajęcia były podparte krótkometrażowymi filmami rekomendowanymi przez Komendę Główną PSP oraz efektami specjalnymi.
2
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w naszej szkole
14 listopada to Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, dlatego w naszej szkole wszystkie chętne dzieci i pracownicy mogli sobie zmierzyć poziom cukru we krwi. Badanie przeprowadziła pani pielęgniarka.
Archi-przygód ciąg dalszy...
W zeszłym tygodniu odbyły się kolejne warsztaty "Archi-przygód" w klasie III b.
Prowadzenie warsztatów- p. Łukasz Hołowieszko
6
Śniadanie Daje Moc!
Dnia 7 listopada br. uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim programie „ŚNIADANIE DAJE MOC”.
Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie uczniom, jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W tym dniu dzieci wraz z wychowawcami przygotowały śniadanie. Były to: zdrowe i pożywne kanapki, szaszłyki owocowe, sałatki, soki, produkty mleczne oraz płatki zbożowe. W przygotowaniu zdrowego śniadania uczniowie wykazali się pomysłowością oraz dużym zaangażowaniem.
Przy zakupie potrzebnych produktów finansowo pomogła nam p. Lidia Tomasik z MOPS-u.
Dziękujemy!
Tekst: Wanda Mielczarek
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolego w Bisztynku świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
[Bisztynek, 15.11.2019r.]
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bisztynku bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także nasza placówka, która zorganizuje 20.11.2019r. o godzinie 10:00 „niebieski marsz” ulicami miasta z udziałem przedstawicieli władz lokalnych.
„ Jeżeli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższa jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania”- Janusz Korczak
Powspominajmy...
Jeszcze kilka fotek z finału Konkursu Wiedzy Olimpijskiej. Wykonanie zdjęć pan Rafał Kasabuła. Dziękujemy za możliwość udostępnienia :)
Rok 2019- Rokiem Matematyki
Senat ustanowił rok 2019 Rokiem Matematyki, w związku z tym, uczniowie klas IV-VIII przygotowali informacje w formie plakatu na temat wybranego, znanego matematyka. Plakat musiał zawierać portret, ciekawostki z życia oraz ich dokonania. Plakaty można oglądać na gazetce szkolnej.
Tekst- Marcin Patrejko
Planetarium Mobilne z Olsztyna w naszej szkole
Dnia 06-08 listopada w Naszej Szkole gościliśmy Planetarium Mobilne z Olsztyna. Uczniowie mili okazję poznać magię gwiazd, układ plant i oglądać inne ciekawe zjawiska występujące na niebie. Seanse były dostosowane do poszczególnych grup wiekowych uczniów. Klasy młodsze i przedszkola oglądały seans pt: "Mała gwiazdka, której się udało", klasy III- VI- "Dwa szkiełka", a klasy starsze- "Niespokojny wszechświat ".
Tekst- Marcin Patrejko
Nasi uczniowie w finale Konkursu Wiedzy Olimpijskiej
Finał Konkursu Wiedzy Olimpijskiej
w Białymstoku – 4.11.2019r.Trzeba było się wykazać nieszablonową wiedzą dotyczącą igrzysk, dyscyplin i wyników. W Białymstoku odbył się krajowy finał Konkursu Wiedzy Olimpijskiej "100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego 1919-2019". Konkurs miał na celu nie tylko uczczenie jubileuszu 100 lat działania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, ale przede wszystkim promowanie edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu oraz upowszechnianie wiedzy historycznej o dokonaniach olimpijczyków.
W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: podstawowej, ponadpodstawowej i open. Ich zmaganiom przyglądali się m.in. minister edukacji Dariusz Piontkowski, a także olimpijczycy i medaliści igrzysk: Wojciech Fortuna (złoto w 1972 r. w Sapporo), Piotr Markiewicz (brąz w 1996 r. w Atlancie), Marian Sypniewski (brąz w drużynie 1980 r. w Moskwie oraz brąz w drużynie w 1992 r. w Barcelonie) czy Mieczysław Nowicki (brąz w 1976 r. w Montrealu).
W internetowych eliminacjach wzięło udział kilka tysięcy osób. W skład reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego weszli – Dawid Gadomski, Kacper Kozerski, Gabriel Łuczyc i Filip Raczkowski – uczniowie Szkoły Podstawowej w Bisztynku.
Dwa etapy finału
Zmagania rozpoczęły się od części pisemnej, w której zawodnicy musieli odpowiedzieć na 20 pytań. Ten etap pozwolił na wyłonienie po 6 najlepszych uczestników konkursu w poszczególnych kategoriach. Następnie 18 finalistów przystąpiło do części ustnej. Tu zawodnicy musieli wykazać się m.in. znajomością wyglądu czy życiorysów olimpijczyków oraz wiedzą nt. konkurencji olimpijskich na igrzyskach w Rio de Janeiro.
W ścisłym finale szkół podstawowych znaleźli się Dawid i Gabriel, jednak najlepszy wynik uzyskała białostoczanka Monika Urbańska. Drugi był Dawid, a trzeci Gabriel.Gabriel otrzymał także puchar jako najmłodszy uczestnik konkursu (2009r). Nagrodę odebrał z rąk ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego.
Finał Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej zorganizowany został przez Podlaską Radę Olimpijską Polskiego Komitetu Olimpijskiego wspólnie z Podlaskim Kuratorium Oświaty.Tekst: Magdalena Marczak-Zień
12
Intendent informuje...
Od 1 grudnia 2019 roku dzienna stawka wyżywienia w naszej placówce wzrośnie do 4,50 zł
Wspólne śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego"
8 listopada wszyscy uczniowie przychodzą ubrani na galowo. Tego dnia zbierzemy się w sali gimnastycznej i o godzinie 11.11 rozpoczniemy śpiewanie wszystkich zwrotek naszego hymnu, a tym samym włączymy się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Śniadanie Daje Moc!
7 listopada w klasch I-III, a klika dni później- 13 XI, uczniowie naszej szkoły wezmą udział w akcji Śniadanie Daje Moc!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie