Oto efekt projektu czytelniczego w klasie 2b!
Uczniowie klas VII i VIII,
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie serdecznie zaprasza młodzież z klas VII i VIII szkół podstawowych z woj. warmińsko-mazurskiego do udziału w:
Konkursie fotograficznym pn.
Kolorami zaskakuje i do tego pysznie smakuje –
„Smaki Warmii i Mazur w obiektywie”.
Pracą konkursową jest wykonanie fotografii (maksymalnie 3 sztuk), które prezentować będą dowolny regionalny produkt rolny lub rolno-spożywczy w różnych kontekstach i na różnych etapach produkcji, przetworzenia lub sprzedaży. Zdjęcia mogą ukazywać np. pola uprawne, ogrody, sady, produkty nieprzetworzone lub przetworzone pochodzące od regionalnych producentów żywności, etapy produkcji żywności, lokalne bazary, targowiska itp.
Zgłoszenia oraz prace konkursowe należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej:
(po dłuższym boku) w postaci linku do WeTransfer lub Dysk Google
w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.10.2022 r. na adres:
Podając w tytule maila:
KONKURS FOTOGRAFICZNY
Kolorami zaskakuje i do tego pysznie smakuje –
„Smaki Warmii i Mazur w obiektywie”
Regulamin Konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej organizatora www.kowr.gov.pl/o-kowr/informacje-z-regionow/konkurs-fotograficzny-smaki-warmii-i-mazur-w-obiektywie.
Nasza szkoła bierze udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”, która odbędzie się w całym kraju 22 kwietnia (piątek).
Do udziału zapraszamy także chętnych rodziców.
Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie „Dla Polski”.
13 kwietnia na lekcji informatyki w rolę nauczyciela wcielił się Piotrek z klasy 7b. Zapoznał on swoich kolegów i koleżanki z programem GIMP.
GIMP (ang. GNU Image Manipulation Program) – bezpłatny, otwartoźródłowy program do edycji grafiki rastrowej. Pozwala na operacje takie jak m.in. retusz, skalowanie, rysowanie, dodawanie tekstu, umożliwiając pracę na warstwach i kanałach, dostosowywanie interfejsu czy tworzenie skryptów automatyzujących niektóre czynności.
A w galerii zdjęć znajdują się efekty naszej wspólnej pracy.
5 kwietnia, podczas zajęć zastępczych w klasie 5b, pani bibliotekarka, zrealizowała projekt edukacyjny w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa "Książka łączy. Zawsze!"
W naszym przypadku "Bajki ukraińskie" (w wdaniu polsko-ukraińskim) połączyły Lizę- dziewczynkę z Ukrainy i jej polskich kolegów.
Dziękuję: Lizie, Natalce, Oliwce, Merceli, Wiktorii, Michałowi, Rafałowi i Kubie, czyli wszystkim tym, którym się chciało czytać oraz pani Magdalenie Marczak-Zień za możliwość przeprowadzenia zajęć.
Marzena Magdziarz
Nauczyciel-bibliotekarz
Serdecznie dziękujemy Paniom: Beacie Arodź- kierownikowi PCK w Bartoszycach oraz Ilonie Frankowskiej- opiekunowi Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 4 w Bartoszycach za udzieloną pomoc naszemu nowemu uczniowi.
Powered by aSc EduPage