Aktualności

          • Uwaga! Uwaga! Uwaga!

          •  

            Ogłaszamy konkurs na najpiękniej ozdobioną klasę!!!

             

            Kryteria:

            - nastrój świąteczny

            - własnoręcznie wykonane ozdoby

            - zaaranżowanie całej przestrzeni klasy

            - ogólne wrażenie

             

            Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 grudnia 2022 r.

             

          • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

          •  

            5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, środowiska, zwierząt czy otoczenia.

             

            Z tej okazji zachęcamy uczniów wszystkich klas do wykonania plakatów PROMUJĄCYCH POMAGANIE.

            Plakat ma w graficzny sposób propagować ideę wolontariatu lub poprzez hasła zachęcać do niesienia pomocy potrzebującym.

            Klasy 1-3 dostarczają prace do p. Doroty Czepil, a klasy starsze do p. Agnieszki Żyły.

             

          • Niespodzianka od p. Agnieszki Frączek

          •  

            Do naszej biblioteki dotarła przesyłka od pani Agnieszki Frączek.

            Tak, tak- tej samej, która jakiś czas temu przysłała nam swoje zdjęcie z pozdrowieniami.

            Tym razem otrzymaliśmy od pani Agnieszki książkę jej autorstwa "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą" z cudowną dedykacją.

             

            Agnieszka Frączek- dziękuję bardzo.

             

            Marzena Magdziarz

            Nauczyciel-bibliotekarz

          • #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa

          •  

            W zeszłym tygodniu klasa 8a, a dzisiaj (29 listopada) 8b podczas zajęć zastępczych z bibliotekarką szkolną odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Bisztynku, która w nowej lokalizacji znajduje się bardzo blisko nas, bo została usytuowana na czas remontu na terenie naszego zespołu szkolno-przedszkolnego. 

             

            Pani bibliotekarka wytłumaczyła w obu klasach, co trzeba zrobić, aby się do biblioteki publicznej zapisać. Poza tym uczniowie mogli obejrzeć książki, poczytać czasopisma lub pograć w planszówki.

             

            Wizyty w Bibliotece Publicznej w Bisztynku odbywają się w ramach realizacji na terenie naszej szkoły Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

          • Spotkania autorskie z p. Martą Krzemińską

          •  

            28 listopada z przedszkolakami z grupy "Biedronki" i uczniami obu klas trzecich spotkała się pisarka Pani Marta Krzemińska.

            Pani Marta pisze utwory dla dzieci, wcześniej tłumaczyła książki z języka niderlandzkiego.

            Podczas spotkania z przedszkolakami przeczytała książeczkę "Królik Franek i draka z siostrą", a uczniom klas trzecich zaprezentowała serię książek popularnonaukowych, które do tej pory napisała.

            Poza tym pani Marta opowiedziała dzieciom, jak wygląda w jej przypadku pisanie książek oraz udzielała odpowiedzi na różne dziecięce pytania.

            Bardzo dziękuję za przesympatyczne spotkania, tym bardziej że Pani Marta zgodziła się przyjechać do nas zupełnie za darmo i jeszcze zostawiła w bibliotece prezenty, którymi, oczywiście, są książki jej autorstwa.

            Pani Marta specjalnie w ostatnią sobotę wraz z członkami swojej rodziny przyjechała z Warszawy na Warmię, aby w drodze powrotnej do domu odwiedzić naszą bibliotekę i odbyć dwa cudowne spotkania ❤

            Pani Marto, dziękuję raz jeszcze w imieniu swoim i moich czytelników.

             

            Marzena Magdziarz

            Nauczyciel-bibliotekarz

          • Herbatka u Hobbita z klasą 6b

          •  

            Klasa 6b  skończyła omawianie lektury J.R.R. Tolkiena pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

            W związku z tym ten właśnie hobbit, pan Bilbo Baggins postanowił zaprosić uczniów na herbatkę w swoim domku na Pagórku. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu było przebranie się uczniów za różne postacie z tej książki.

            I tak oto 18 listopada, w piątek wszyscy spotkali się w domu Bilba, gdzie ucztowali do wieczora (w każdym razie bardzo długo).

            Gości było co niemiara, a poza "dobrymi" postaciami takimi jak Krasnolud Bombur, elf Thranduil, Beorn, Bard czy Gandalf, pojawił się także smok Smaug- główny antagonista.

            Poczęstunek przeszedł najśmielsze oczekiwania uczniów. Ciastka i babeczki, szarlotka i bułeczki maślane, sałatka owocowa i rogaliki z jabłkiem, placuszki twarogowe i powidła malinowe to tylko niektóre przysmaki, którymi uraczył gości gospodarz. Zresztą, tym samym ugościł kompanów swoich przygód podczas ich pierwszej wizyty, co można wyczytać na kartach powieści J.R.R. Tolkiena.

            Zabawa trwała w najlepsze. Wszyscy jedli, pili, śmiali się oraz wspominali najróżniejsze przygody hobbita.

            A gdy przyjęcie miało się już kończyć, Bard- Michał Podolecki, jeden z gości wyszedł na środek pokoju i zaczął mówić:

            „Moi towarzysze, przyjaciele. Ufam, że Wam smakowało, ale nie chciałem na początku tej uczty mówić "smacznego", ponieważ byłem przekonany o Waszych nienagannych zdolnościach kulinarnych i wiedziałem, że i tak będzie smaczne. Ale to nie jest teraz najważniejsze. Najważniejsze jest to, że już powoli kończy się nasza przygoda, ktoś mógłby nawet powiedzieć- podróż. Tam i z powrotem z hobbitami, elfami, krasnoludami i magicznymi miejscami, które się z nimi kojarzą. I bardzo Was proszę, żeby to, wszystko czego się podczas tej przygody nauczyliśmy, nie odeszło w niepamięć. Wręcz przeciwnie. Stoję tu dziś przed Wami z głęboką nadzieją, że już do końca życia będziecie pamiętać i ciepło wspominać dzień, w którym tak serdecznie ugościł nas nasz ulubiony hobbit. Czyli oczywiście pan Bilbo Baggins!”

             

            Tekst- Michał Podolecki, klasa 6b

             

             

          • #Laboratoriaprzyszłości

          •  

            OBWODY ELEKTRYCZNE W LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

            Cieszymy się nowym sprzętem zakupionym z programu #Laboratoriaprzyszłości.

            Obwody elektryczne nie są im obce. Młodzież z klasy 8A pod czujną opieką p. Marcina na lekcji fizyki wykorzystuje sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria przyszłości. Ten innowacyjny zestaw składa się z różnych elementów elektrycznych i elektronicznych zamontowanych w oddzielnych modułach. Moduły można łączyć ze sobą tak, że układ elektryczny jest jednocześnie obrazem jego schematu. To pomoc dydaktyczna ułatwiająca uczniom poznawanie podstawowych zasad dotyczących obwodów prądu, łącząca wyjątkową poglądowość z nowoczesnością.

             

            Marcin Patrejko