• UWAGA!

Od 6 lutego 1 lekcja zaczynać się u nas  będzie o godzinie 8.15!

W związku z tym zmienia się  rozkład dzwonków:

• Pożegnanie pani Anny Wołuckiej

20 stycznia odbył się uroczysty apel, podczas którego pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę po 40 latach pracy- panią Annę Wołucką.

Redaktorka szkolnej gazetki " Robaczek", opiekun szkolnego Koła Teatralnego, autorka i reżyserka spektakli teatralnych, prowadzącą przez wiele lat program profilaktyczny "Trzeci Elementarz, czyli Program Siedmiu Kroków".

Uhonorowana najwyższym odznaczeniem państwowym, jakie może otrzymać nauczyciel- Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

A nade wszystko- wspaniała, wrażliwa nauczycielka i wychowawczyni. Zawsze służąca radą i pomocą koleżanka.

Wyrazem wdzięczności były liczne życzenia, kwiaty, laurki, uściski i łzy wzruszenia.

Tekst- Jolanta Szymonowicz

Zdjęcia- Jakub Drozdowski i Szymon Zaczyk

• I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Poniżej umieszczamy listy uczestników I Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Jednocześnie informujemy, że osoby, które nie przesłały podkładów powinny przynieść je zgrane na nośniku pamięci.

• Warsztaty "Mobilne laboratorium przyszłości"

Warsztaty "Mobilne laboratorium przyszłości"  odbyły się w naszej szkole  10 stycznia.

Poniżej prezentujemy zdjęcia, które wykonały panie:  Maria Baranowska, Magdalena Marczak-Zień i Beata Majewska.

• Projekt "Zwolnieni z teorii"

10 stycznia  klasy 8 i 7 odwiedzili nasi absolwenci: Robert Tyszkiewicz i Kacper Kołowrocki z prelekcją pt. "Używki do życia nie są potrzebne".

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Zwolnieni z teorii".

Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

• Podsumowanie konkursu "Krasnoludki są na świecie" .

Konkurs został przeprowadzony w ramach obchodów Roku Marii Konopnickiej i realizacji na terenie naszej szkoły Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Na konkurs dostarczono do biblioteki 45 prac.

1 miejsce

* Marcelina Stankowska z klasy 3a za wykonanie Krasnoludka Marcepana

* Maja Stawkowska z klasy 3b za wykonanie Krasnoludka Brodacza

* Laura Mielowska z klasy 4a za wykonanie Krasnoludka Krzywe Oczko.

* Zuzia Ziółkowska z klasy 1a za wykonanie Krasnoludka Henia

* Tomek Przybysz z klasy 4b za wykonanie Krasnoludka Andrzeja

* Miłosz Młyński z klasy 2a za wykonanie Krasnoludka Hydraulika

* Maciek Romańczyk z klasy 1a za wykonanie Krasnoludka Benka

* Nikola Guż z klasy 2a za wykonanie Krasnoludka Ziutka

2 miejsce

* Ola Bazydło z klasy 1b za wykonanie Krasnoludka Wojana

* Oskar Siedlecki z klasy 3b za wykonanie Krasnoludka Krzywiaka

* Kuba Żuchowski z klasy 2b za wykonanie Krasnoludka Czarusia

* Julek Gruza z klasy 2a za wykonanie Krasnoludka Zbycha

* Hania Kobryń z klasy 2a za wykonanie Krasnoludka Franka

* Wojtek Cienki z klasy 2a za wykonanie Krasnoludka Stefana

3 miejsce

*Julka Wertig z klasy 3b za wykonanie Krasnoludka Czapka

*Daniel Augustynowicz z klasy 1a za wykonanie Krasnoludka Guziczka

* Marcela Bednarska z klasy 3b za wykonanie Krasnoludka Psikusa

*Zosia Haraf z klasy 2b za wykonanie Krasnoludki Hermenii

Wyróżnienie:

Kacper Czarniak i Wiktoria Sobiesiak

• I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Zapraszamy  uczniów do udziału w I Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się  22 stycznia 2023 roku w sali gimnastycznej naszej placówki.

Początek imprezy o godzinie 11.00.

Karty zgłoszeniowe dostępne są u wychowawców i  nauczyciela muzyki.

• 104 rocznica zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

• 104 rocznicę zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego upamiętniliśmy w naszej szkole okolicznościową gazetką, wyeksponowaną w holu szkoły i zawieszeniem flag powstańczych wraz z flagami państwowymi na budynku szkoły.

Wszyscy powinniśmy pamiętać o czynie powstańczym Wielkopolan, który istotnie wpłynął na kształt granic naszego państwa, odradzającego się po 123 latach zaborów w 1918 roku.

27 grudnia obchodzimy oficjalne święto państwowe, jakim jest Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i staramy się to wydarzenie odpowiednio zaakcentować i utrwalić w świadomości najmłodszej części społeczeństwa- wśród naszych uczniów.

Organizatorką szkolnych obchodów uczczenia 104 rocznicy Powstania Wielkopolskiego była p. Maria Buszkiewicz.

Zdjęcia i tekst- Maria Buszkiewicz.

• Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Szlakiem Europejskiej Baśni. Ilustrujemy baśnie francuskie"

• 21 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Szlakiem Europejskiej Baśni. Ilustrujemy baśnie francuskie".

Jestem pomysłodawczynią tego konkursu, a moje działania wsparli pracownicy Europe Direct Olsztyn i Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, którzy przygotowali dyplomy i ufundowali nagrody wszystkim biorącym w nim udział uczestnikom.

Na konkurs wpłynęło 119 prac z terenu całego powiatu, w tym z naszego zespołu 32 ilustracje (13 z grupy przedszkolnej "Biedronki" i 19 z klas 1-3).

To już druga edycja konkursu. W zeszłym roku przedszkolaki i uczniowie klas 1-4 wykonywali prace do baśni duńskich.

Bardzo dziękuję Europe Direct Olsztyn i Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej i polecam się na przyszłość .

Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

w Bisztynku

• Akcja czytelnicza "W świątecznym klimacie".

Bardzo dziękuję paniom: Irenie Mączarskiej, Bożenie Ryś i Krystynie Kijewicz za udział w bożonarodzeniowej akcji czytelniczej "W świątecznym klimacie".