Zdrowych, radosnych, szczęśliwych, świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas będzie dla Was chwilą odpoczynku wśród najbliższych.
Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bisztynku
Zdrowych, radosnych, szczęśliwych, świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas będzie dla Was chwilą odpoczynku wśród najbliższych.
Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bisztynku
Tradycja własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych jest nadal aktualna, co udowodniliśmy spotykając się na „Warsztatach Trzech Pokoleń” podczas, których wykonaliśmy ozdoby choinkowe różnymi technikami. W trakcie zajęć można było pośpiewać, zobaczyć Mikołaja , zjeść coś słodkiego i mile spędzić czas.
Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie. Była to wyśmienita okazja do rozwoju kreatywności, wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych. Jeszcze raz dziękujemy…. Byliście wspaniali.
Milena Rychcik
W czwartek 5 grudnia bieżącego roku uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w zajęciach dydaktycznych w sali edukacyjnej „Ognik” Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Po przywitaniu z panami strażakami dzieci przebrały się w stroje strażackie i założyły na głowę hełmy, co dla wielu było miłym zaskoczeniem i sprawiło wiele przyjemności. Dzieci poczuły się jak prawdziwi ratownicy.
Strażacy, bardzo rzeczowo i obrazowo zapoznali dzieci z zagrożeniami i sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach, prezentując filmy edukacyjne i przeprowadzając doświadczenia z ogniem.
Następnie odbyły się zajęcia praktyczne. Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się edukacyjny aneks kuchenny, w którym dzieci wzięły udział w symulacji pożaru. Zobaczyły spalony sprzęt AGD, a także poczuły jak w realnych warunkach rozprzestrzenia się dym i jak działają czujki dymu i czadu. Nauczyły się również, że nie wolno w takiej sytuacji chować się do szafy czy pod łóżko. Trenowały także jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe. Na pamiątkę interesujących zajęć każdy uczeń otrzymał ,,Certyfikat dzielnego małego strażaka” oraz magnes i breloczek.
Bardzo dziękujemy panom strażakom, którzy prowadzili zajęcia, za bardzo ciekawie spędzony czas. Dzieci zapamiętają na zawsze, że z ogniem nie ma żartów!
Jolanta Godlewska
W czwartek (12 grudnia) odbędzie się spotkanie z rodzicami. Początek 15.30 (nie ma zebrania ogólnego)
Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię społeczną Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG pt. „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Celem tej akcji jest m.in. wzmacnianie więzi rodzinnych, kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz przeciwdziałanie fonoholizmowi i e-uzależnieniom u dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z raportem MŁODZI CYFROWI. https://dbamomojzasieg.com/mlodzi-cyfrowi/
Dzięki Fundacji szkoła otrzyma kartki świąteczne. Kartki te koordynator akcji przekaże uczniom.
Co należy zrobić?
Wypisać kartkę z bożonarodzeniowymi życzeniami i wysłać lub podarować bliskim, przyjaciołom, znajomym. Pamiętajmy także o osobach starszych, samotnych, chorych, które nie zawsze mają dostęp do nowoczesnych technologii i nie zawsze potrafią się nimi posługiwać.
Oprócz pisania kartek, nasi uczniowie mogą przystąpić do konkursu indywidualnego lub grupowego.
Konkurs indywidualny:
1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas 0 – VIII.
2. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu kartki świątecznej wg własnego pomysłu
(technika dowolna, rodzaj pracy płaski, format max. A4).
3. Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach:
a. kartka wykonana samodzielnie
b. kartka wykonana we współpracy z rodzicem.
Nagrodami będą: zestawy edukacyjne „Fonolandia”, książki, gry planszowe, zabawki, zestawy klocków drewnianych, klocków typu lego, puzzli oraz inne zabawki i materiały edukacyjne.
Zwycięskie prace plastyczne zostaną wydane w formie kartek bożonarodzeniowych w październiku 2020r.
Konkurs grupowy:
1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV-VIII.
2. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu filmu maksymalnie 2 minutowego, który promować i rozwijać będzie nazwę kampanii IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ.
3. Podczas produkcji filmu dopuszcza się możliwość korzystania z pomocy nauczycieli oraz rodziców.
4. Film będzie umieszczony na stronie internetowej szkoły.
Nagrodami dla wygranych szkół w konkursie grupowym będzie wyposażenie multimedialne, które zostanie dostarczone do szkoły.
Regulaminy konkursów są dostępne na stronie https://idaswieta.com/
Chcesz poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia, stworzyć własną świąteczną dekorację, pośpiewać kolędy i zobaczyć Mikołaja?
Zapraszamy wszystkich chętnych na „WARSZTATY TRZECH POKOLEŃ”, podczas których wykonamy ozdoby choinkowe różnymi technikami.
Warsztaty odbędą się w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku 11.12.2019 r. o godzinie 15.00.
29 listopada klasa 3b zakończyła projekt "Archi- przygód". Pomysłodawcą zajęć był p. Łukasz Hołowieszko- pracownik Urzędu Miejskiego w Bisztynku.
Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany. Nowy plan obowiązuje od 9 grudnia.
Osoby, których dzieci korzystają z pomocy MOPS-u przy refundowaniu posiłków i chcą otrzymywać takie dofinansowanie w przyszłym roku muszą w grudniu złożyć w bisztyneckim MOPS-ie deklarację.
A tak na zabawie andrzejkowej bawili się uczniowie klasy 1b...
27 listopada klasa VIIb wraz z nauczycielką - p. Jolantą Szymonowicz gościła u mieszkanek Domu Pomocy Społecznej. Gospodynie pod okiem Pani Małgosi Pyrczak zaprezentowały program artystyczny, który chwytał za serce. Dopełnieniem przekazu była piękna scenografia. Po wystąpieniu mieszkanek był czas na wspólne rozmowy, poczęstunek oraz zabawę w kalambury. Jak zawsze zostaliśmy przyjęci ciepło i serdecznie.
Tak się bawiła kl. 1a podczas zabawy andrzejkowej. Konkursy i wróżby przygotowały uczennice klasy 7b Kornelia Mączarska, Natalia Brudzyńska i Wiktoria Hubacz. Pyszne ciasta przygotowali rodzice. Dziękujemy.
Antoine de Saint Exupery-autor "Małego Księcia" stwierdził: "Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, chociaż niewielu z nich to pamięta".
Pisarz dedykuje tę książkę swojemu przyjacielowi, Leonowi Werth- "gdy był jeszcze małym chłopcem".
My dedykujemy nasz spektakl zarówno dorosłym, aby z sentymentem mogli powrócić do lat dzieciństwa, jak i dzieciom oraz młodzieży, aby spróbowali zrozumieć świat dorosłych...
Bardzo serdecznie zapraszamy więc WSZYSTKICH
Anna Wołucka
W dniach 25- 27 listopada w naszej szkolnej bibliotece uroczyście obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
Dzieciom z klas młodszych oraz przedszkolakom pani bibliotekarka zaproponowała udział w zajęciach, które rozpoczynały się od głośnego czytania utworu opowiadającego o przygodach wybranego misia, np. Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Emisia czy innego sympatycznego niedźwiadka.
Pani bibliotekarka także przybliżała zebranym historię tego misiowego święta.
Ponadto dzieci mogły zagrać w gry planszowe i układać puzzle- oczywiście z misiem w tle. Przedszkolaki z grupy "Niedźwiadki" poczuły się prawie jak w kinie i obejrzały bajkę "Miś Uszatek", która bardzo przypadła im do gustu.
Z misiowymi pozdrowieniami :)
Marzena Magdziarz
Nauczyciel-bibliotekarz ZS-P w Bisztynku
W tym tygodniu uczennice klasy 8a: Julia Godzieba, Karolina Kowalczyk, Natalia Śnieżko i Daria Maszaro, które należą do szkolnego koła PCK przeprowadziły zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w przedszkolu.
Wiem co jem! To temat lekcji biologii w klasie 7. Młodzież zrobiła kolorowe kanapki, w których opisaliśmy składniki odżywcze, witaminy i sole mineralne. Nasze kanapki były różnorodne, bogate w składniki odżywcze i bardzo smaczne. Lekcja była kolejnym etat realizacji programu Trzymaj formę.
Maria Baranowska
31 października br. uczniowie klas I a i I b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bisztynku byli na wycieczce w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. W trakcie zajęć dzieci nauczyły się m.in. prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zasad bezpiecznej ewakuacji oraz prawidłowego wzywania służb ratowniczych. Dzięki multimedialnemu wyposażeniu sal dydaktycznych, zajęcia były podparte krótkometrażowymi filmami rekomendowanymi przez Komendę Główną PSP oraz efektami specjalnymi.
14 listopada to Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, dlatego w naszej szkole wszystkie chętne dzieci i pracownicy mogli sobie zmierzyć poziom cukru we krwi. Badanie przeprowadziła pani pielęgniarka.
W zeszłym tygodniu odbyły się kolejne warsztaty "Archi-przygód" w klasie III b.
Prowadzenie warsztatów- p. Łukasz Hołowieszko
Dnia 7 listopada br. uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim programie „ŚNIADANIE DAJE MOC”.
Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie uczniom, jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W tym dniu dzieci wraz z wychowawcami przygotowały śniadanie. Były to: zdrowe i pożywne kanapki, szaszłyki owocowe, sałatki, soki, produkty mleczne oraz płatki zbożowe. W przygotowaniu zdrowego śniadania uczniowie wykazali się pomysłowością oraz dużym zaangażowaniem.
Przy zakupie potrzebnych produktów finansowo pomogła nam p. Lidia Tomasik z MOPS-u.
Dziękujemy!
Tekst: Wanda Mielczarek
Powered by aSc EduPage