Apel porządkowy odbędzie się 19 stycznia na 4 godzinie lekcyjnej.
Apel porządkowy odbędzie się 19 stycznia na 4 godzinie lekcyjnej.
Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy Was na zebranie, które odbędzie się 18 stycznia. Początek o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej. W trakcie spotkania ogólnego będziecie mogli podziwiać talenty artystyczne Waszych dzieci- zobaczymy "Jasełka" i posłuchamy kolęd w wykonaniu uczniów, którzy uczestniczyli w "Konkursie Kolęd i Pastorałek Kolno 2017".
Po części ogólnej zapraszamy na spotkania z wychowawcami.
26 stycznia o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbędzie się występ iluzjonisty- p. Łukasza Ogonowskiego.
Pan Łukasz ze światem iluzji zetknął się już w dzieciństwie. Od 10 lat zadziwia swoimi niezwykłymi pokazami publiczność w całej Polsce i Europie. Brał udział w VII edycji programu "Mam Talent". Więcej informacji o p. Łukaszu możecie znaleźć na stronie internetowej www.iluzjonista-ogonowski.pl
Chcecie odbyć podróż w krainę magii, czarów, iluzji? Przyjdźcie koniecznie!!!
Pokaz trwa 45 minut, a wstęp jest bezpłatny.
15 stycznia na szóstej godzinie lekcyjnej odbędzie się koncert muzyczny "Muzyka Dawnych Wieków".
Cena biletu- 3 złote.
Uczniowie klas IV-VII i klas gimnazjalnych!!!
Uwaga!!! Konkurs!!!
W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego, zapraszam Was do udziału w konkursie wiedzy „Przysłowie prawdę Ci powie”.
Proszę, abyście wytypowali 2 reprezentantów ze swojej klasy.
Uczestnicy konkursu będą rozwiązywać test. W przypadku uzyskania przez kilku uczniów takiej samej liczby punktów odbędzie się dogrywka.
O miejscu konkursu i godzinie jego rozpoczęcia powiadomię uczestników w terminie późniejszym.
Zapraszam do udziału :)
Marzena Magdziarz
Zapraszamy do biblioteki na wystawę okolicznościową przygotowaną przez p. Marię Buszkiewicz "Rok dla Niepodległej. Polskie drogi do niepodległości 1918-2018. Powstanie wielkopolskie- niezwykłe zwycięstwo".
Wystawę będzie można oglądać do końca stycznia.
„Pudełko zwane wyobraźnią”
Bibliotekarz SP Bisztynek ogłasza konkurs polegający na plastycznej interpretacji wiersza Zbigniewa Herberta pt. „Pudełko zwane wyobraźnią”.
Regulamin:
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VII i klas gimnazjalnych.
2. Technika wykonania dowolna.
3. Format prac dowolny.
4. Praca musi być na odwrocie podpisana (imię i nazwisko autora, klasa).
5. Prace nie mogą być rolowane i składane.
6. Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 5 marca.
7. Prace przechodzą na własność organizatora konkursu.
W bibliotece istnieje możliwość zapoznania się z treścią utworu. Wiersz zostanie też zamieszczony na stronie internetowej szkoły w zakładce „biblioteka”
Rok 2018 Sejm RP ogłosił Rokiem Zbigniewa Herberta (w tym roku mija 20 rocznica Jego śmierci).
Marzena Magdziarz
nauczyciel-bibliotekarz SP Bisztynek
W trakcie świątecznego spotkania wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu: grupy „Śnieżynki” z klasy III b oraz Kamili Stefańskiej z klasy V b, którzy 15 grudnia reprezentowali naszą placówkę na Konkursie Kolęd i Pastorałek „Niech brzmią głosy pod niebiosy” Kolno 2017.
Zdjęcia ze spotkania zostały zamieszczone w zakładce „Album fotograficzny”.
Zdrowych, szczęśliwych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w 2018 roku życzą
pracownicy Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku
Jeżeli macie w domu niepotrzebne gry planszowe
Bibliotekarz planuje stworzyć „Klub Miłośników Gier Planszowych”.
Nauczyciel-bibliotekarz SP Bisztynek
5 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w III Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek- Kolno 2017.
Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych- kl.I-III oraz kl.IV- VII.
W kategorii młodszej sukces odnieśli uczniowie kl.III b. Zespół Śnieżynki zajął II miejsce.
Tekst: Jolanta Godlewska
15 grudnia 2017r. uczniowie klas IV wyjechali na wycieczkę do Olsztyna. Cały wyjazd miał bożonarodzeniowy klimat. W świąteczną atmosferę wprowadziła nas już pięknie udekorowana Starówka.
Następnie na Zamku Kapituły Warmińskiej uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach”. Zajęcia miały charakter etnograficzny. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat zwyczajów bożonarodzeniowych, właściwych mieszkańcom dawnej warmińskiej i mazurskiej wsi. Dzieci dowiedziały się, kto przynosił dawniej gwiazdkowe prezenty, jak wyglądał stół wigilijny i do czego służyło nowolatko. Dodatkowo każdy uczeń wykonał świąteczną ozdobę.
Następnie udaliśmy się do Kina Helios na równie świąteczny seans filmowy pt. „Pierwsza Gwiazdka”. Film jest animowaną opowieścią o tym, jak osiołek, owieczka i gołąbek przeżywają narodziny Jezusa.
Jesteśmy już zatem gotowi na przyjście Pierwszej Gwiazdki.
Tekst: Ewa Symanowicz
14 grudnia 2017r. w olsztyńskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się Gala Sportu Szkolnego Związku Sportowego. Polegała ona na podsumowaniu współzawodnictwa sportowego w różnych kategoriach za rok szkolny 2016/2017. W ostatnim roku istnienia gimnazjów nasi uczniowie startując w wielu zawodach w kategorii miast i gmin zostali sklasyfikowani na VI miejscu w województwie.
Tekst: Zbigniew Madanecki
W dniu 12 grudnia 2017 r. w szkole zorganizowany został Dzień Wolontariusza. W tym uroczystym spotkaniu udział wzięła społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: pani Anna Drozdowska, wyróżniona jako ”Wolontariusz roku 2015”, która od wielu lat jest inicjatorką rozmaitych akcji charytatywnych, oraz Eliza Głód, młoda wolontariuszka, wyróżniona przez Burmistrza Bisztynka w kategorii „Zaangażowani społecznie w roku 2016”. Obie Panie opowiedziały o swojej pracy na rzecz innych oraz motywach, satysfakcji i radości wynikających z tego rodzaju aktywności. Zachęcały uczniów do włączenia się w działania wolontariatu. Uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą idei wolontariatu. Następnie zaprezentowali wykonane przez siebie plakaty oraz wierszyki i rymowanki propagujące bezinteresowną pomoc innym.
Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za czas i radość ofiarowane innym, a także za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie, poświęcenie i ciągłą gotowość udzielania wsparcia drugiemu człowiekowi.
Tekst: Agnieszka Żyła
6.12.2017r. o godz.9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej odbył się III Turniej Mikołajkowy „Mały Mistrz” dla uczniów klas trzecich. Turniej został zorganizowany przez wychowawców kl.III p. Jolantę Godlewską i p. Justynę Mądrzejewską oraz nauczyciela w-f p. Magdalenę Marczak-Zień.
Uczniowie czekając na przybycie Św. Mikołaja, przypomnieli sobie sygnalizację świetlną, aby Mikołaj mógł bezpiecznie do nas dotrzeć i dostarczyć prezenty.
Przed przyjściem na salę każde dziecko otrzymało kółko w określonym kolorze: żółte, czerwone, zielone. W każdej klasie pojawiły się różne kolory kółek. Po przyjściu na salę uczniowie zostali podzieleni na 3 zespoły nie wg klas, lecz wg kolorów.
Harmonogram imprezy wyglądał następująco:
1. Prezentacja okrzyków sportowych.
2. Zabawa ze śpiewem „Pingwinki”.
3. Zagadki związane z sygnalizacją świetlną .
4. Konkurencje sportowe i nie tylko:
b) wyścig kretów,
c) wyścig raków,
d) podania piłki w rzędach dołem.
e) piłka między brzuchami,
f) zaprzęgi w parach.
5. Zagadki.
6. 4 tory przeszkód
7. Zadania związane z sygnalizacją świetlną.
8. Gra drużynowa „Zbijak”.
9. Wizyta Św. Mikołaja.
Po zaciętej i wyrównanej walce wygrała drużyna „żółtych”, II miejsce zajęła drużyna „czerwonych” i III drużyna „zielonych”.
Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „MOJE PODWÓRKO”
I miejsce
Gabriel Łuczyc
Lena Pomorska
II miejsce
Amelia Ogonowska
Nikola Białousz
III miejsce
Aleksandra Żylińska
Oliwia Kopcińska
wyróżnienia
Kinga Bojanowska
Weronika Fijałkowska
Hubert Capłap
Julia Kobryń
Szymon Więczkowski
Zuzanna Dąbrowska
Antonina Borek
Adam Kudliński
Ponadto organizatorzy turnieju chcieliby podziękować sponsorom, dzięki którym impreza mogła się odbyć:
Burmistrzowi Bisztynka p. Markowi Dominiak
Pani Lidii Tomasik
Pani Beacie Klik-Gołaszewskiej
Pani Katarzynie Madaneckiej – Apteka Słoneczna
Bankowi Spółdzielczemu w Reszlu oddział w Bisztynku
Dopisała atmosfera, humory, a także nie zabrakło sportowych emocji, ale na kolejny taki turniej musimy zaczekać do następnego roku ;-) Dziękujemy wszystkim biorącym udział w turnieju ;-)
Tekst: Magdalena Marczak-Zień
ZAPROSZENIE
Chcesz poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia, stworzyć własną świąteczną dekorację, pośpiewać kolędy
i zobaczyć Mikołaja?
Zapraszamy wszystkich chętnych
na „WARSZTATY TRZECH POKOLEŃ”, podczas których wykonamy ozdoby choinkowe różnymi technikami.
Warsztaty odbędą się w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku 15.12.2017 r. o godzinie 1600.
Szkolny konkurs plastyczny dla klas IV-VI „Podaruj choince bombkę lub tradycyjną ozdobę”
Jeśli lubisz rękodzieło i jeśli ciekawią Cię dawne techniki wykonywania ozdób na choinkę, to ten konkurs jest dla Ciebie!!!
Dowiedz się od babci, dziadka, cioci i w ogóle od osób starszych w rodzinie, jak dawniej wykonywało się samodzielnie takie ozdoby, z czego były robione i spróbuj swoich sił- wykonaj tradycyjną metodą własna oryginalną ozdobę. Gotową przynieś na konkurs- do biblioteki szkolnej lub nauczyciela plastyki.
Prace nie mogą zawierać gotowych elementów, np. scrapów z dziurkaczy ozdobnych, drukowanych części kompozycji, a to dlatego, że mają być tradycyjne, a dawniej dostępne były tylko proste materiały, jak: słoma, bibuła, tkanina, owcza wełna, wata, nici, wstążeczki z tkaniny. Prace można sklejać, zszywać. Orgiami nie jest naszą tradycją- zrobić i przynieść ładną ozdobę w tej technice możecie, ale nie weźmie ona udziału w konkursie.
Prace przeznaczone będą do dekoracji szkolnej choinki, np. w bibliotece szkolnej. Przy ocenie prac w konkursie preferowane będą oryginalne pomysły, koniecznie nawiązujące do dawnych tradycji wykonywanie ozdób i estetyka wykonania- staranność, czystość ozdoby.
Praca musi mieć dołączoną karteczkę z danymi autora- imię, nazwisko , klasa.
Liczą się tylko prace indywidualne- wykonane przez jedną osobę (nie wspólnie z kimś)
Prace należy dostarczyć do 22 grudnia. Podsumowanie konkursu nastąpi na koniec I półrocza.
Szkolne Koło PCK zostało zaproszone do Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku na prezentację udzielania pierwszej pomocy.
Uczniowie zaprezentowali: RKO, pozycję bezpieczną, pomoc przy zadławieniu się i krwotoku tętniczym oraz złamaniu ręki.
Podopieczne DPS-u chętnie uczestniczyły w pokazie, brały aktywny udział w ćwiczeniach, a nasi uczniowie wykazali się fachowymi umiejętnościami.
Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.
Trud uczniów został nagrodzony gromkimi brawami i słodkościami.
Tekst: Maria Baranowska
29 listopada 2017r. o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej uczniowie klas IV-VII, II i III gimnazjum wezmą udział w programie muzycznym pt."Kolęda polska".
25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Misia Pluszowego. Z tej okazji nauczyciel-bibliotekarz przygotował szereg atrakcji, które skierował do dzieci z klas I-III.
22 listopada bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 1a. Na początku dzieci rozwiązywały labirynt, w którym pomagały misiom pokonać drogę do klocków. Następnie wysłuchały, jak pani bibliotekarka czyta książkę „Miś-cyrkowiec”, a potem kolorowały szablony przedstawiające postaci znanych z literatury misiów, np. Misia Uszatka , Kubusia Puchatka czy Paddingtona. Wizyta przypadła dzieciom do gustu i bardzo chętnie uczestniczyły w zaproponowanych im zajęciach.
Dzień później w bibliotece gościli uczniowie klasy 1b. Rozmawialiśmy o tym, jak ważny w życiu każdego dziecka jest pluszowy miś. Następnie pierwszaki wysłuchały fragmentu utworu Czesława Janczarskiego „Miś Uszatek”. Dowiedziały się o tym, dlaczego Uszatkowi oklapło uszko. Potem obejrzały bajkę o jego przygodach. Wizytę w bibliotece zakończyło wykonanie wspólnego zdjęcia, oczywiście z pluszowymi misiami.
24 listopada Dzień Misia Pluszowego obchodzili uczniowie klasy 3a. Pani bibliotekarka opowiedziała im o historii związanej z tym świętem. Następnie dzieci wysłuchały fragmentów książki „Mat i świat”. Mat to miś, który powstał w chińskiej fabryce. Kochał wszystkie dzieci- te bogate jak i biedne. Był obieżyświatem. Z dalekich Chin trafił do Holandii, potem do Polski, następnie do Egiptu…. W każdym z tych miejsc Mat uszczęśliwiał kolejne dziecko. Książka spodobała się uczniom i słuchali jej w skupieniu. Następnie dzieci obejrzały wystawę książek „Kochamy pluszowe misie”. Bibliotekarz wyeksponował na niej pozycje, w których występują misie, np. Uszatek, Kubuś Puchatek, Remiś, Paddington i wiele innych.
Obchody Dnia Misia Pluszowego zostały zakończone 1 grudnia, kiedy to bibliotekarka przeprowadziła zajęcia czytelnicze w klasie 2. Dzieci poznały przygody misia Tomisia i jego rodzeństwa: siostrzyczki Emisi i brata Remisia. Po lekturze książki „Tomiś się dzieli” wspólnie zastanawialiśmy się nad zachowaniem głównego bohatera, który początkowo nie chciał się podzielić z rodzeństwem swoimi nowymi klockami. Podobnie jak Tomiś doszliśmy do wniosku, że warto się podzielić zabawkami i że najlepsza jest wspólna zabawa…
Marzena Magdziarz
nauczyciel-bibliotekarz SP Bisztynek
Powered by aSc EduPage