• Spotkanie z policjantami

20 września odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas 1-3 z policjantami z posterunku w Bisztynku. Odzwiedzili nas młodsi aspiranci: Tomasz Gera i Dominik Fatyga. Rozmawialiśmy o tym, jak być bezpiecznym: w domu, szkole, na ulicy.

• Sprzątanie Świata 2022

19 i 20  września uczniowie i przedszkolaki porządkowali Bisztynek w ramach akcji Sprzątania Świata. Obejrzyjcie galerię zdjęć!

• Droszewo 2022'

W biegach przełajowych w Droszewie, które odbyły się 17 września,  uczniowie naszej szkoły uplasowali się w klasyfikacji generalnej na 4 miejscu. W imprezie startowało 20 szkół, a Amelia Ogonowska w swojej kategorii zdobyła pierwsze miejsce. Brawa dla niej, pozostałych biegaczy i nauczycieli wychowania fizycznego.

• Sprzątanie Świata 2022'

W poniedziałek (19 września)  odbędzie się akcja "Sprzątania  Świata".

Na drugiej lekcji w sali gimnastycznej będzie spotkanie z prezesem Międzygminnego Zakładu Kompleksowego Przerobu Odpadów Komunalnych "Sękity", po którym  uczniowie z nauczycielami prowadzącymi lekcje udają się w teren wg załączonego grafiku:

Przedszkole- teren przy szkole i przedszkolu (w ogrodzeniu)

Klasa 1a- ul. Kolejowa (strona przy szkole)

Klasa 1b- ul. Kolejowa (druga strona z parkingami, przy sklepie "Groszek")

Klasa 2a- Kamień Diabelski i okolice

Klasa 2b- ul. Sportowa

Klasa 3a- ul. Kąpielowa

Klasa 3b- teren przy MOPS i plac przy pomniku Sienkiewicza

Klasa 4a- ul. Słoneczna

Klasa 4b- ul. Wojska Polskiego

Klasa 5a- droga w stronę lasu przy starym dworcu kolejowym

Klasa 5b- ul. Morcinka (pod wiadukt)

Klasa 6a i 6b- nasyp kolejowy

Klasa 7- Orlik i stadion

Klasa 8a- targowiski

Klasa b- droga do DPS (ul. Krasickiego) i parking przy tej ulicy

• Przekaż "Talenciaka" naszej szkole!

5  września 2022r. ruszyła akcja lojalnościowa sieci Lidl Polska „Szkoły pełne talentów”, w którą zaangażowali się Anna i Robert Lewandowscy. Akcja potrwa 10 tygodni. Jej celem jest wsparcie uczniów polskich szkół w odkrywaniu i rozwijaniu swoich zainteresowań i uzdolnień.

Od 5 września klienci Lidla otrzymują "Talenciaki" . Każdy z nich to punkt dla wybranej placówki, a także los w loterii. W odbywającym się co dwa tygodnie losowaniu szkoły będą miały szansę wygrać niezwykle cenne nagrody- między innymi kompletnie wyposażone sale komputerowe oraz sprzęt elektroniczny, a wyniki losowań można śledzić na stronie lidl.pl/szkoly.

Jak można przekazać "Talenciaka" naszej szkole?

- Można go wrzucić do pudełek, które znajdują się: przy głównym wejściu do szkoły, w sekretariacie i na korytarzu klas  1-3.

- Można zeskanować smartfonem kod QR znajdujący się na "Talenciaku" , a następnie na stronie lidl.pl/szkoly należy wybrać naszą placówkę- Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku.

Dzięki Waszemu udziałowi w akcji mamy szansę zdobyć atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy do udziału :)

• #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa

Dzisiaj biblioteka wystawiła stoisko promocji czytelnictwa podczas trwającego na terenie boiska festynu "Witaj Szkoło"!

Można było u nas pomalować kolorowanki ze znanymi bohaterami książkowymi oraz rozwiązać krzyżówki i rebusy literackie.

Za pokolorowanie pracy oraz bezbłędne rozwiązanie zagadek i krzyżówek uczestnicy otrzymywali nagrody, którymi były zakładki do książek, przypinki z hasłem zachęcającym do czytania oraz plany lekcji.

Poza tym uczniowie klasy 8a rozdawali list p. Ireny Koźmińskiej -Prezes Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom dotyczący konieczności czytania najmłodszym. List otrzymały wszystkie osoby dorosłe obecne na festynie, a dzieci mają go przekazać w domu rodzicom. Ponadto przygotowałam ulotki zawierające wskazówki dla osób czytających dzieciom i one także zostały rozdane uczestnikom imprezy.

Dziękuję klasie 8a za pomoc w przygotowaniu stoiska.

Akcja związana jest z realizowanym w naszej szkole Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

• Ubezpieczenie

W imieniu Rady Rodziców  przypominamy o wpłatach  na ubezpieczenie w wysokości 40 zł na rachunek Rady Rodziców nr 18 8851 1034 2004 0000 1007 0001.

W tytule prosimy o podanie danych ucznia  (imię i nazwisko dziecka oraz klasa).

• Narodowe Czytanie 2022 w naszym DKK

Narodowe Czytanie 2022 za nami, czyli za członkami Klubu Czytających Dzieci działającego w naszej bibliotece.

W ramach tego wydarzenia pani bibliotekarka przeczytała balladę Adama Mickiewicza pt. "Pani Twardowska", a następnie dzieci wykonały ilustracje do utworu, które zostaną wysłane do Instytutu Książki.

Poniżej i w zakładce "Album fotograficzny" można obejrzeć zdjęcia z naszej dkk-owej akcji.

• Informacja o dowozach

Dowozy zostają według planu, jaki obowiązywał w zeszłym roku. Rozkład jazdy będzie modyfikowany. Prosimy sprawdzać stronę szkoły na bieżąco.

Rozkład jazdy zamieszczony jest w zakładce "Świetlica szkolna".