Aktualności

          • Witaj Majowa Jutrzenko!

          • Obchody świąt majowych w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku

            29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klasy Va i Vb, pod opieką pań: Mileny Rychcik i Agnieszki Gogalińskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie pani Dyrektor zaprezentowała  historię konstytucji oraz przypomniała uczniom ważne fakty z historii Polski. Po prezentacji pani dyrektor  nastąpiła część artystyczna.  Uczniowie zaprezentowali w krótkich scenkach najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja.

            Dodatkowo uroczystość uświetniła uczennica klasy IIIa – Hania Malolepsza, która z wielkim zaangażowaniem zaśpiewała piosenkę „Ty to masz szczęście”.

            Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

            Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły przeżywania w miłej atmosferze chwil patriotycznych związanych ze świętami majowymi.

          • I miejsce Jakuba Drozdowskiego ucznia klasy 4a w konkursie "Młodzież Zapobiega Pożarom"

          •  

            26 kwietnia 2022 r. w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

             

            Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych:

            I grupa – uczniowie klas I-IV szkół podstawowych,

            II grupa – uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych,

            III grupa- uczniowie klas ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

             

            Gminę Bisztynek w najmłodszej grupie reprezentował uczeń Szkoły Podstawowej w Bisztynku Jakub Drozdowski, który zajął I miejsce i będzie reprezentował powiat bartoszycki na szczeblu wojewódzkim.

             

            Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością m.in. przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą na temat sprzętu i techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii pożarnictwa w Polsce.

             

            Szczególne podziękowanie kierujemy do Pana Piotra Cierpickiego - Komendanta Gminnego OSP w Bisztynku za zapewnienie uczniom transportu na konkurs.

             

            Uczniów do konkursu przygotował p. Marcin Patrejko.

             

          • Projekt edukacyjny w klasie 5b w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

          • 27 kwietnia na zajęciach zastępczych w bibliotece gościli uczniowie klasy  5b.  Podczas spotkania przeczytałam im  fragment utworu Pawła Wakuły "Pamiętnik małego Polaka. Opowieść o powstaniu Solidarmości i upadku PRL".

            W trakcie lektury musiałam tłumaczyć różne rzeczy, dla mnie oczywiste- takie jak: zima stulecia, milicjant, Edward Gierek, kartki na: cukier, mięso, wędliny, buty, "Gwiezdne Wojny- Imperium kontratakuje" w kinie, festiwal rokowy w Jarocinie, czarno-biały telewizor "Neptun" oraz kolorowy "Rubin", składak Wigry 2, olimpiada w Moskwie i słynny gest Kozakiewicza, strajki w zakładach pracy, Wałęsa, nobel Czesława Miłosza, stan wojenny, internowanie, koksowniki, Lista przebojów Programu Trzeciego, Marek Niedźwiedzki, TSA i utwór: "51", Antoni Piechniczek czy czekolady z zakładów 22 Lipca- wcześniej E.Wedel...Taka lekcja historii.

            Tekst polecam wszystkim urodzonym na przełomie lat 60 i 70. ​​​​​​​


            Marzena Magdziarz

            Nauczyciel-bibliotekarz



          • Projekt edukacyjny w klasie 2b w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

          •  

            26 kwietnia uczestnicy Klubu Czytających Dzieci z klasy 2b: Marcelinka, Zuzia, Julka i Hania przeczytali swoim kolegom z klasy opowiadanie autorstwa Danuty Parlak "Kapelusz pani Wrony", a następnie wszyscy zaczęli robić wspólną, piękną pracę. Efekt końcowy pokażemy jutro! I dodamy tylko tyle, że już nie możemy się doczekać.

             

            Dziękuję pani Wandzie Mielczarek za przeprowadzenie projektu.

             

            Marzena Magdziarz

            nauczyciel-bibliotekarz

            ZS-P w Bisztynku

             

             

             

          • Smaki Warmii i Mazur w obiektywie

          • Uczniowie klas VII i VIII, 

            Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie serdecznie zaprasza młodzież z klas VII i VIII szkół podstawowych z woj. warmińsko-mazurskiego do udziału w:

            Konkursie fotograficznym pn.
            Kolorami zaskakuje i do tego pysznie smakuje –
            „Smaki Warmii i Mazur w obiektywie”.

            Pracą konkursową jest wykonanie fotografii (maksymalnie 3 sztuk), które prezentować będą dowolny regionalny produkt rolny lub rolno-spożywczy w różnych kontekstach i na różnych etapach produkcji, przetworzenia lub sprzedaży. Zdjęcia mogą ukazywać np. pola uprawne, ogrody, sady, produkty nieprzetworzone lub przetworzone pochodzące od regionalnych producentów żywności, etapy produkcji żywności, lokalne bazary, targowiska itp.

            Zgłoszenia oraz prace konkursowe należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej:

            • Formularz zgłoszeniowy – w postaci zdjęcia lub skanu / plik w formacie JPG, TIFF, PDF itp.),
            • Praca konkursowa – plik JPG, RAW, TIFF wielkości  powyżej 5000 px

            (po dłuższym boku) w postaci linku do WeTransfer lub Dysk Google

            w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.10.2022 r. na adres:

             

            konkurs.olsztyn@kowr.gov.pl

            Podając w tytule maila:

            KONKURS FOTOGRAFICZNY

            Kolorami zaskakuje i do tego pysznie smakuje –

            „Smaki Warmii i Mazur w obiektywie”

             

             

            Regulamin Konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej organizatora www.kowr.gov.pl/o-kowr/informacje-z-regionow/konkurs-fotograficzny-smaki-warmii-i-mazur-w-obiektywie.

          • #SprzątamyDlaPolski- edycja wiosenna 2022

          •  

            Nasza szkoła bierze udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”, która odbędzie się w całym kraju 22 kwietnia (piątek).

            Do udziału zapraszamy także chętnych rodziców.

            Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie „Dla Polski”.

             

          • Głosujcie na nasze przedszkole!

          •  

            Nasze przedszkole zostało zgłoszone do konkursu, w którym można wygrać sprzęty potrzebne do stworzenia kreatywnego i bezpiecznego miejsca zabaw dla najmłodszych.

             

            Aby zagłosować na przedszkole z Bisztynka, należy wejść na stronę https://kiddymoon.pl/pl/info/konkurs-120.html, odszukać placówkę i oddać swój głos (jeden na dobę) . Głosować można od 18 kwietnia do 8 maja.

             

            Dziesięć placówek, które w drodze głosowania uzyska największą liczbę głosów, otrzyma nagrody, takie jak: piankowy plac zabaw z piłeczkami, drabinki gimnastyczne, basen z piłeczkami czy rowerek biegowy.

             

          • Projekt edukacyjny w klasie 5a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

          •  

            Projekt edukacyjny w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa- "Bierzemy udział w VI Ogólnopolskim Czytaniu  Jeżycjady" odbył się 7 kwietnia w klasie 5a.

             

            Zanim przystąpiliśmy do wspólnej lektury "Opium w rosole", uczniowie obejrzeli wystawę książek Małgorzaty Musierowicz dostępnych w naszej bibliotece, a następnie  opowiedziałam im o całym cyklu utworów połączonych ze sobą bohaterami pojawiającymi się w kolejnych częściach, w szczególności rodziną Borejków, miejscem akcji- Poznaniem, dzielnicą Jeżyce- stąd pochodzi nazwa całej serii oraz ulicą Roosvelta 5.

            Dziękuję tym, którzy aktywnie wzięli udział w zajęciach i głośno czytali fragmenty książki kolegom.

             

            Marzena Magdziarz

            Nauczyciel-bibliotekarz

          • Kartki świąteczne i pisanki

          •  

            Uczniowie klasy 3b wzięli udział w akcji Szkolnego Klubu Wolontariatu i wykonali kartki wielkanocne, które zostaną przekazane osobom samotnym. Poza tym zrobili śliczne pisanki.

             

          • Piotrek z 7b uczy kolegów :)

          •  

            13 kwietnia na  lekcji informatyki w rolę nauczyciela wcielił się Piotrek z klasy 7b. Zapoznał on swoich kolegów i koleżanki z programem GIMP.

            GIMP (ang. GNU Image Manipulation Program) – bezpłatny, otwartoźródłowy program do edycji grafiki rastrowej. Pozwala na operacje takie jak m.in. retusz, skalowanie, rysowanie, dodawanie tekstu, umożliwiając pracę na warstwach i kanałach, dostosowywanie interfejsu czy tworzenie skryptów automatyzujących niektóre czynności.

            A w galerii zdjęć znajdują się efekty naszej wspólnej pracy.

             

          • Akcja "Żonkile"

          • Nasza szkoła została zgłoszona przez panią bibliotekarkę do udziału w akcji "Żonkile" upamiętniającej 79 rocznicę powstania w getcie warszawskim.

             

            Powstanie trwało od 19 kwietnia do 16 maja 1943. To pierwsza akcja zbrojna podjęta przez polskie organizacje podziemne przeciwko Niemcom, jak również pierwsze miejskie powstanie w okupowanej przez Rzeszę Europie. Bezpośrednią przyczyną jego wybuchu była decyzja o likwidacji getta warszawskiego, która stanowiła kolejny etap zagłady europejskich Żydów przez hitlerowców.

             

            Pod adresem  https://www.youtube.com/watch?v=8R9QbajMHks instrukcję wykonania żonkila, a pod linkiem 

             https://polin.pl/system/files/attachments/szablon%20PL.pdf jego szablon.

          • Projekt edukacyjny w klasie 5a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

          • 6 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia  projektowe w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa "Książka łączy. Zawsze!" Tym razem uczestniczyła w nich klasa 5a.

             

            Podczas lekcji zastępczej, którą uczniowie spędzili w bibliotece, pojawiła się Liza- ukraińska koleżanka z równoległej klasy (prawie od miesiąca mieszkająca  w Bisztynku). Liza  czytała "Bajki ukraińskie". Uczniowie bardzo uważnie słuchali, a następnie czytali te same utwory po polsku. Potem zadawali ukraińskiej koleżance różne pytania. Było bardzo sympatycznie.

            Dziękuję Lizie za piękne czytanie i jej otwartość, a dzieciakom z 5a za to skupienie, o które ich zupełnie nie podejrzewałam.

             

            Marzena Magdziarz

            Nauczyciel-bibliotekarz