30 maja w naszej szkole świętujemy Dzień Dziecka. Początek imprezy o godzinie 9.00.
Uczniowie dojeżdżający!!! Tego dnia jest tylko pierwszy odwóz do domu!!!
30 maja w naszej szkole świętujemy Dzień Dziecka. Początek imprezy o godzinie 9.00.
Uczniowie dojeżdżający!!! Tego dnia jest tylko pierwszy odwóz do domu!!!
Akcja była zorganizowana przez Polski Czerwony Krzyż w celu dofinansowania wypoczynku letniego dla dzieci z najuboższych rodzin.
Wyniki tegorocznej zbiórki wyglądają następąjąco:
Klasa 1a- 4,3 kg- III miejsce
Klasa 1b- 6,5 kg- II miejsce
Klasa 3a- 1,7 kg
Klasa 3b-2,7 kg
Klasa 4a- 3,7 kg
Klasa 4b- 4,2 kg
Klasa 5a- 3,7 kg
Klasa 5b- 6,7 kg- I miejsce
Klasa 6a- 0,7 kg
Klasa 6b- 0,7 kg
Klasa 2 a gimnazjum- 0,4 kg
Klasa 2 b gimnazjum- 2,1 kg
Klasa 2c gimnazjum- 3,2 kg
Klasa 3 a gimnazjum- 0,7 kg
Klasa 3 b gimnazjum- 2,6 kg
Klasie 5 b gratulujemy zwycięstwa!!! Już wkrotce nagroda niespodzianka!!!
Opiekunowie:
SK PCK- Maria Baranowska
SU- Ewa Symanowicz
Tekst- Maria Baranowska
25 maja (piątek) w naszej szkole będą rozdawane jabłka.
I miejsce: Katarzyna Gadomska z klasy IV B
II miejsce: Lena Gach z klasy IV A
III miejsce: Dominik Marchlewski z klasy IV A
Konkurs plastyczny klas piątych: „Plakietka pamiątkowa z Warmii”
I miejsce: Natalia Koślacz z klasy V B
II miejsce: Nadia Zawadzka z klasy VA
III miejsce: Marcel Zwierzchlewski z klasy VB
Konkurs plastyczny klas szóstych „Moja Warmia”- pejzaż
I miejsce: Wiktoria Wiśniewska z klasy VI B
II miejsce: Daria Maszaro z klasy VI A
III miejsce: Dawid Gadomski z klasy VI B
Konkursy przygotowała i przeprowadziła M. Buszkiewicz (nauczyciel plastyki). Dzieci zostały nagrodzone dyplomami i upominkami, które wręczyła Pani Dyrektor podczas uroczystości w Dniu Patrona Szkoły.
W dniu 8 maja bieżącego roku o godzinie 9:00 wybraliśmy się na spotkanie z gwiazdą Najlepszego Przekazu w Mieście - Adamem Rudnickim.
RUDNIK jest polskim artystą estradowym, twórcą znanych piosenek, producentem i ich wykonawcą. Artysta dał się wszystkim doskonale poznać jako gwiazda zespołu Najlepszy Przekaz w Mieście, którego był jednym z założycieli.
Na spotkaniu chłopak opowiadał o swoim życiu i zespole, który już niestety nie istnieje. Artysta promował swoją nową płytę. Jedną z piosenek zadedykował swojej siostrze, która zmarła na raka. Tłumaczył zebranej młodzieży, że w życiu nie wolno się poddawać i zawsze dążyć do celu, nie ważne jakie przeciwności losu by nas spotykały. Całe spotkanie ubogacała Kejsi - mały piesek, który rozbawiał publiczność.
Po spotkaniu i małym koncercie ustawiliśmy się w kolejce po autografy i wspólne zdjęcia.
Byłlimy zachwyceni młodym artystą!
Tekst: Aniela Białousz, uczennica klasy 3 gimnazjum
Bieżący rok szkolny był ogłoszony Rokiem dla Niepodległej. W naszej szkole był on szczególnym czasem, w którym uwagę kierowaliśmy na historię naszej ojczyzny w tak szczególnym momencie, jakim było odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów.
Z tej okazji przygotowano i zaprezentowano dwie wystawy obrazujące wysiłki Polaków w celu odzyskania niepodległości. Jedna z nich ( prezentowana w okresie zimowym w bibliotece szkolnej) poświęcona została powstaniu wielkopolskiemu, które było niewiarygodnym wspólnym czynem Wielkopolan dla ojczyzny i stworzyło podwaliny odrodzonego państwa.
Kolejna wystawa była prezentowana podczas Dnia Patrona Szkoły i przybliżała ważne dla Polaków w momencie odzyskania niepodległości wydarzenia (m. in. wspomniane już powstanie wielkopolskie, obronę Lwowa, trzy powstania śląskie, plebiscyty, wojnę z Rosją bolszewicką, a podczas tej wojny - Bitwę Warszawską). Z wystawowych fotogramów można było dowiedzieć się, jak wyglądali ówcześnie żyjący Polacy - ci, którzy podejmowali wtedy decyzje na szczeblu państwowym i ci zwykli, szeregowi, a nawet anonimowi obywatele. Ich wszystkich wtedy łączył wspólny wysiłek i radość, że wreszcie mają swoje państwo, niezależne, polskie. Nie dane im było, niejednokrotnie, cieszyć się przyszłością w wolnej ojczyźnie. Nie zdążyli, wielu poległo w walce o nasze granice. Wystawa przypominała o tym, jak ważne jest docenienie tego, co posiadamy - wolności, niepodległości i wspólnego dorobku, które to wartości na co dzień wydają się czymś zwyczajnym, a przecież nie są nam dane za darmo. Ktoś przed nami musiał poświecić to, co miał najcenniejszego, żebyśmy my obecnie mieli tę zwyczajną, spokojną codzienność.
14 maja 2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty chemiczne. Przyjechały do nas panie z Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia.
Przeprowadziły one warsztaty, w trakcie których uczniowie wykonywali samodzielnie doświadczenia, wyciągali wnioski, uzupełniali karty pracy.
Na zakończenie przeprowadzony był atrakcyjny, wybuchowy pokaz, w którym uczniowie chętnie brali udział.
Mamy nadzieję, że te warsztaty wpłyną na rozwój zainteresowań i pasję poznawczą młodych chemików.
Zajęcia bardzo spodobały się naszym uczniom. Niektórzy czekają na następne.
Tekst: Maria Baranowska
UCZNIOWIE!!!
- Włączcie się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Jej organizatorem jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole”, a patronat honorowy objęła Biblioteka Narodowa.
- Pobijmy rekord w czytaniu książek w jednym momencie.
- W zeszłym roku w ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam” czytało 459 409 uczniów!!!
- Spotkajmy się 8 czerwca o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej, przynieśmy swoją ulubioną książkę albo taką, którą obecnie czytamy i oddajmy się miłej lekturze.
Więcej szczegółów o akcji można uzyskać na stronie internetowej www.czytamy.org
Do akcji zapraszamy również pracowników szkoły.
Organizatorzy:
Bibliotekarz SP Bisztynek
Samorząd Uczniowski
11 maja 2018 roku w naszej placówce miało miejsce bardzo istotne wydarzenie, wokół którego tworzymy tradycję i historię szkoły. Tego dnia uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona, czyli Ziemi Warmińskiej. Szkoła nasza imię to nosi od 1 września 2012 roku.
Podczas uroczystości przedstawiono zebranej w sali gimnastycznej społeczności szkolnej, rodzicom oraz przybyłym gościom interesujący i bardzo bogaty program artystyczny połączony z prezentacją multimedialną obrazującą historię naszej placówki.
Spotkanie było także dobrym momentem do wręczenia przez Dyrektor Judytę Gos- Mączarską nagród i dyplomów uznania uczniom, którzy zajęli najwyższe lokaty w konkursach: sportowym, plastycznych, historycznym, recytatorskim, fotograficznym, literackim- oczywiście związanymi tematycznie z Warmią, a odbywającymi się w ciągu ostatnich tygodni. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na wystawach umieszczonych w sali gimnastycznej i na korytarzach szkolnych.
Podczas uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać występu zespołu ludowego „Kalina” działającego przy bisztyneckim OKiAL-u, który w swoich utworach ukazał nam piękno warmińskiego folkloru. Niezwykle żywiołowe piosenki bardzo przypadły wszystkim do gustu, a niejednej osobie „nogi aż same rwały się do tańca”.
Swoimi wokalnymi talentami chwaliły się także nasze uczennice. Zuzia Mic i Ola Maleszewska zaśpiewały piosenkę „Mała ojczyzna”, a ich starsze koleżanki: Paulina Machnacz, Magdalena Żyła, Ola Mic, Julia Kaczyńska i Wiktoria Budnik zaprezentowały nam utwory „Jest takie miejsce” i „Kocham Cię Warmio”.
W trakcie apelu wysłuchaliśmy także laureatów „II Konkursu Poezji Warmińskiej”, który odbył się 9 maja. Wiersze recytowali: Kornelia Capłap i Remigiusz Zając.
Widzowie mogli również zobaczyć ciekawe przedstawienie, podczas którego aktorzy pokazali nam kilka scenek obrazujących życie dawnej warmińskiej rodziny. Przy okazji mogliśmy usłyszeć zapomnianą już gwarę warmińską.
Imprezę zakończył przygotowany przez rodziców i panie kucharki poczęstunek. Były pyszne ciasta i typowe dla naszego regionu potrawy: kartoflak warmiński i dzyndzałki, czyli pierogi.
Dodatkową atrakcją Dni Patrona były wyeksponowane na wystawie kroniki szkolne, które bardzo chętnie oglądali uczniowie. Szukali w nich informacji nie tylko o sobie, ale również o własnych rodzicach, kuzynach, a nawet dziadkach.
Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszego święta oraz sponsorom:
- p. Adrianowi Porydzajowi Prezesowi Zakładu Kompleksowego Przerobu Odpadów Komunalnych „Sękity” Sółka z O.O.,
- p. Janowi Jaciw Prezesowi Spółki „Pauzy”,
- p. Ewie i Włodzimierzowi Jaworskim,
- Bankowi Spółdzielczemu w Reszlu,
- p. Monice Waśniewskiej,
- p. Katarzynie i Dariuszowi Oniszko,
- Ośrodkowi Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.
Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku
Zdjęcia z obchodów Dnia Patrona zostały zamieszczone w zakładce "Album fotograficzny".
Tekst i zdjęcia: Marzena Magdziarz
Dzisiaj dzień w naszej szkole zaczął się bardzo wesoło.
Odwiedził nas cyrk „Szok”. Artyści cyrkowi przedstawili dzieciom ciekawe i śmieszne zarazem pokazy akrobatyczne, żonglerkę, ilzję, tresurę zwierząt. Atrakcją programu był niewątpliwie wesoły klown, który rozbawił do „łez” nawet małe przedszkolaki.
Czekamy na więcej takich atrakcji.
Zdjęcia z imprezy zostały zamieszczone w zakładce „Album fotograficzny”.
Tekst: Irena Hornik
Zdjęcia: Irena Hornik/Jolanta Dominiak
9 maja w naszej placówce odbył się „II Konkurs Poezji Warmińskiej”.
Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych.
Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor SP Bisztynek p. Judyta Gos-Mączarska, emerytowana nauczycielka języka polskiego z gimnazjum p. Halina Symanowicz , emerytowana nauczycielka SP Bisztynek p. Bogumiła Ryś i szkolny logopeda p. Irena Hornik, wysłuchała recytacji i postanowiła nagrodzić oraz wyróżnić następujace osoby:
Kategoria klasy IV-VI
I miejsce- Remigiusz Zając z klasy VI b– za wiersz Michała Lengowskiego „Czy to ja, czy nie ja?”
I miejsce- Gabriel Łuczyc (klasa IIIb )
II miejsce- Natalia Żuchowska (klasa Ib)
III miejsce – Szymon Marciniak( klasa Ia)
Kategoria klas IV- VI:
I miejsce- Natalia Koślacz ( klasa Vb)
II miejsce – Wiktoria Wiśniewska (klasa VIb)
III miejsce – Aurelia Wicińska ( SP im. Marii Konopnickiej w Sątopach)
Kategoria klas VII i klasy gimnazjalne:
I miejsce- Klaudia Markowska ( SP im. Marii Konopnickiej w Sątopach)
II miejsce – Martyna Brudzyńska ( klasa IIa)
III miejsce- Agata Grablewska (klasa IIIa)
Kategoria „ Dorośli” :
I miejsce- Grażyna Rudnicka
II miejsce – Paulina Wojciechowicz
III miejsce- Jolanta Wojciechowicz
Na Konkurs wpłynęło 77 prac wykonanych różnymi technikami. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród zwycięzcom nastąpiło podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.
Konkurs zorganizowała nauczycielka języka polskiego - Jolanta Szymonowicz.
Nasza biblioteka pozyskała fundusze na zakup nowości z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i wkładu własnego gminy. To łączna suma 15 000 złotych!!!
Jeżeli czytaliście wartościowe książki, których nie ma w naszym księgozbiorze, a które, według was, powinniśmy posiadać, to przyjdźcie do biblioteki i zostawcie swoje propozycje w „Pudełku Utworów Niebanalnych”.
Zapraszam Was do współpracy przy tworzeniu listy zakupów.
Marzena Magdziarz
Nauczyciel-bibliotekarz SP Bisztynek
Wiedza, umiejętności, współpraca w grupie, opanowanie to cechy, jakimi wykazała się drużyna z naszej szkoły w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, które miały miejsce 28 kwietnia 2018r. w Bartoszycach.
Zdjęcia z imprezy zostały zamieszczone w zakładce "Album fotograficzny".
Tekst i zdjęcia- Maria Baranowska
25 kwietnia 2018r. z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości odbył się I Bieg Warmiński. Uczniowie mieli do pokonania dystanse od 400 metrów do 1000 metrów. Pierwsza szóstka uhonorowana została dyplomami, a pierwsza trójka medalami.
Poniżej podajemy wyniki:
Klasy I-III dziewczęta
Klasy I-III chłopcy
Klasy IV-VI dziewczęta
Klasy IV-VI chłopcy
Klasy 7, 2 i 3 gimnazjum dziewczęta
Klasy 7, 2 i 3 gimnazjum chłopcy
Zaproszenie!!!
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku na uroczyste obchody Dnia Patrona naszej placówki, które odbędą się 11 maja o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej (ul. Kolejowa 5).
Uwaga!!!
"Konkurs Poezji Warmińskiej" odbędzie się 9 maja (środa). Spotkajmy się o godzinie 10.00 w sali numer 24 (w budynku klas młodszych).
11 maja (piątek) obowiązuje strój galowy!
10 maja o godzinie 9.00 w sali numer 18 rozpocznie się spotkanie uczniów klas: 2b gimnazjum i 3b gimnazjum z p. Andrzejem Grabowskim, który przedstawi im prezentację o Warmii.
Pierwsze trzy dni maja przynoszą nam ważne święta. 1 maja przypada Międzynarodowe Świeto
27 kwietnia 2018 roku w naszej placówce odbył się uroczysty apel poświęcony wspomnianym dniom.
Montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów klasy IVb , Vb oraz VIIb przygotowała P. Jolanta Szymonowicz, która wykonała również dekorację okolicznościową oraz scenografię.
W rolę uczennicy, która musiała zmierzyć się z trudnym- na początku- zadaniem: napisaniem kartki z pamiętnika upamiętniającą wydarzenia z Konstytucji 3 Maja, wcieliła się Klaudia Kornatowska. Wielokrotnie- w trakcie programu – pojawiał się Chochlik- Maja Kozoń, która tańczyła po całej scenie, w końcu zamaszyście przekręcając wskazówki zegara i zmieniając daty w kalendarzu. Na scenie zobaczyliśmy również pięcioro Ludzi Wspominających zagranych przez : Julię Sadowską, Kornelię Mączarską, Amelię Gronkiewicz, Joannę Szymczak oraz Szymona Taterkę, którzy przedstawili wydarzenia poprzedzające ustanowienie Konstytucji 3 Maja i sam moment uchwalenia tego aktu prawnego. Dzięki interwencji Chochlika i tych tajemniczych osób, uczennica przeniosła się w czasie i mogła poczuć się przez chwilę obserwatorką pamiętnych chwil. Tym sposobem zniknął problem z napisaniem wypracowania domowego.
Uroczysty apel uświetniły piosenki wykonane przez uczennice gimnazjum. Przygotowała je p. Alicja Iwanyk.
Tekst: Jolanta Szymonowicz
Zdjęcia: Marzena Magdziarz
Powered by aSc EduPage