2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
25 października odbył się Konkurs plastyczno- historyczny na projekt znaczka pocztowego upamiętniającego tę szczególną rocznicę. Eliminacje przygotowała i przeprowadziła p. Maria Buszkiewicz. W Konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV- VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum- w trzech kategoriach wiekowych. Każdą klasę reprezentowało dwóch uczestników, którzy wykonali dowolną techniką plastyczną( np. rysunek, malarstwo, wycinanka, collage)- projekt znaczka pocztowego o tematyce patriotycznej, niepodległościowej.
Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystego apelu szkolnego z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Laureaci i uczniowie wyróżnieni otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Ocenie będą podlegać:
* Oryginalny pomysł.
* Estetyka wykonania.
* Poprawność merytoryczna.
* Właściwy zapis( jeśli praca zawiera napisy).
Do 5 listopada można jeszcze zgłaszać swój udział w Konkursie literackim pod hasłem „ Sławię Cię, Ziemio, jak umiem!”. Przygotowała go p. Anna Wołucka. Podobnie jak w przypadku poprzedniego Konkursu wyniki zostaną ogłoszone na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości.
Ogólne cele obu Konkursów to między innymi:
- kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży,
- promowanie dziedzictwa kulturowego Polski,
- rozwijanie zdolności uczniów( plastycznych, literackich), kompetencji językowych,
- uczczenie setnej rocznicy Niepodległości naszej Ojczyzny.
Uczestnicy Konkursu literackiego z klas IV- VI( kategoria I) przygotowują pracę pisemną o tematyce patriotycznej, w której znajdzie się wyraźne nawiązanie do historii kraju lub naszego regionu, ukazanie piękna określonego miejsca, krajobrazu, obiektu kultury.
Uczeń może napisać wiersz lub wypowiedzieć się w jednej z następujących form: list, opowiadanie, opis miejsca, krajobrazu, kartka z pamiętnika.
Uczniowie starsi, czyli z kl. VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum( kategoria II)
prezentują najpiękniejsze krajobrazy, miejsca, zakątki przyrody, obiekty kultury w Polsce, wypowiadając się w formie: listu, opisu przeżyć wewnętrznych, opisu krajobrazu, kartki z pamiętnika, kartki z dziennika, artykułu prasowego. Uczestnicy wybierają jedną z tych form wypowiedzi.
Uwaga( dotycząca obu kategorii):
Uczestnicy za przedmiot swojej pracy wybierają takie miejsca( krajobrazy, obiekty), które widzieli np. podczas wakacyjnych wędrówek, podróży i mogą się swoimi wrażeniami podzielić z innymi. Liczy się więc oryginalność ujęcia tematu, zauważenie walorów prezentowanego miejsca, emocjonalne zaangażowanie piszącego. Tekst prozatorski nie może przekroczyć 2 stron A4( czcionka 14 Times New Roman), oczywiście praca może być krótsza.
Kryteria oceny :
- samodzielność,
- wartość merytoryczna wypracowania,zgodność z tematem,
- walory poznawcze,
- spełnienie wymogów wybranej przez ucznia formy wypowiedzi pisemnej,
- poprawność językowa, ortograficzna, interpunkcyjna,
- funkcjonalny styl wypowiedzi, bogaty zasób słownictwa,
- właściwa kompozycja.
Prace zgłaszane na Konkurs należy przekazać do p. Anny Wołuckiej w terminie do 5 listopada 2018 r. Mają one być podpisane, uczeń podaje: imię, nazwisko i klasę.
25 listopada obchodzimy Dzień Misia Pluszowego. Z tej okazji bibliotekarka szkolna organizuje konkurs pt. "Mój ulubiony Miś- bohater literacki", który kieruje do uczniów klas 1-4.
Regulamin:
1. Uczestnik konkursu wykonuje pracę do książki, której bohaterem jest miś.
2. Można wykonać pracę plastyczną płaską w dowolnej technice na formacie A4 lub pracę przestrzenną.
3. Pracę należy odpowiednio oznaczyć, czyli podać imię i nazwisko ucznia oraz tytuł książki (ilustrację podpisujemy na odwrocie, a do pracy przestrzennej dołączamy metryczkę).
4. Ilustracje nie mogą być składane.
5. Prace należy dostarczyć do biblioteki do 30 listopada.
6. Prace przechodzą na własność organizatora.
Marzena Magdziarz
Nauczyciel-bibliotekarz
W dniach 29-31 października klasy 3 gimnazjum mają próbne egzaminy. Uczniów z pozostałych klas prosimy o zachowanie spokoju podczas przerw, aby nie przeszkadzać piszącym.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Legia Warszawa- Wisła Kraków, na który pojechała 30 osobowa grupa z Bisztynka, w tym uczniowie naszej szkoły. Mecz miał miejsce 21 października.
Zdjęcia można zobaczyć w zakładce "Album fotograficzny".
Zapraszam uczniów, rodziców, pracowników szkoły do wzięcia udziału w akcji
„Kartka dla Rodaka”.
Własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe karty świąteczne z wypisanymi życzeniami trafią do Polaków, którzy zamieszkują poza granicami naszej ojczyzny.
Zostaną wysłane do różnych państw, m.in. do Kazachstanu, na Ukrainę, do Białorusi i wielu innych miejsc.
Kartki należy przynieść do biblioteki do 31 października.
Marzena Magdziarz
Nauczyciel- bibliotekarz
WSZYSTKO DLA NAUCZYCIELA I UCZNIA!
11 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w którym oprócz całej społeczności szkolnej wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych i różnych instytucji lokalnych, współpracujących z naszą placówką.
Z tej okazji zaprezentowano humorystyczny program pod hasłem: „Wszystko dla nauczyciela i ucznia!”. Wystąpili w nim uczniowie z klas: VI a, VI B, VII b i VII a.
Przy dwóch stolikach siedziały przedstawicielki różnych firm, które kolejno zachęcały zebranych do zakupu atrakcyjnych produktów i pomocy szkolnych, a ceną- z okazji Święta Edukacji Narodowej były tylko uśmiechy- nauczycielskie lub uczniowskie, w zależności od rodzaju produktu.
W części pierwszej firma „ School Company” zaproponowała niezwykłe okulary- różowe i niebieskie, których dobroczynne działanie zaprezentował przedstawiciel firmy.
Nauczyciel może w tych okularach z powodzeniem rozszyfrować nawet najbardziej dziwne, niezrozumiałe zapisy w zeszytach uczniowskich, zakładać je może w momencie odbierania pensjii w chwilach zdenerwowania. Gwarantują podobno: sukces, spokój, uśmiech i optymizm! Dla pierwszych trzech nabywców firma zaproponowała praktyczne i ciekawe wykrywacze ściąg!
Drugi genialny produkt, gwarantujący sukces i uczniowi i nauczycielowi, to przepuszczarka uniwersalna, czyli kondensator wiedzy- w pakiecie z ołówkami samopiszącymi. Asystenci zademonstrowali, jak działa to urządzenie. Zakłada się je na głowę ucznia, nauczyciel albo rodzic napełnia przepuszczarkę wiedzą z różnych dziedzin, a potem przez jakiś czas kondensuje. Proces uznaje się za zakończony w momencie, gdy uczeń z błogim uśmiechem wykrzykuje: „ Jestem genialny!”
Należy tu dodać,że wcześniej jego twarz i całe ciało zdradzają przeróżne emocje…
Kolejny wynalazek to słuchoszmatka, który wywołał wśród widowni równie żywe emocje, jak poprzednie produkty. Po zaprezentowaniu go przez asystentów i po zakończonej uroczystości młodsi uczniowie pytali, jak to możliwe, że do jednego ucha przedstawiciela firmy włożono szmatkę z tekstem, a z drugiego ucha wyjęto ją już bez zapisu.. Pokaz musiał więc być bardzo przekonujący!
Na koniec przedstawiono jeszcze dwa relikty przeszłości : skórzany pas od męskich spodni i woreczek z grochem!Te eksponaty wypożyczono z muzeum w Sandomierzu. Nie było prezentacji, bo we współczesnej szkole są one już nieprzydatne. Wielu dorosłych mówi jednak, że były to bardzo skuteczne i potrzebne „pomoce szkolne”...
W drugiej części programu zaproponowano COŚ tylko dla nauczycieli! Tym razem do działania przystąpiły przedstawicielki firmy „ Absurd Company” i firmy kosmetycznej „ Trójkąt”. Miejsce występu przerodziło się w wybieg dla modelek i modeli, którzy przy dźwiękach muzyki prezentowali stroje dla niektórych pedagogów. Kostiumy były niezwykle pomysłowe, barwne i dopasowane do konkretnych przedmiotów. Każdy z aktorów miał też jakieś rekwizyty i na koniec wypowiadał ważną myśl lub sentencję.
Matematyk – w powłóczystej szacie z nadrukiem cyferek i kangurów( aby uczniowie kangurzymi susami pokonywali matematyczne zawiłości). Jego czapka- jak u dawnego żaka, ale z różnymi figurami geometrycznymi też podobno może pomóc uczniom w opanowaniu wiedzy. Balsam firmy „ Trójkąt” zapewni mu m.in. trapezoidalny wyraz twarzy i sinusoidalną sylwetkę. O dobroczynnym działaniu stroju świadczyć miały słowa, które z entuzjazmem na koniec wypowiedział nasz aktor: „Dwa plus dwa równa się pięć. / Znów do życia mam dziś chęć!”
Żywiołowa nauczycielka PRZYRODY -w suto marszczonej zielonej sukience( materiał z recyklingu), z zieloną torebką( „ GLOB 2018”), w słomkowym kapeluszu przybranym kwiatami i w gumowych butach, by mogła śmiało stąpać po grząskim gruncie programów nauczania! Modelka pląsała jak rusałka, śmiało przybijając piątkę z uczniami i śpiewając „ Zielono mi!!!”
Nauczycielka- BIBLIOTEKARKA: w marszczonej spódnicy z wielkimi kieszeniami na książki, w zwiewnej bluzce( tonacja- beżowo-brązowa), w wygodnych butach, by mogła bez trudu poruszać się po ścieżce czytelniczo- medialnej, w oryginalnym nakryciu głowy zaopatrzonym w hiperłącza i płytę CD. W ręku modelki- zgrabna torebka- skarbonka, do której można wrzucić grosik na zakup książek.
POLONISTKA- w białej sukni w stylu „ Zaślubiny z zawodem”( bo nauczyciel nie rozstaje się z zeszytami, klasówkami, szkołą), skrzydła u ramion pokazują, że kontakt z literaturą piękną uskrzydla, na plecach fragmenty utworów literackich, bo a nuż podczas dyżurów ktoś zerknie, czegoś się nauczy, coś przeczyta...W ręku modelki miotełka do wymiatania błędów ortograficznych i mała sakiewka z magicznym proszkiem do wywabiania podwórkowej łaciny- przydaje się na boisku, podczas dyżurów. Rozstając się z publicznością, modelka rzekła: „Chodzi mi o to, aby język giętki, /powiedział wszystko, co pomyśli głowa..”
Nauczycielka HISTORII- w kostiumie szlachcianki z XVIII w., z całkiem współczesną łopatką- do wydobywania głęboko ukrytych pokładów wiedzy uczniowskiej. W ręku modelki- sakiewka z magicznym proszkiem „Oleum Educatorum”, którym raczy się uczniów siedzących na lekcjach jak mumie egipskie.
Sentencja wypowiedziana na koniec występu brzmiała: „ Historia magistra vitae est!”
Nauczyciel WUEFISTA to najbardziej dynamiczny i żywiołowy aktor, który wtargnął z impetem na szkolną scenę. Jego sportowy strój, choć tak zwyczajny, wyróżniał się tym, że każdemu, kto go włoży, ma podobno zapewniać przypływ energii i radości życia. Trzeba przyznać, że taniec i gwałtowne ruchy wuefisty były wprost zaraźliwe, wkrótce inni aktorzy również zaczęli wesoło podrygiwać. Żegnając się z publicznością, wykrzyknął: „Sport to zdrowie, ruch to życie. / Ćwicz swe ciało należycie!”
Po prezentacjach aktorzy wrócili do swoich właściwych ról, czyli uczniów naszej Szkoły
Program pt. „ WSZYSTKO dla NAUCZYCIELA i UCZNIA” przygotowała p. Anna Wołucka, pomagała jej p. Agnieszka Gogalińska. Całą scenografię, rekwizyty, kostiumy, prezentowane pomoce dydaktyczne opracowała i przygotowała p. Anna Wołucka.
Dekoracja okolicznościowa dla uczczenia Dnia Edukacji Narodowej-autorstwa p. Marii Buszkiewicz.
Aktorzy:
Natalia Hawryszkiewicz i Amelia Gronkiewicz- REPREZENTANTKI FIRMY „ ABSURD COMPANY”
Maja Kozoń i Kornelia Mączarska- REPREZENTANTKI FIRM -” SCHOOL COMPANY” i „ TRÓJKĄT”
Remigiusz Zając- MATEMATYK
Julia Szyło- NAUCZYCIELKA PRZYRODY
Nadia Zawadzka- NAUCZYCIEL BIBLIOTEKARZ
Wiktoria Wiśniewska- POLONISTKA
Oliwia Radziejewska- NAUCZYCIEL HISTORII
Szymon Wróbel- NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Robert Tyszkiewicz i Radosław Maćkowiak- ASYSTENCI
Emilia Wróbel- pomoc
Zuzanna Mic- obsługa sprzętu technicznego
Tekst przygotowała Anna Wołucka
Konkurs plastyczny na najładniejszą pracę ilustrującą utwór „Calineczka” odbył się na przełomie września i października 2018 r. Skierowany został do uczniów obu klas drugich i był podsumowaniem zajęć czytelniczych pt. „Poznajemy przygody Calineczki” przeprowadzonych w połowie września. Podczas spotkań dzieci rozwiązywały krzyżówkę oraz słuchały tekstu tej znanej baśni w wykonaniu bibliotekarza szkolnego.
1 miejsce- Wiktoria Sobiesiak z klasy 2b
2 miejsce- Mateusz Tkaczuk z klasy 2 b
3 miejsce- Aleksandra Kaczmarczyk z klasy 2a
Wyróżnienia: Blanka Augustyniak z klasy 2a, Konrad Lewandowski z klasy 2a i Amelia Piętka z klasy 2b.
11 października na 2 godzinie lekcyjnej odbędzie się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Tego dnia obowiązuje strój galowy, a lekcje odbywają się według planu.
Piątek jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.
UNIKOWO - 7.00
SĄTOPY – SAMULEWO - 7.25
SATOPY WIEŚ – 7.30
SĄTOPY 1 – 7.33
SĄTOPY DWORZYSKO – 7.35
Uwaga, ogłaszam konkurs plastyczny
🎨 ✏ 🎨 ✏ 🎨 ✏ 🎨 ✏ 🎨 ✏ 🎨 ✏ 🎨 ✏
z okazji
Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
📚📚📚 📚📚📚 📚📚📚 📚📚📚 📚📚📚
Regulamin:
1. Konkurs pt. „Biblioteka moich marzeń” jest skierowany do uczniów klas 4- 8 i 3 gimnazjum.
2. Format prac A4 lub A3.
3. Technika wykonania dowolna.
4. Ilustracje nie mogą być zrolowane lub składane.
5. Podpisane na odwrocie prace ( imię, nazwisko, klasa) należy dostarczyć do biblioteki do 31 października 2018 r.
Marzena Magdziarz
Nauczyciel-bibliotekarz
Firma Jeronimo Martens Polska S.A. zaprosiła uczniów z klas I-III i ich wychowawców do udziału w konkursie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", którego założeniem jest budowanie nawyku codziennego czytania od najmłodszych lat.
Czytanie: pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, ćwiczy pamięć, koncentrację...i przynosi jeszcze szerg innych- samych pozytywnych wartości.
Konkurs odbywa się w wiązku z obchodzonym 29 września Dniem Głośnego Czytania.
11 września bibliotekarka szkolna p. Marzena Magdziarz w trakcie zebrania z rodzicami uczniów klasy 2a wystąpiła z pogadanką i prezentacją multimedialną dotyczącą wpływu czytania na rozwój i psychikę dzieci.
Ponadto bibliotekarka przekazała na ręce rodziców list pani Ireny Koźmińskiej, prezes fundacji ABC XXI "Cała Polska czyta dzieciom", który również odnosił się do poruszanej na spotkaniu tematyki.
3 września w naszej placówce zainaugurowano rok szkolny 2018/2019.
Zdjęcia z uroczystości zoatały zamieszczone w zakładce „Album fotograficzny”
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bisztynku informuje, iż pani intendentka nie przyjmuje opłat za obiady.
Opłaty za obiady od miesiaca października należy wpłacać wyłącznie na konto bankowe 03 1600 1462 1023 3357 5000 0008.
W tytule przelewu proszę wpisywać: opłata za miesiąc, np. X 2018 oraz imię i nazwisko dziecka.
Przed dokonaniem opłaty należy ustalić kwotę do zapłaty z intendentem- numer telefonu 572-098-090.
Opłaty należy nosić z góry w terminie do 10 każdego miesiąca. Nadpłaty będą rozliczne w kolejnym miesiącu.
Rodzice!!!
Zapraszamy Was na zebranie, które odbędzie się 11 września (wtorek) w sali gimnastycznej. Początek godzina 16.00. Po części ogólnej odbędą się spotkania z wychowawcami.
PRZEWOŹNIK WOJTEX
Szkoła Podstawowa w Bisztynku
Przywozy (godz. odjazdu z miejscowości) |
Odwozy (godz. odjazdu ze szkoły) |
Pleśnik – 7.00 Pleśno – 7.05 Wojkowo - 7.20 Swędrówka – 7.42 Janowiec – 7.45 Grzęda – 7.50 Łędławki - 8.00 Paluzy 7.20 (oddzielny bus) |
I odwóz: Od godz. 13.10 - Łędławki - Paluzy II odwóz: Od godz. 14.40 - Łędławki, Paluzy, Wojkowo, Pleśno, Pleśnik, Grzęda , Janowiec, Swędrówka |
PRZEWOŹNIK DELUX
Szkoła Podstawowa w Bisztynku
Przywozy (godz. odjazdu z miejscowości) |
Odwozy (godz. odjazdu ze szkoły) |
Kierowca – p. Leszek Tkaczuk |
|
UNIKOWO - 7.00 SĄTOPY – SAMULEWO - 7.25 SATOPY WIEŚ – 7.30 SĄTOPY 1 – 7.33 SĄTOPY DWORZYSKO – 7.35 TROSZKOWO – 7.50 |
II odwóz: Od godz. 14.40 - Unikowo, Sątopy, Sątopy - Samulewo |
Kierowca – p. Jan Garela |
|
KSIĘŻNO – 6.50 PROSITY - 7.00 BIEGONITY – 7.10 KOKOSZEWO SKRZYŻ. – 7.15 BISZTYNEK – SUŁOWO – 7. 40 WINIEC – 7.40 WOZŁAWKI - 7.50 WOZŁAWKI - 7.45 klasy gimnazjalne jadą autobusem kursowym BISZTYNEK – KOLONIA - 7.55 BISZTYNEK |
I odwóz: 12.50 – Kokoszewo skrzyż, Biegonity, Prosity, Księżno 13.45– Wozławki, Sułowo II odwóz: 14.40 – Kokoszewo skrzyż, Biegonity, Prosity, Księżno 15.30 – Wozławki, Sułowo |
Kierowca – ………………………….. |
|
DĄBROWA – 6.55 BISZTYNEK – 7.15 LĄDEK – 7.25 BISZTYNEK – 7.40 KRZEWINA – 7.35 SĘKITY – 7.45 BISZTYNEK – 7.50 WARMIANY – 8.00 |
I odwóz: 12.50 – Krzewina (12.55.- przy drodze), Troszkowo (13.00), Lądek (13.10), Dąbrowa (13.40) Warmiany II odwóz: 14.40 Krzewina (14.45), Troszkowo (14.50), Lądek (15.00), Dąbrowa (15.30) |
Organizacja rozpoczęcia roku szkolego (3 września):
- Msza święta o godzinie 8.30,
-po zakończeniu Mszy przejście do szkoły na uroczysty apel.
Informacje o dowozach tego dnia do szkoły i odwozie po uroczystościach zostaną zamieszczone w terminie późniejszym.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bisztynku informuje, iż od 1 września 2018r. opłaty za wyżywienie dzieci uczęszczających do naszej placówki należy wnosić na nowoutworzony wydzielony rachunek 03 1600 1462 1023 3357 5000 0008.
Opłaty należy wnosić z góry w terminie do 10 każdego miesiąca. Nadpłaty będą rozliczne w kolejnym miesiącu.
Powered by aSc EduPage