• 5 kwietnia, podczas zajęć zastępczych w klasie 5b, pani bibliotekarka, zrealizowała projekt edukacyjny w  ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa "Książka łączy. Zawsze!"

W naszym przypadku "Bajki ukraińskie" (w wdaniu polsko-ukraińskim) połączyły Lizę- dziewczynkę z Ukrainy i jej polskich kolegów.

Dziękuję: Lizie, Natalce, Oliwce, Merceli, Wiktorii, Michałowi, Rafałowi i Kubie, czyli wszystkim tym, którym się chciało czytać oraz pani Magdalenie Marczak-Zień za możliwość przeprowadzenia zajęć.

Serdecznie dziękujemy Paniom: Beacie Arodź- kierownikowi PCK w Bartoszycach oraz Ilonie Frankowskiej- opiekunowi Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 4 w Bartoszycach za udzieloną pomoc naszemu nowemu uczniowi.

• Projekt edukacyjny w klasie 5b w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa "VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady".

31 marca do akcji czytania Jeżycjady włączyli się uczniowie klasy 7a, którzy odwiedzili bibliotekę na zajęciach zastępczych. Przeczytali fragment "Opium w rosole". Szczególnie dziękuję Julce Kobryń, która czytała kolegom.

• Podziękowania za przeprowadzenie akcji "PoczytajMy"

• Otrzymaliśmy podziękowania za przeprowadzenie na terenie naszej szkoły akcji "PoczytajMy".

Niestety, było to ostatnie przedsięwzięcie z tego cyklu- pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej, bo CEO zakończyło projekt.

Podziękowania zostały wystosowane do bibliotekarza i opiekuna Samorządu Uczniowskiego, którą w naszej placówce pełni Pani Ewa Symanowicz, ponieważ akcję "PoczytajMy" przeprowadzaliśmy wspólnie.

Dziękuję także uczennicom zaangażowanym w wolontariat czytelniczy.

• Koniec rekrutacji do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023

• Zakończyła sie rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023.

Poniżej zamieszczamy listę dzieci zakwalifikowanych do klas pierwszych (w kolejności alfabetycznej) Jednocześnie informujemy, że zgodne z harmonogramem czynności stanowiącym Załącznik nr 2 do Zarządzenia Nr 28.1/2022 Burmistrza Bisztynka do 31.05 2022 r. należy złożyć potwierdzenie woli przyjęcia dziecka w postaci pisemnego oświadczenia.

Bisztynek, 13.04.2022 r.

Lista uczniów zakwalifikowanych do pierwszej klasy

Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku

Dyrektor ZSP w Bisztynku

Judyta Gos-Mączarska

• Bartoszycki Konkurs Wiedzy o Sporcie

Konkurs Wiedzy o Sporcie odbył się 29 marca w  auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Bartoszycach. Udział w nim wzięło 251 uczniów. Naszą szkołę reprezentowała najliczniejsza grupa, która liczyła 61 osób.

Czterdziestu najlepszych uczniów w kategorii szkół podstawowych pojedzie 28 maja na Piknik Olimpijski do Warszawy, a najlepsza piątka finalistów otrzyma nagrody Burmistrza Miasta Bartoszyce, Starosty Powiatu Bartoszyckiego oraz Wójta Gminy Bartoszyce.

Do grupy osób, które będą uczestniczyć w Pikniku Olimpijskim zakwalifikowali się następujący nasi uczniowie (kolejność nazwisk podana jest w zależności od liczby zdobytych punktów):

Filip Bielawski (59)

Zuzanna Zień (49)

Zuzanna Stolarczyk (49)

Szymon Żyła (48)

Dominik Marchlewski (47)

Gabriel Łuczyc (47)

Kamil Pietras (46)

Szymon Drozdowski (45)

Bartosz Szanciło (45)

Wiktoria Sobiesiak (45)

Natalia Żuchowska (45)

• Podsumowanie zbiórek na rzecz uchodźców przebywających w ZSzUJN w Górowie Iławeckim

5 kwietnia panie dyrektor naszej placówki: Judyta Gos-Mączarska i Beata Majewska odwiedziły Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim. Zawiozły tam rzeczy, które zebraliśmy na rzecz młodzieży z Ukrainy przebywającej w tamtejszej szkole. Poza tym na konto ZSzUJN wpłaciliśmy sumę 1 200, którą pozyskaliśmy ze zbiórki do puszki, sprzedaży ciast i gofrów.

• Eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

31 marca br. w Szkole Podstawowej w Bisztynku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w których uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół w Bisztynku, Grzędzie i Sątopach.

Eliminacje były przeprowadzone w trzech grupach:

I grupa: klasy I-VI szkoły podstawowej,

II grupa: klasy V- VIII szkoły podstawowej

III grupa:  szkoły ponadpodstawowe.

Uczestnicy mieli do rozwiązania testy składające się z 30 pytań. Pytania zostały ułożone przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

W eliminacjach udział wzięło łącznie 57 uczniów: 9 w grupie pierwszej, 46 w grupie drugiej oraz 2 w grupie trzeciej.

Po sprawdzeniu testów i podliczeniu punktów okazało się, że zwycięzcami zostali:

Grupa I:

I miejsce – Bartek Szanciło    SP Bisztynek

II miejsce – Jakub Drozdowski  SP Bisztynek

III miejsce – Oliwia Kaczmarczyk  SP Bisztynek

Grupa II:

I miejsce – Szymon Marczak    SP Grzęda

II miejsce – Jarosław Werting  SP Grzęda

III miejsce – Szymon Drozdowski  SP Bisztynek

Grupa III:

I miejsce – Igor Flaczyński    (zam. Sątopy)

II miejsce – Igor Sepczyński  (zam. Sątopy)

Opiekunami uczniów Szkoły Podstawowej w Bisztynku i Grzędzie był nauczyciel Marcin Patrejko, zaś uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sątopach Kamil Uściński opiekun drużyn młodzieżowych OSP Sątopy- Samulewo.

Zwycięzcy otrzymali bony ufundowane przez Burmistrza Bisztynka i zakwalifikowali się do udział w eliminacjach powiatowych, które są planowane w Komendzie Powiatowej PSP w Bartoszycach 26 kwietnia br.

Zmagania uczestników eliminacji gminnych  OTWP oceniała komisja w składzie:

Piotr Cierpicki – Komendant Gminny OSP w Bisztynku,

Tomasz Gach – Urząd Miejski w Bisztynku.

Justyna Kobryń- Urząd Miejski w Bisztynku.

Katarzyna Sobolewska- Urząd Miejski w Bisztynku.

Powodzenia w dalszych eliminacjach !!!

Autor tekstu: Justyna Kobryń

Zdjęcia pochodzą z  Archiwum Urzędu Miejskiego w Bisztynku.