• Wycieczki edukacyjne ósmoklasistów

Schyłek roku szkolnego to dla ósmoklasistów czas wyboru dalszej ścieżki edukacji.

Dlatego… 29 kwietnia uczniowie klas 8 odwiedzili bartoszyckie szkoły średnie: Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków. „Elizka” poprzez dni otwarte zachęcała ósmoklasistów do rozpoczęcia nauki w swojej placówce. Uczniowie mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania szkoły, zaprezentowana została baza dydaktyczna, warunki nauki oraz pracy. Przedstawiona została oferta edukacyjna. Zwiedzaliśmy szkołę, poszczególne klasy, można było wziąć udział w quizach wiedzy. Nie obyło się bez poczęstunku, grilla oraz każdy uczestnik otrzymał upominek. Potem  odwiedziliśmy „Mechaniak”. Zostaliśmy miło przyjęci i oprowadzeni po warsztatach i poszczególnych klasach. Zapoznaliśmy się z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną.

Justyna Mądrzejewska

nauczyciel doradztwa zawodowego

• Projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w klasie 2a

4 maja klasa 2a zrealizowała projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dziewczynki uczęszczające do Klubu Czytających Dzieci, chętne uczennice, wychowawczyni klasy p. pani Dorota Wiśniewska i bibliotekarka wspólnie przeczytali opowiadanie Danuty Parlak "Kapelusz pani Wrony". Następnie dzieci wykonywały prace plastyczne do poznanego tekstu.

Dziękuję pani Dorocie Wiśniewskiej za udział w projekcie.

ZS-P w Bisztynku

• Brawa dla Filipa Bielawskiego- finalisty "Bartoszyckiego Konkursu Wiedzy o Sporcie"

28 kwietnia, podczas spotkań finałowych Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej, odbyło się wręczenie nagród finalistom tegorocznej edycji Bartoszyckiego Konkursu Wiedzy o Sporcie.

W naszej szkole uczniów obserwujemy, wspieramy a potem motywujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach. Każde dziecko jest uzdolnione, a wykrywanie tych talentów to jedno z ważnych zadań szkoły, czyli nauczycieli i wychowawców. I właśnie jedną z dróg rozwijania zainteresowań są konkursy.

Brawo Filip!